• Reklama

Recenzja test Siswoo Cooper i7

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Recenzja test Siswoo Cooper i7

Postprzez marx » poniedziałek, 1 czerwca 2015, 12:32

Chiny to ogromny rynek gdzie funkcjonuje wielu producentów telefonów. W dziesiątce największych na świecie jest obecnie 6 marek z Chin, a inne jak Meizu są o krok od TOP10. Co roku powstaje wiele nowych marek które chcą zaistnieć na rynku chińskim jak i poza jego granicami. Dziś zaprezentuje wam urządzenie młodego chińskiego producenta SISWOO i jego najnowsze urządzenie Cooper i7. Marka ta wzbudziła moje zaufanie, W europie tworzy centra serwisowe, pierwsze w Hiszpanii już działa, kolejne ma być uruchomione w Niemczech.
Smartfon kupiłem w sklepie coolicool.com i po około 2 tygodniach miałem go już w domu bez dodatkowych opłat.Obecnie kosztuje on 149,99$ z przesyłką co daje niespełna 570zł, pod warunkiem że nie zostanie nam doliczony Vat 23%.
Obrazek

BUDOWA
Po wyjęciu z pudełka pierwsze co rzuca się w oczy to krągłości, telefon ma zaokrąglone wszystkie krawędzie.
Na przednim panelu mamy 2 megapikselową kamerę,po środku głośnik i na prawo od niego czujniki oświetlenia i zbliżeniowy. Po 5 calowym wyświetlaczem znajdują się podświetlane na biało przyciski nawigacyjne.
Środkowy przycisk DOM to kółeczko które służy też do sygnalizowania powiadomień o nieodebranych połączeniach czy też wiadomościach. odobne rozwiązanie widzieliśmy w testowanym poprzednio Meizu M1 Note czy ZTE Nubia które rości sobie do tego rozwiązania prawa. Wstecz i menu kontekstowe to białe punkty które są widoczne (podświetlane) tylko przy załączonym kranie. Cały przedni panel jest czarny o ile nie mruga kółko powiadomień.
Wszystkie fizyczne przyciski znalazły się po prawej stronie co pozwala łatwo obsługiwać cały telefon jedną ręką. Trzeba się do tego rozwiązania przyzwyczaić, początkowo możemy wyłączyć aparat zamiast go przyciszyć. Gniazdo micro USB i słuchawkowe znajduje się w górnej krawędzi telefonu. Na tylnej zdejmowalnej pokrywie widzimy wystające lekko oko kamery 8MPx pod którą znajdują się podwójna dioda doświetlająca. Poniżej jest logo SISWOO i u dołu napis 4G-LTE. W dolnej części mamy otwór maskujący głośnik. Pod pokrywą widzimy dwa gniazda na kary sim , gniazdo kart pamięci i wyjmowalną baterię o pojemności 2100 mAh.
Sam telefon jest poręczny i pewnie leży w dłoni, ergonomia jest na bardzo dobrym poziomie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Unboxing

SPECYFIKACJA
5-calowy wyświetlacz 720p rozdzielczości 1280 x 720
64-bitowy procesor 1.7GHz octa-core MT6752
2GB RAM
16 GB ROM, z możliwością rozszerzenia
8 mega pikseli aparat fotograficzny z tyłu
5 mega pikseli aparat z przodu
2100mAh bateria
4G LTE
Dual SIM
Android v4.4 KitKat

EKRAN
Ekran Cooper i7 wyposażono w 5 calowy ekran IPS HD 5 w rozdzielczość 720x1280. Ekran oferuje bardzo dobre kąty widzenia, i naturalne kolory. Jedynie do czego można się przyczepić to że kolor czarny nie jest całkiem czarny. Używanie go w słoneczny dzień jest bezproblemowe, mając jasność ustawioną w trybie automatycznym, smartfon szybko dostosowuje jasność ekranu do warunków oświetleniowych. Ekran bardzo dobrze reaguje na dotyk, na całej powierzchni i może obsługiwać 5 punktów jednocześnie. Kolory też są równomierne na całym ekranie, bez miejscowych przebarwień. Dodatkowo dzięki technologii MediaTek Miravision, wyświetlacz można dostosować do swoich potrzeb. Mamy do wyboru trzy tryby: Standardowy, Żywy i Tryb Użytkownika gdzie możemy zdefiniować kolory, ostrości itp.
Silne naciśnięcie na wyświetlacz powoduję delikatną falę przy krawędziach ekranu.

SYSTEM
Cooper i7 pracuje pod kontrolą Android 4.4.4 KitKat i ma zainstalowane usługi google, (Facebook, Twitter, WhatsApp, Skype, Adobe Reader , Documents to Go, a nawet kalendarz WeCal) System jest spolszczony w dużym stopniu, jak zwykle po angielsku mamy ustawienia , "wykrywanie Gestów" i "Smart Wake". Pierwszy z nich pozwala na przesuwanie np. zdjęć w galerii i sprawdzi się jeszcze w kilku innych aplikacjach, wystarczy przesuwać naszą rękę ponad telefonem nie dotykając go. Druga funkcja pozwala nam uruchomić wybrane aplikacje wykonując na wygaszonym ekranie wcześniej zdefiniowane gesty. W ten sposób możemy uruchomić radio, kamerę, zmienić utwór, czy po prostu wybudzić telefon. Funkcja Wake Smart nie jest już domeną drogich smartfonów,jest obecnie coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w tanich chińskich telefonach. System działa bardzo szybko, bez przycinek, zacięć czy zabijania działających procesów. Z całą pewnością wydajny 64-bitowy ośmiordzeniowy procesor MT6752 o taktowaniu 1.7 GHz wspierany przez 2GB pamięci RAM pozwoli na komfortowe używanie tej słuchawki. Producent zapowiedział też aktualizację do Androida 5.0.
Obrazek

WYDAJNOŚĆ
64 bity-rdzeniowy procesor okta-core o taktowaniu zegara 1,7Ghz, GPU Mali T760, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej (z czego 12,82GB dostępne jest dla użytkownika), te dane mówią same za siebie. Telefon poddałem testowi w benchmarku antutu gdzie uzyskał znakomity wynik 44409 punktów. co stawia go na równi z takimi słuchawkami jak Huawei Mate 7, Xiaomi Mi4 i samsung Galaxy S5, a znacznie powyżej Xiaomi Mi3, nexus 5 czy LG G3. Oczywiście benchmarki to tylko liczby, większość aplikacji nie potrafi wykorzystać zasobów ośmiordzeniowego procesora. Ale pomimo tego smartfon bardzo dobrze radzi sobie z wielozadaniowością, Można bez problemy uruchomić wiele aplikacji w jednym czasie i otworzyć wiele zakładek w przeglądarce, bez obaw że któraś aplikacja zostanie zatrzymana.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

KAMERA
Urządzenie wyposażone jest w dwie kamery, główna ma zaledwie 8 megapikselowy sensor , zaś przednia kamerka 5MPx.
Zdjęcia są przeciętnej jakości, właściwej dla matryc z przedziału 5 - 8 megapikseli, ponadto zdjęcia wydają się być delikatnie przebarwione. Sama aplikacja aparatu oferuje nam tryb śledzenia ruchu, ożywionego zdjęcia czy też panoramiczny. Przednia kamerka pomimo 5 megapikselowego sensora pozwoli nam na rozmowę wideo niezłej jakości. Świetną funkcją jest uruchamianie migawki aparatu gestem "V" wykonanym dwoma palcami. Aparat odlicza trzy sekundy i następuje uchwycenie kadru.

Obrazek Obrazek Obrazek

ŁĄCZNOŚĆ
Smartfon oferuje wsparcie DUAL SIM dla sieci GSM 850/900/1800 / 1900MHz, WCDMA 850/900/2100MHz, FDD-LTE : 800/1800/2600MHz. Brakuje obsługo częstotliwości 2100MHz, która zaczyna być stosowana w Polsce przez operatora PLAY. Telefon bez problemu obsługuje darmowy internet AERO2. Obsługuje też łączność Bluetooth i WiFi 802.11b / g / n WiFi ma słabą czułość, ale wystarczającą aby swobodnie korzystać w ramach własnego mieszkania.

Obrazek

GPS
GPS w i7 bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, pierwszego fixa złapał w mieszkaniu w niespełna 10 sekund. Tak dobrego wyniku nie osiągnęły u mnie telefony renomowanych marek jak np Xiaomi. Ilość wykrywanych satelitów jak i precyzja lokalizacji jest na wysokim poziomie
Obrazek Obrazek

BATERIA
2100mAh to nie jest wymarzona pojemność baterii w smartfonie z ekranem 5 cali, co wielu może zniechęcić do zakupu. Tu spotkała mnie największa niespodzianka, telefon zaskoczył mnie długą żywotnością baterii na jednym ładowaniu. Urządzenie odtwarzało materiały z youtube przez siedem godzin. Ekran był ustawiony na maksymalnej jasności. To pozwala sądzić że bezproblemowo wystarczy nam na jeden, a nawet dwa dni normalnego używania telefonu.

DOSTĘPNOŚĆ
Telefon można kupić w atrakcyjnej cenie w sklepie coolicool.com, gdzie kosztuje tylko 149/99 dolarów . http://www.coolicool.com/siswoo-cooper- ... ne-g-39108

PODSUMOWANIE
Siswoo icooper i7 to smartfon który posiada duże zalety jak i wady.
Głównym atutem SISWOO Cooper I7 poza niską ceną jest jego wysoka wydajność co zawdzięcza tajwańskiemu 64-bitowemu ośmiordzeniowemu procesorowi Mediatek MT6752 o taktowaniu 1.7GHz wspieranym przez 2GB pamięci RAM.
Bardzo dobrze wypadła też bateria, nie należy zapominać o ergonomicznej budowie, pozwalającej na bezproblemową obsługę jedną ręką.
Słabymi punktami są aparat i słaba czułość Wi-Fi. Niektórym może też przeszkadzać podobieństwo do telefonów Meizu . Telefon będzie idealny dla osób szukających mniejszych niedrogich urządzeń, pod warunkiem że nie jesteś miłośnikiem pstrykania zdjęć smartfonem. Gdy otrzyma zapowiedzianego androida 5 to słuchawka dodatkowo zyska na atrakcyjności. Należy też brać pod uwagę że firma Siswoo otwiera w Europie centra serwisowe.

PLUS
Bateria
Wydajność
Cena

MINUS
Kamera
Wi-fi

Pochwały przyznane za posta: 3
marx
Administrator

Pochwały: 191

Reklama

Re: Recenzja test Siswoo Cooper i7

Postprzez desto » poniedziałek, 1 czerwca 2015, 15:07

Dostępny jest j. Polski?
desto

Postprzez tpawel » poniedziałek, 1 czerwca 2015, 16:07

jest w tekscie:

System jest spolszczony w dużym stopniu
tpawel
VIP

Pochwały: 37

Postprzez desto » czwartek, 4 czerwca 2015, 14:33

Nie wiem jak to czytałem że nie zauważyłem, mam zamiar kupić ten telefon czy posiada on te certyfikaty CE? Na videorecenzji niby widać ale pytam tak na wszelki wypadek Bo czytałem że w wielkopolsce mają z tym problem :( Aaa i jeszcze jedno jaką przesyłkę trzeba wybrać w coolicool żeby szło 2 tygodnie tak jak Panu w recenzji? Przepraszam jeśli zadaje głupie pytania ale jestem trochę w tym zielony
desto

Postprzez Piorku » czwartek, 4 czerwca 2015, 17:04

Zapewne chodzi o DHL ale masz jakieś 80%, że zapłacisz cło.
W poniedziałek kolega z forum zamawiał dla mnie właśnie u nich ten telefon ale na dzień dzisiejszy nie dostałem nawet nr tracking od niego więc przypuszczam, że nawet go nie wysłali.
Piorku

Postprzez blue_voyager » czwartek, 4 czerwca 2015, 17:09

Nie ma mowy żebyś zapłacił cło. Natomiast raczej na pewno zapłacisz VAT.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Postprzez Piorku » czwartek, 4 czerwca 2015, 17:12

Racja myślałem o VAT a wyszło cło
Piorku

Postprzez desto » czwartek, 4 czerwca 2015, 18:02

Ok rozumiem wybiore poprostu ta przesylke ktora jest darmowa, a to CE orientuje sie ktos jak sprawa wyglada?
desto

Postprzez Naits » piątek, 5 czerwca 2015, 19:47

Świetna recenzja marxxx.
MediaTek MT6752 i wszystko jasne, na tym samym chodzi słoniofon (elephone) P7000 czy UMI Emax a to już wyższe modele.
Sam się nad nim zastanawiam bo nie jestem zwolennikiem telefonów paletek rozmiaru 5.5 cala, a 5 jest w sam raz.
W Siswoo martwi trochę głośnik, małe wycięcie zakryte i już prawie nic nie słychać. Więc zapytanie jak jest z wibracją ? jest mocna czy raczej średnio ?
Ciekawe jak z wydajnością poradzi sobie Android 5.0, na ich forum zapowiedz była dawno ale na dalsze pytania brak odpowiedzi i zapadła cisza. Oby nie definitywna.
Być może czekają na rozwój sytuacji i odpalą od razu z 5.1 co by było znacznie bardziej oczekiwane bo do 5.0 jest trochę wątpliwości i przydały by się poprawki.
Może wreszcie 5.x będzie 64 bitowy i zagospodaruje jego procesor, bo na razie kitkat 4.4.4 zastosowany w nim jest 32 bitowy a zmiana architektury na pewno przełożyła by się na dodatkowy wzrost wydajności.
Naits
AKTYWNY

Pochwały: 7

Postprzez szymi » piątek, 5 czerwca 2015, 20:26

desto napisał(a):Ok rozumiem wybiore poprostu ta przesylke ktora jest darmowa, a to CE orientuje sie ktos jak sprawa wyglada?

na 99% nie ma, jak już to podrobiony znaczek ce czyli china export
szymi
VIP

Pochwały: 69
Ostrzeżenia: 1

Postprzez marx » sobota, 6 czerwca 2015, 19:21

jest znaczek CE 0700 , a nie china export, jest też znak RoHS

Autor postu otrzymał pochwałę
marx
Administrator

Pochwały: 191

Postprzez Naits » niedziela, 7 czerwca 2015, 12:48

Zwracam Honor Siswoo, czysty Android 5.0 jest dostępny na Cooper i7. Postarali się.
Ciekawe jakie są zmiany, może ktoś zamieści recenzje.
Naits
AKTYWNY

Pochwały: 7

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin