• Reklama

Recenzja STAR S5, 2GB RAM, 32GB ROM, 4 x 1.5Ghz

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Recenzja STAR S5, 2GB RAM, 32GB ROM, 4 x 1.5Ghz

Postprzez lucash_92 » wtorek, 15 lipca 2014, 17:46

Telefon zamówiony w promocji na Antelife. W paczce znajdował się telefon, ładowarka USB, kabel USB, słuchawki, folia ochronna na ekran i skóropodobne etui.

Obrazek
Obrazek

SPECYFIKACJA

Parametry telefonu zaspokoją raczej każdego, czterordzeniowy procesor 1,5 Ghz , 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej do tego aparat 12 MPx i wyświetlacz 5 cali HD IPS OGS (1280 x 720).

Pełna specyfikacja:
Ekran: 5 cali IPS OGS HD (1280 x 720)
Procesor: Quad Core 1.5GHz MTK6589T
RAM: 2GB
ROM: 32GB
Karta pamięci: do 32gb SD/TF
Aparat tył: 12 Mpx
Aparat przód: 5 Mpx
Bateria: 2500 mAh
Sieci: GSM 850/900/1800/1900MHz, WCDMA 850/2100MHz
WIFI: 802.11b/g
System: Android 4.2
Wymiary: 142.6 x 72.5 x 9.4 mm
Waga: 150g
Sloty SIM: 2 sloty sim (1 normalny oraz 1 micro sim)
Audio: AAC, AMR, MP3, OGG, WAV
Video: 3GP, MP4, AVI
MS Office: Word, Excel, PPT

BUDOWA:

Obudowa w całości wykonana z dobrej jakości plastiku co jest dla mnie sporym zaskoczeniem gdyż w sieci można zobaczyć film na którym klapka jest wyginana w niespotykanie łatwy sposób po czym pęka, w moim egzemplarzu klapka nie odbiega jakością od tych które występują w znanych markach.
Pod ekranem znajdują się pojemnościowe przyciski podświetlane na czerwono co w połączeniu z czerwonym głośnikiem i obramowaniem nadaje słuchawce fajnego i niespotykanego charakteru. Obok głośnika znajdziemy czujniki światła oraz 5 Mpx aparat. Po prawej stronie znajdziemy przyciski regulacji głośności, na górze włącznik/przycisk blokady oraz jack 3,5mm natomiast na dole miniUSB.
Całkowicie zrezygnowano z przycisku spustu aparatu.Z tyłu obudowy znajdziemy wystające oko kamery które producent również postanowił zaakcentować kolorem czerwonym, obok niego znajduję się dioda LED, a w dolnej części głośnik.
Na klapce znajdziemy również logo Google oraz producenta 'Pulid' - według zdjęć z antelife miało go nie być bo to w końcu Star. (Telefon występuje również pod jako Pulid F17 oraz któryś z modeli Miz)
Pod klapką telefonu znajdują się 2 sloty sim (1 normalny oraz 1 micro) i slot kart microSD.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

WYDAJNOŚĆ:

W telefonie producent umieścił czterordzeniowy procesor MTK6589T o częstotliwości taktowania 1.5GHz.
Do dyspozycji mamy 2GB pamięci RAM oraz 32GB pamięci węwnętrznej którą oczywiście możemy rozszerzyć za pomocą karty pamięci.
Próbowałem na silę zawiesić telefon ale jak narazie mi się to nie udało. Testowałem bardziej wymagające popularne gry z google market i wszystkie chodzą płynnie. W Antutu Benchmark telefon osiąga 16 500-17 200 pkt.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

MULTIMEDIA:

W telefonie umieszczono 2 aparaty: 12Mpx i 5Mpx odpowiednio dla tyłu i przodu. Tylni aparat dwunastką jest chyba tylko z nazwy, ale mimo wszystko ani nie rozczarowuwuje ani nie zachwyca. Zdjęcia są porównywalne z tymi robionymi przez Sony Xperia P oraz innymi tej klasy.
O ile nic specjalanego nie można powiedzieć o tylnym aparacie to przedni bardzo pozytywnie mnie zachwycił. W moich poprzednich telefonach kariera przedniego aparartu konczyła się zaraz po pierwszym włączeniu. Tutaj jest to 5Mpx przypuszczam, że również naciągane ale mimo wszystko aparat bardzo solidny i aż prosi się o tzw Selfie :D
Załączam tylko 2 zdjęcia wykonane przez tylni aparat ze względu na brzydką pogodę (mam złe doświadczenia z robieniem zdjęć w deszczu)

Obrazek
Obrazek

ŁĄCZNOŚĆ:

Star S5 wyposażono w moduły wifi, gps, bluetooth.Jak na chińczyka przystało obsługuje 2 karty sim lecz niestety bez obsługi Aero 2.
Telefon działa w sieciach GSM 850/900/1800/1900MHz, WCDMA 850/2100MHz. Testowałem wszystko oprócz GPS, który po prostu nie jest mi potrzebny ale wyczytałem o nim wiele niedobrego. Jeśli chodzi o WIFI czy rozmowy to telefon nie gubi sygnału, podczas rozmów nic nie trzeszczy - jakbym obsługiwał normalny telefon dostępny na europejskim rynku.

BATERIA:

Bateria wydaje się być mocnym punktem Star S5 ale to chyba jeszcze nie czas na jej ocenianie gdyż nie zdążyłem jej jeszcze rozładować ale właśnie ten fakt mówi mi, że mogę ją ocenić na 5+. Pojemność to przeciętne 2500 mAh, telefon przyszedł wczoraj o godzinie 16:30 ze stanem na poziomie 87%, natychmiast zacząłem go MOCNO katować do późnego wieczora, dzisiaj odbyłem parę rozmów, trochę chodzenia po internecie i bateria wskazuje 33%. Za kilka dni dodam dokładniejsze informację na jej temat.

PODSUMOWANIE:

Jak na tą cenę (515zł z VAT) nie mogę użyć innego słowa niż rewelacja. Nie mam wielkich doświadczeń z chińczykami gdyż jest to mój pierwszy ale jestem pewien, że za tą cenę w Polsce nie kupiłbym nic lepszego a do czegoś porównywalnego musiałbym sporo dołożyć. Jedynym minusem dla mnie logo Pulid oraz styl w jakim jest wykonany gdyż wolę te o bardziej ekskluzywnym wyglądzie ale mimo to usłyszałem już kilka pozytywych komentarzy - telefon może się podobać. Jeśli miałbym szukać jakichś minusów na siłę to mógłbym jeszcze dorzucić brak jakiejś ładnej nakładki systemowej. Wykonanie jest na bardzo dobrym poziomie, nic trzeszczy a w porównaniu z ZTE v987 mojego brata telefon sprawia wrażenie droższego i czegoś bardziej z wyższej pułki.
Jeśli chodzi o plusy to oczywiście nie mógłbym nie przypomnieć o 32GB pamięci oraz wydajności tego telefonu.

--------------------------------------------------------------
Sory za literówki itp, tekst pisany na raty i w biegu.

Autor postu otrzymał pochwałę
lucash_92

Pochwały: 1

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Recenzja STAR S5, 2GB RAM, 32GB ROM, 4 x 1.5Ghz

Postprzez Mad_MAX » środa, 16 lipca 2014, 00:09

No elegancko , trzeba więcej takich recenzji "podróbek" , będzie wiadomo czy są one coś warte :)
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Xiaomi Mi MAX :)
Mad_MAX
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez kospan » środa, 27 sierpnia 2014, 02:47

Star S5 a w Polsce sprzedawany jako Media Droid MT7017 :)
kospan

Postprzez lucash_92 » środa, 10 września 2014, 15:51

Z tego co widzę to są po prostu podobne.
lucash_92

Pochwały: 1

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin