• Reklama

Recenzja Test Xiaomi RedMi (Hongmi) 1S

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Recenzja Test Xiaomi RedMi (Hongmi) 1S

Postprzez marx » sobota, 28 czerwca 2014, 19:05

Xiaomi to młoda firma na chińskim rynku, ale poczyna tam sobie bardzo dobrze i powoli rozpoczyna ekspansję międzynarodową.
Tym razem przyjrzymy się jednemu z ich telefonów z budżetowej serii RedMi w Chinach zwanej Hongmi.

Telefon do testu kupiłem w ostatniej promocji zorganizowanej na alibabie, zapłaciłem na aliexpress 154$ - 10$ za zakup przez aplikacje mobilną czyli wyszło mnie to 440zł wraz z przesyłką do polski. Po dwóch tygodniach otrzymałem paczkę w której znajdowała się przejściówka do europejskich gniazdek, folia ochronna na ekran, silikonowe plecki ochronne , kilka gadżetów w tym czytnik kart microSD i oczywiście bardzo twarde z szarej tektury pudełko z telefonem. Na spodzie pudełka mamy czerwoną etykietę z parametrami telefonu i z naklejką poświadczającą autentyczność telefonu..
Szary karton kryje w sobie przewodnik po funkcjach telefonu w języku angielskim, kolejny kartonik z karta gwarancyjną i instrukcje obsługi po chińsku, kabel USD , ładowarkę i oczywiście telefon. Pudełko nie zawierało słuchawek.

Obrazek
Obrazek

BUDOWA
Sam telefon robi wrażenie solidnie zbudowanego, jest stosunkowo ciężki, obudowa jest dokładnie spasowana i nawet nie jest ją łatwo zdjąć.
Telefon ma sporych rozmiarów boczne krawędzie wokół wyświetlacza co zapewne sprawia że nie wszystkim ten telefon może się podobać. Patrząc z przodu na telefon widzimy po jego lewej stronie u góry kamerę do wideorozmów, obok niej czujniki zbliżeniowy i światła, po środku płaski głośnik przylegający do krawędzi telefonu.Pod ekranem znajdują się tradycyjne 3 dotykowe przyciski nawigacyjne androida w czerwono - bursztynowym kolorze., a pod środkowym przyciskiem DOM znajduje się dioda powiadomień. Na bocznych krawędziach u dołu po środki znajduje się gniazdo microUSB do połączeń z peryferyjnymi urządzeniami i do ładowania baterii, a na prawo od niego jest mikrofon. Na górnej ramce znajduje się 3,5mm gniazdo słuchawkowe, a po prawej nieco zaokrąglonej ramce telefonu mamy przyciski w srebrnym kolorze + - i wzbudzania i wyłączania urządzenia. Z tyłu telefonu po środki mamy od góry mały otwór, nie wiem do czego służy, pod nim minimalnie wystaje kwadratowa ramka ze szkłem ochronnym od kamery, na prawo od kamery przy krawędzi telefonu znajduje się głośnik , a pod okiem aparatu jest dioda LED. na dole po środku mamy błyszczące srebrne logo firmy, obok niego naklejono znak CE.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

SPECYFIKACJA

Wyświetlacz: 4.7″ IPS HD 1280 x 720 pikseli z Corning Gorilla Glass 2
Procesor: CPU Qualcomm Snapdragon 400 1,6 GHz (czterordzeniowy MSM8628), GPU Adreno 305
Pamięć RAM: 1 GB,
Pamięć wewnętrzna: 8 GB, slot kart microSDXC z obsługą do 32 GB,
Łączność: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth, GPS z A-GPS,
Obsługiwane pasma: Dual SIM (GSM 900/1800/1900 MHz; WCDMA 900/2100 MHz)
Aparat główny: 8 Mpix z autofocusem i diodą doświetlającą LED,
Kamera frontowa: 1.6 Mpix,
Złącza: microUSB, mini-jack 3.5 mm,
Akumulator: 2000 mAh,
System: Google Android 4.3. Jelly Bean z MIUI V5,
Wymiary: 137 x 69 x 9.9 mm
Waga: 158 g.

EKRAN
Ekran w Hongmi/Redmi 1S to 4.7-calowa matryca wykonana w technologii IPS rozdzielczości 1280 x 720 pikseli co daje i 312 pikseli na Cal. Zastosowana technologia gwarantuje szerokie kąty widzenia i doskonałe odwzorowanie kolorów których wyświetlacz jest w stanie obsłużyć 16mln. Ekran jest czuły na dotyk, obsługuje Multi Touch , rozpoznaje 10 punktów dotyku jednocześnie.Podświetlenie jest równomierne na całej powierzchni ekranu który pokryty jest Hartowanym szkłem Corning Gorilla 2 generacji.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

KAMERY I MULTIMEDIA
W telefonie znajduje sie aparat z matryca 8.0 Mpx zprzesłoną ƒ/2.2 co daje bardzo dobrą ostrość na obiektach na pierwszym planie, pozwala tez na nagrywanie filmów w1080p. W telefonie jest również obiektyw przedni o rozdzielczości 1.6 Mpx.
Najbardziej co mnie zaskoczyło w tym telefonie to jakość zdjęć robionych w nocy i przy słabym oświetleniu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Telefon obsługuje następujące formaty:
Wideo AVI, MP4, FLV, 3GP, MKV, WMV itp.
Audio MP3, WMA, OGG, AAC, WAV, FLAC itp.
Obraz JPG / BMP / PNG / GIF.
E-Book PDF, TXT itp.

Odtwarzacz Audio może pracować w tle więc w międzyczasie możemy czytać e-booka czy przeglądać Internet. Wbudowane Radio FM pozwala na odbiór lokalnych stacji radiowych.Wymaga wpięcia słuchawek jako antenę, jedynie silne stacje grały mi bez słuchawek.

SYSTEM
Xiaomi RedMi 1S pracuje pod kontrolą systemu Google Android 4.3 wzbogaconego o autorską nakładkę graficzną MIUI V5, która to jest pożądana przez właścicieli telefonów wielu marek.Uważa się że to jedna z najlepszych modyfikacji androida, która pozwala na stabilna pracą nawet słabszym telefonom.Osoby korzystający z czystego androida będą potrzebowały trochę czasu na zapoznanie się z ta modyfikacja, ale nie będą tego żałowały. Największą zmianą jest usunięcie szuflady aplikacji, przez co skróty do wszystkich zainstalowanych aplikacji generowane są na pulpitach. Na szczęście producent dał możliwość personalizacji systemu i sami możemy zdecydować między innymi o sposobie przejścia pomiędzy pulpitami, wybrać sposób blokady ekranu , rodzaj czcionki, kolory diody powiadomień , animację początkową, czy też dźwięki systemu..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

WYDAJNOŚĆ
W telefonie zastąpiono chip Mediateka stosowany w poprzedniej wersji Red Rice wydajnym czterordzeniowym procesorem Qualcomm snapdragon 400 MSM8628 (8228) o częstotliwości taktowania 1.6 GHz . Za grafikę odpowiada układ Adreno 305. Do dyspozycji mamy 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci ROM którą można rozbudować o kolejne 32GB za pomocą gniazda microSD.
W popularnym benchmarku telefon osiąga wyniki w okolicy 19000pkt klasyfikując się obok Samsunga Galaxy Note 2.
Wydajność ta pozwala na bezproblemowe korzystanie z gier z sklepu play od Google. bardzo dobrze sprawuje się też przeglądarka internetowa, Strony wczytują się szybko i można je przeglądać płynnie.telefon radzi sobie ze transmisjami strumieniowymi i elementami stron realizowanymi w technologi flash, nie trzeba instalować Adobe Flash Player.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wyniki w popularnych benchmarkach:
AnTuTu: 19588
Vellamo Metal: 316
Vellamo HTML5: 1467

Telefon jest zbliżony parametrami i wyglądem do Motoroli Moto G, ale niemal w każdej kategorii Redmi wypada lepiej, jedynie Moto G ma nowszego androida - KitKat, tu mamu MiuI V5 na androidzie 4.3 JB, Ekrany maja na podobnym poziomie.

BATERIA
Bateria w 1S wystarczy na 1 dzień solidnego korzystania z telefonu lub dwa dni spokojniejszej pracy.pojemność akumulatora to bardzo subiektywna ocena, każdy korzysta w inny sposób ze smartfona, można jedynie go porównać, i tak na przykład jest o wiele trwalszy niż bateria w STER N9500, ma podobny poziom jak Lenovo S650 czy Iocean X7.
MIUI posiadaż własne funkcje zarządzania zasobami, dzięki czemu możemy ustawić plan zasilania (wydajność / oszczędność). Możemy określić ramy czasowe, w których 1S będzie korzystał z danego planu zasilania np. włączając telefon w tryb oszczędny lub wyłączają całkowicie.

Obrazek

ŁĄCZNOŚĆ
Redmi 1S podobnie jak inne współczesne telefony posiada moduły WiFi, Bluetooth , GPS i sieci komórkowej (GSM: 850/900/1800/1900MHz, WCDMA: 900/2100MHz). GPS w telefonie jest dosyć dobry, sygnał satelitów znajduje dosyć szybki, do kilkunastu sekund.
Podobnie jak wiele innych chińskich telefonów, Redmi 1S obsługuje bezproblemowo dwie kart SIM w trybie Dual standby. Wi-fi działa bez zarzutu, sygnał dosyć mocny.

PODSUMOWANIE
Xiaomi RedMi 1S jest ciekawa propozycja wśród budżetowych smartfonów, jego niewątpliwa zaletą jest MIUI, autorska nakładka Xiaomi bazująca na androidzie 4,3 JB. System oferuje różne animacje i grafiki, które to pochłaniają sporą część pamięci której telefon ma tylko 1GB. Do zalet trzeba też zaliczyć dobry aparat, zdjęcia robione w nocy są dużo lepszej jakości niż w przeciętnym chińczyku w podobnej kwocie Budzik w telefonie zadzwoni nawet jak urządzenia jest wyłączone. Wielu ucieszy fakt że to Dual Sim z obsługą AERO2.
Do głównych minusów telefonu zaliczył bym to ze się bardzo szybko grzeje i to nie używając wymagających aplikacji. W telefonach z procesorami MediaTek nie zaobserwowałem takiego zjawiska. Nie podoba mi sie duży rozmiar telefonu względem wyświetlacza, brak tez podświetlanych przycisków funkcyjnych.

Niebawem uzupełnię ten test o kolejne fotki i filmy.

Pochwały przyznane za posta: 2
marx
Administrator

Pochwały: 193

Reklama

Re: Recenzja Test Xiaomi RedMi (Hongmi) 1S

Postprzez pete67 » niedziela, 6 lipca 2014, 22:20

Ten otworek nad oczkiem kamerki to aby nie dodatkowy mikrofon???
lipa gdyby tak a ktośwtykał spinacz aby zresetować.. ;)
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez marx » poniedziałek, 7 lipca 2014, 00:57

no reset to na pewno nie jest.
marx
Administrator

Postprzez kendi » poniedziałek, 7 lipca 2014, 02:55

Mikrofon, chyba do trybu głośnomówiącego
kendi

Pochwały: 1

Postprzez ddr » poniedziałek, 7 lipca 2014, 06:57

Mikrofon do redukcji szumów.

Wysłane z mojego HM 1SW
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez yoshymo » wtorek, 8 lipca 2014, 12:34

Czy jeszcze jest zniżka 10$ za zakupy przez aplikację. Nie mogę znaleźć nic o tym na forum.
yoshymo

Postprzez marx » wtorek, 8 lipca 2014, 16:47

na aliexpress nie ma ale tu zerknij dzial-handlowy-f135.html
marx
Administrator

Postprzez Wujek » niedziela, 12 października 2014, 15:45

Cześć. Mam pytanko.
W 1:37 minucie unboxingu, z tyłu na pudełku jest biała naklejka z informacją o IMEI itd. Ja tego nie mam, jest puste miejsce. Olać sprawę czy kłócić się ze sprzedawcą?
Wujek

Pochwały: 7

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin