• Reklama

Recenzja telefonu iOcean X8 mini pro

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Recenzja telefonu iOcean X8 mini pro

Postprzez dlolb » sobota, 6 grudnia 2014, 21:12

Na początku chciałbym się przywitać, jest to mój pierwszy post. Z tego forum czerpałem wiedzę o chińskich telefonach, więc teraz czas się odwdzięczyć. Zaznaczam, że jestem totalnym amatorem i nie znam się jakoś specjalnie na telefonach, ale mam nadzieję, że komuś może przyda się ta recenzja.

1. Dane techniczne.
Tu nie będę się rozpisywał, poniżej link do strony producenta. Za telefon zapłaciłem 185$, kupowałem 11.11 i oryginalna cena była wtedy 209$ teraz widzę, że spadła do 190$

http://www.iocean.cc/X8-miniPro-en.html

2. Pudełko oraz zawartość

Obrazek
Obrazek

W białym, średniej wielkości (ok 19x10x6cm) pudełku znajdziemy:
-telefon
-instrukcję obsługi (w języku chińskim i angielskim)
-ładowarkę EU (przy składaniu zamówienia na aliexpress podałem, ze jeśli jest to możliwe to chciałbym ładowarkę europejską)
-kabel USB
-pokrowiec z tworzywa sztucznego (chyba silikonowy)
-ochronną folią poliwęglanową na ekran
-szpikulec do wyjmowania kart sim
-coś co chyba jest gwarancją (tylko w po chińsku)
-małą karteczkę z chińskimi znakami, nie mam pojęcia co to jest

Moja opinia: Pakowanie jest solidne, telefon w wyprofilowanej tekturze jest zabezpieczony, pudełko otrzymałem opakowane w piankę i doszło do mnie w stanie nienaruszonym. Ładowarka i kabel są w kolorze białym, wyglądają solidnie, kabel ma około metra, mógłby być ciut dłuższy, ale to już trochę czepianie się. Bardzo dużą zaletą jest dodanie do telefonu pokrowca który jest idealnie dopasowany do telefonu o grubości ok 1mm, dobrze chroni tylny szklany panel, oraz jest półprzezroczysty, dzięki temu przysłania napisy na tylnym panelu (zaleta dla tych, którzy nie chcą się od razu wszystkim chwalić telefonem firmy iOcean, która to nazwa, wśród laików, a w szczególności użytkowników innych telefonów z literką "i" przed nazwą, wywołuje na twarzy szyderczy uśmiech). W pudełku nie znajdziemy słuchawek. Obiektywnie należy uznać to za wadę, jednakże po przemyśleniu uznałem, że w sumie to i tak mało kto używa słuchawek dodanych w zestawie, bo zazwyczaj są one kiepskie, a jeśli dzięki temu cena jest niższa, to w sumie można uznać to za zaletę.

Podsumowanie:
+pokrowiec silikonowy
+folijka
+ładowarka EU
+instrukcja po angielsku

-brak gwarancji po angielsku (o ile w ogóle to jest gwarancja)
-brak słuchawek

3.Wygląd i obudowa

Obrazek
Obrazek

W mojej subiektywnej opinii telefon wygląda bardzo dobrze, bynajmniej nie wygląda tanio. Mój jest w wersji czarnej, prezentuje się bardzo elegancko. Panel przedni i tylny są takie same: szklane, błyszcząca czerń, oba pokryte są chyba gorilla glass (potrzeba potwierdzenia, bo nie jestem tego pewny), wygląda to bardzo dobrze, jednakże nie jest zbyt praktyczne, tylny panel momentalnie pokrywa się odciskami palców, a usyfiony nie wygląda już tak korzystnie. Automatycznie chce się go wytrzeć co w konsekwencji pewnie spowoduje, że pokryje się rysami. Kolejną wadą, która mnie osobiści bardzo irytuje jest ta nieszczęsna spacja przed przecinkiem "Designed by iocean , assambled in China" nie wiem jakiej narodowości był ten kto to pisał, ale z pewnością kłóci się to z interpunkcją języka polskiego. Na tylnej obudowie znajduje się jeszcze standardowo obiektyw aparatu głównego, lampa błyskowa oraz głośnik, wszystko stylowe i pasujące do całości.

Ciężko mi jest orzec z czego wykonana jest listwa boczna, nawet jeśli jest plastikowa to dobrze imituje metal. Zaletą jest to że telefon jest bardzo cienki nawet w pokrowcu. Telefon jest prostopadłościanem o dość ostrych krawędziach, panele przedni i tylny są zupełnie płaskie stąd z początku trzeba się przyzwyczaić do jego kształtu. Nie można o nim powiedzieć że super leży w dłoni, ale po tygodniu użytkowania już to nie przeszkadza. Po prawej stronie znajdują się przyciski głośniej/ciszej oraz przycisk włączania. Wykonane z tego samego materiału co listwa boczna i dobrze to wygląda. Oba przyciski mają identyczny kształt, a różnią się jedynie długością zdarza mi się czasem nacisnąć przycisk "ciszej" zamiast "wyłącz" ponieważ oba są takie same w dotyku.

Po drugiej stronie jest slot na karty sim. Do otworzenia gniazda trzeba użyć szpikulca załączonego w zestawie, zabezpiecza to przed przypadkowym otwarciem, ale w mojej opinii jest to minus, bo ciężko byłoby przełożyć szybko kartę do innego telefonu. Telefon wyposażony jest w dwa gniazda mikro i nano sim. Znowu minus za brak standardowego rozmiaru sim, bądź co bądź jeszcze sporo osób używa takich kart, co więcej nie można wziąć areo 2 w nano sim, więc ja, żeby wziąć areo2 musiałbym jeszcze dorzucić 30 zł na zmianę karty mikro na nano w tmobilu.

Charakterystyczną cechą telefonu jest brak opisu przycisków na przednim panelu. Wg mnie gdy telefon jest wyłączony jest to zaleta, ponieważ dzięki temu cały panel przedni jest bardzo minimalistyczny. Zaskoczeniem jest, że przyciski nie podświetlają się po włączeniu ekranu, wychodzi na to, że trzeba po prostu wiedzieć po której stronie jest przycisk wstecz, a po której przycisk opcji. Mi to nie przeszkadza, nie przecież nie jesteśmy idiotami każdy wie, że te przyciski tam są, trzeba tylko się przyzwyczaić po której stronie jest wstecz i brak podświetlenia nie wpływa w żaden sposób na komfort użytkowania telefonu, a w moim odczuciu polepsza jego wygląd.

Na przednim panelu znajduje się jeszcze obiektyw aparatu frontowego, głośnik do rozmów, oraz dwa czujniki z czego jeden jest zapewne czujnikiem światła, natomiast nie mam pojęcia do czego jest drugi, oba wyglądają praktycznie tak samo (może ktoś mógłby to wyjaśnić). Krawędź dolna to standardowo złącze mikro USB oraz mikrofon, a góra gniazdo minijack do słuchawek.

Podsumowanie
+stylowy, elegancji wygląd
+materiały dobrej jakości

+/-brak jakichkolwiek oznaczeń przycisków wstecz/menu/opcje oraz brak ich podświetlenia
+/- kanciasty kształt (co kto lubi)

-tylny panel szybko się brudzi
-dobry wygląd implikuje trochę niepraktyczności (jak wyżej oraz przyciski)
-błąd interpunkcyjny

Więcej zdjęć w linku poniżej.
UWAGA NA ZDJĘCIACH TELEFON MA ZAŁOŻONĄ FILIĘ OCHRONNĄ NA EKRANIE (nie jest naklejona idealnie,odchodzi przy głośniku na prawym-górym boku oraz ma jeden pęcherzyk)

http://imgur.com/a/hXuKA

4. Sprzęt

Android:
wersja 4.4.2, wersja jądra 3.4.67, nr kompilacji X8 mini pro 20140918-175906,
Jak dla mnie to wersja jest całkiem spoko. Oprócz standardowych ekranów, na prawo ma dwa ekrany dedykowane jeden do muzyki, a drugi do zdjęć. Tu nie ma się co rozpisywać za bardzo bo jak komuś nie będzie pasowało to sobie może wgrać coś innego.

Ekran:
Wszystko jest to ok (przynajmniej dla laika), ekran jest jasny, ostry, a rozdzielczość HD zapewnia komfort użytkowania, oczywiście jakby się bardzo dobrze przypatrzeć z bliska to widać piksele, ale w odległości normalnego użytkowania już wszystko się ładnie zlewa, a obraz jest bardzo czytelny. Dotyk łapie dokładnie, nie wiem czy można lepiej, ale na pewno można gorzej, chyba 5 punktów rozróżnia.

Wydajność:
Mój egzęplarz w AnTuTu otrzymał 29406.
RAM:
1,92GB, operacje RAM: 2820, Prędkość RAM: 1736
CPU:
MTK octacore, 8x1664MHz, CPU (multi-thread) liczby całkowite 3252, zmiennoprzecinkowe 3513
Grafika:
2D: 1843, 3D: 6703

Android działa płynnie i po zainstalowaniu wielu aplikacji działających w tle nie muli. Ściągnąłem sobie grę Dungeon Hunter 4 i działa płynnie, nic nie tnie i nie muli. Jedyne przycięcia obserwuję jak mam otwarte jakieś długie strony internetowe to czasem lekko przytnie przy szybkim przewijaniu.

Pamięć: pamięć wewnętrzna 3,94GB
pamięć telefonu 24,01GB
brak slotu na kartę, ale jak dla mnie to te 24GB w zupełności wystarczą

Bateria:
pojemność 2100-2200, wbudowana
No cóż, tu akurat szału nie ma, wiadomo, że chciało by się więcej, przy dość intensywnym użyciu ledwo starcza na cały dzień, w spoczynku nie jest źle przy wyłączonych wszystkich opcjach przez 2h zeszło 3%, przy graniu w Dungeon Hunter myślę, że starczyła by gdzieś może na 5h. No i minus, że wbudowana, bo nie można dokupić większej.

WiFi: Jest ok, ale mogło by mieć ciut lepszy zasięg

GPS: działa bardzo dobrze, bez zarzutu

Aparat: Od razu zaznaczam, że nie jestem tu zbyt wymagający, bo aparatu w telefonie praktycznie nie używam, zdjęcia robi dobre, przy słabym świetle są mocno zaszumione, ale wyraźne, jakość standardowa, telefonowa.

Inne:
opcja inteligentne wybudzanie to niewypał, te znaczki czasem się potrafią same w kieszeni narysować, a cały proces włączania odpowiedniej funkcji trwa tyle, że szybciej jest normalnie włączyć
opcja Wet fingers: fajny pomysł i coś tam działa, może bez folii lepiej, nie wiem, ale trzeba jeszcze dopracować.
opcja "poładniania" zdjęć twarzy to fajna ciekawostka, pewnie bardziej dla dziewczyn, tak jak poprzednio coś tam działa, ale nie zastąpi to grafika ;-)

Podsumowanie:
+dobra wydajność
+dobry ekran
+wszystkie funkcje telefonu wifi, gps, aparat, czujniki itp działają dobrze

+/- bajerki zachwalane przez producenta szału nie robią

-bateria mogłaby być pojemniejsza 2200 przy octacore to trochę mało

Moja subiektywna ocena:
Z telefonu jestem bardzo zadowolony, za te cenę uważam, ze był to super zakup. Bardzo podoba mi się wygląd telefonu. Jeśli chodzi o wydajność to ani ja, ani myślę przeciętny użytkownik nie potrzebuje nic więcej. Wszystko działa płynnie, wyświetlacz jest bardzo dobry i wszystkie funkcje działają bez zarzutu. Zdecydowanie polecam ten telefon użytkownikom smarfonów ze średniej półki. Pozdrawiam.

Pochwały przyznane za posta: 4
Ostatnio edytowano sobota, 6 grudnia 2014, 22:42 przez dlolb, łącznie edytowano 3 razy
dlolb

Pochwały: 4

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Recenzja telefonu iOcean X8 mini pro

Postprzez noman1 » sobota, 6 grudnia 2014, 21:47

Nie widać zdjęć, zmien hosting.
noman1
AKTYWNY

Pochwały: 15

Postprzez dlolb » sobota, 6 grudnia 2014, 21:59

OK, poprawione, teraz widać?
dlolb

Postprzez noman1 » sobota, 6 grudnia 2014, 22:13

Widać, ale było chyba ich więcej.
Odpowiadając na pytanie, drugi czujnik to pewnie Proximity sensor ;)

Przyjemny telefon, szkoda małego akumulatora.
noman1
AKTYWNY

Pochwały: 15

Postprzez dlolb » sobota, 6 grudnia 2014, 23:59

na stronie http://ioceanpolska.pl/smartfony/110-smartfon-iocean-x8-mini-pro-6949496501179.html jest napisane, że płyty są z "wzmacnianego szkła", więc raczej nie jest to gorilla glass, bo by się tym pochwalili, tak jak jest to napisane w opisie X8
dlolb

Postprzez o2kukers » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 22:57

Witam,
jestem użytkownikiem tego modelu od dwóch tygodni.
Podzielam w 100% odczucia założyciela tematu, z telefonu jestem bardzo zadowolony a GPS zasługuje na szczególną pochwałę bo łapie sygnał w dwie max trzy sekundy!
Co do ekranu to na oficjalnej stronie ioceanpolska jest informacja o gorilla glass, natomiast na domowej stronie iocean w specyfikacjach znalazłem informację iż jest to asahi glass - tak czy inaczej, nosze w spodniach, zapalniczka, kluczyki, bez folii (swoją drogą...dostarczona razem z telefonem nie nadawała się do przyklejenia bo klej nie trzymał) i nie ma ani ryski :)
Kupiłem za 187 dolców i na telefonik czekałem całe 10 dni :)
Polecam!
o2kukers

Postprzez o2kukers » wtorek, 9 grudnia 2014, 10:18

Obrazek
o2kukers

Postprzez szymon_rysiu » wtorek, 9 grudnia 2014, 10:36

Ja czekam na moje X8 mini bez pro, czekam na razie 3 tydzień zaczyna płynąć, a już od 2 tygodni poza chinami. Miałem robić recenzje ale kolega tutaj wykonał dużo dobrej roboty więc moja będzie chyba zbędna.
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
szymon_rysiu
AKTYWNY

Pochwały: 35

Postprzez bluto » wtorek, 9 grudnia 2014, 11:36

można poprosić jeszcze o jakieś przykładowe zdjęcia zrobione ioceanem?
bluto

Postprzez o2kukers » wtorek, 9 grudnia 2014, 12:37

o2kukers

Postprzez vib » wtorek, 9 grudnia 2014, 15:54

o2kukers napisał(a):Witam,
jestem użytkownikiem tego modelu od dwóch tygodni.
Podzielam w 100% odczucia założyciela tematu, z telefonu jestem bardzo zadowolony a GPS zasługuje na szczególną pochwałę bo łapie sygnał w dwie max trzy sekundy!
Co do ekranu to na oficjalnej stronie ioceanpolska jest informacja o gorilla glass, natomiast na domowej stronie iocean w specyfikacjach znalazłem informację iż jest to asahi glass - tak czy inaczej, nosze w spodniach, zapalniczka, kluczyki, bez folii (swoją drogą...dostarczona razem z telefonem nie nadawała się do przyklejenia bo klej nie trzymał) i nie ma ani ryski :)
Kupiłem za 187 dolców i na telefonik czekałem całe 10 dni :)
Polecam!

Potwierdzam. Mam ten telefonik od dwóch tygodni, ale niestety przyszedł do mnie z uszkodzoną/pękniętą tylną "szybką".
Serwis iOcean zareagował błyskawicznie z informacją, że jest to "Asahi glass" japońskiej firmy (odpowiednik gorilla glass 3) i kosztuje 20 USD z wysyłką.
vib

Postprzez marcin_krk » wtorek, 23 grudnia 2014, 13:52

Cześć, wiecie może jak zrobić kilka rzeczy:

1. Wiecie jak w tym telefonie zmienić czcionkę?
2. Jak dograć inny motyw (obecnie jest chyba 6)
3. Jak zmienić tapetę ekranu blokady - obecnie jest chyba 8 do wyboru, jak chce zmienić na moją to zmienia mi tapetę pulpitu a nie blokady
marcin_krk

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin