• Reklama

Recenzja Star Note 3 N9800

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Recenzja Star Note 3 N9800

Postprzez marx » czwartek, 24 kwietnia 2014, 14:48

Właśnie przyszedł do mnie zakupiony w chinach STAR Note 3 N9800, jest to chiński telefon produkowany przez firmę która słynie z wytwarzania smartfonów wzorowanych na wyrobach SAMSUNGA i innych popularnych smartfonów.

Obrazek

Z opakowania wyjąłem kartonik w brązowej tonacji przypominający strukturę drewna.
W środku znajdował się biały telefon,skóropodobne otwierane etui, 2 baterie, ładowarka, kabel USB , folia ochronna, słuchawki i instrukcja obsługi.

BUDOWA
Pierwsze co rzuca się w oczy to rozmiar, pomimo ze używam telefonu z 5 calowym wyświetlaczem to Star Note 3 wydaje się być wielki i jest znacznie cięższy od Lenovo S650, A820 czy tez IOceana X7. Telefon ma stalowa frezowaną ramkę dookoła, po prawej stronie z metalowej ramki wystaje przycisk wzbudzania /załączania, na dole po środku jest gniazdo miniUSB, po lewej stronie mamy przyciski głośności, a na górze jest gniazdo słuchawkowe 3,5mm. Telefon posiada 5,7 calowy ekran nad którym znajduje się głośnik, po jego prawej stronie sa czujniki oświetlenia, zbliżeniowy, i kamera 5Mpx, na lewo od głośniczka jest zamaskowana pod biała pokrywa dioda powiadomień która może świecić w wielu kolorah i sami mozemy sobie zdefiniować jakim kolorem określać zdarzenie. Pod ekranem znajduje się fizyczny przycisk HOME i po jego bokach tradycyjne menu i powrót. z tyłu telefonu jest pokrywa ze sztucznej skóry ale do telefonu dołączono tez zamykany pokrowiec z okienkiem który to rozszerza możliwości telefonu, można np odebrać połączenie bez otwierania klapki, lub też korzystać z playera. Przy zamkniętym pokrowcu jest tylko uruchamiany wyświetlacz w miejscu okienka, niestety dioda powiadomień jest zakryta.
Cały telefon jest wykonany bardzo starannie, nic nie odstaje, nic nie trzeszczy, telefon jest bardzo podobny do Samsunga Note 3, lecz jest o kilka milimetrów wyższy i trochę szerszy. Telefon jest dosyć ciężki bo waży 152 gramy. Smartfon nie jest mały, na szczęście mieści się w kieszeni spodni, nie musimy nosić plecaka jak niektórzy twierdzą.

SPECYFIKACJA
Sam telefon ma następujące parametry:
Standard GSM : 850/900/1800/1900MHz
Standard WCDMA 850/2100MHz
Wymiary: 155.2mm x 81mm x 8.7mm
Wyświetlacz 5.7 IPS w rozdzielczości ,1280x720pixels
Procesor :MTK6592 Octa Core CPU , Cortex A7 1.7GHz
Pamięć: 2GB RAM +16GB ROM
Kamera tylna 13.0MP z diodą LED i 5.0MP frontowa ,
System operacyjny: Android 4.2
Komunikacja: GPRS, EDGE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n,
dual-band, Wi-Fi , Bluetooth
Dual SIM Card Dual Standby

EKRAN
Ekran w STAR Note 3 ma przekątną 5.7 cala i rozdzielczość HD 1280x720 pikseli. Ekran robi bardzo dobre wrażenie, kolory są bardzo intensywne i ostre, Jasność podświetlenia jest na wysokim poziomie. Ekran został wykonany w technologii IPS co gwarantuje bardzo dobre kąty widzenia i dobre odwzorowanie kolorów. Nie jest to superamoled choć kilku znajomych miało takie wrażenie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

SYSTEM
STAR N9800 pracuje pod kontrolą Androida 4.2.2 Jelly Bean, wzbogacony o imitacje TouchWiz – ( dotykowy interfejs graficzny opracowany przez Samsung Electronics )
System chodzi bardzo płynnie, co nie powinno dziwić ponieważ korzysta z 8-rdzeniowego procesora tajwańskiego MediaTeka MTK6592 taktowanego zegarem 1,7GHz i wspierany jest przez 2GB pamięci RAM. System jest w większości spolszczony, głębiej w menu można
znaleźć angielskie słowa.

Obrazek
Obrazek

KAMERY
Smartfon wyposażony jest w 2 kamery, – główna ma rozdzielczość 13 MPx, a przednia ma 5 megapikseli. Aparat robi zdjęcia na przeciętnym poziomie jak na telefon z 13 megapixelową matrycą i ma tendencje do przebarwiania zdjęć, ZOPO C2 który posiada aparat o takiej samej matrycy robi lepsze zdjęcia. Kamera wideo pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD, lecz ich jakość jest na poziome filmów robionych Lenovo S650. Zdjęcia i filmy robiłem na domyślnych ustawieniach kamery.

Przykładowy film

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

nagram jeszcze jeden film w słoneczny dzień pomijając szybę auta, może efekt będzie lepszy.

ŁĄCZNOŚĆ
Słuchawka wyposażona jest w dwa gniazda SIM, w tym jedno micro, pracujące w zakresie częstotliwości GSM : 850/900/1800/1900MHz i
WCDMA 850/2100MHz. Niestety telefon nie obsługuje 900MHz w standardzie 3G, co bardzo interesuje posiadaczy kart AERO2 i mieszkańców mniejszych miejscowości.
Ponadto telefon obsługuje Wi-Fi, FM, Bluetooth 2,0 i GPS

BATERIA
Do telefonu dodano 2 baterie o pojemności 3300 mAh co powinno pozwolić nam na dzień spokojnej pracy bez konieczności ładowania. Nie jestem pewien czy bateria ma realnie deklarowana pojemność, ale nawet gdyby to było 30% mniej to i tak pozwoli to na w miarę komfortowe używanie telefonu, tym bardziej że mamy drugą baterię w rezerwie.

WYDAJNOŚĆ
STAR Note 3 N9800 jest napędzany przez 8-rdzeniowy układ tajwańskiego producenta MediaTek o symbolu MTK6592. Chip posiada 8 rdzeni Cortex-A7 taktowane zegarem 1.7GHz które współpracują z układem graficznym Mali-450MP . Smartfon w popularnym benchmarku Antutu osiąga wyniki do ponad 27000 pkt co stawia go obok takich telefonów jak HTC 2, Samsung Galaxy S4 i Xiaomi Mi2S. Takie osiągi pozwalają na dosyć komfortową prace z większością aplikacji i relaks przy grach . Procesor jest wspomagany przez 2GB pamięci RAM i 16 GB pamięci na aplikacje użytkownika. Pamięć można rozszerzyć poprzez gniazdo microDS o dodatkowe 32GB

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przykładowe gry

PODSUMOWANIE
Telefon STAR N9800 Note 3 jest dobra propozycją wśród telefonów ze średniej półki i powinien zadowolić nie tylko fanów telefonów samsungopodobnych. Do zalet telefonu należy zaliczyć szybkość działania systemu, nawet wymagające gry nie sprawiają większego problemu, duży wyrazisty wyświetlacz, dobrą jakość rozmów.
Do szczęścia brakuje obsługi darmowego internetu 3G od AERO2, ale z drugiej strony od kwietnia operator wprowadził kody zabezpieczające, co zniechęca wielu do tego rozwiązania w smartfonach. Dodać należy że telefon można kupić w Chinach za niewielkie pieniądze, na aliexpress zapłacimy za niego nieco ponad 600zł + ewentualny vat w Polsce. Po kilku dniach używania łatwo się przyzwyczaić do wygodnego dużego ekranu i ciężko wracać do 5" smartfona który wydaje się być za mały.
Telefon pozwala odbierać połączenia bez otwierania pokrowca, w małym okienku możemy też włączyć player MP3 lub uruchomić kamerę.
Do wad zaliczył bym słaba jakość nagrywanych filmów i słabą żywotność baterii.
marx
Administrator

Pochwały: 191

Reklama

Re: Recenzja Star Note 3 N9800

Postprzez abvc » czwartek, 1 maja 2014, 19:14

Ile godzin wytrzymuje na baterii? Zwłaszcza przeglądania internetu.

Chyba Battery HD (https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.smalltech.battery.free) jest dobry do testów.
abvc

Postprzez abvc » piątek, 2 maja 2014, 21:01

Nie jestem pewien czy bateria ma realnie deklarowana pojemność

Bateria ma w rzeczywistości tylko 2097 mAh.

http://www.movilesdualsim.com/threads/s ... ost-593142
Obrazek
abvc

Postprzez marx » niedziela, 4 maja 2014, 18:01

dodałem 2 filmiki, niestety moja 10 letnia kamera chyba będzie musiała odejść na emeryturę bo nagrywa już gorzej niż obecne telefony :)
marx
Administrator

Postprzez farmerstain » poniedziałek, 5 maja 2014, 10:24

Witam.
Tak się właśnie zastanawiam nad tym telefonem, ale w cenie do 200$ widze tylko wersje z 1 G RAM.
Można wiedzieć u którego sprzedawcy kupowałeś swój model..?? i po ile?:)
Czy telefon na pewno posiada sieć wifi w standardzie A (5 ghz)?
Pozdro
farmerstain

Postprzez marcinks » poniedziałek, 5 maja 2014, 11:12

Jaka jest grubość tego fona? Na necie są różne opcje 10mm (http://m.aliexpress.com/item/1676827099 ... escription) i 8.1 (http://m.aliexpress.com/item/1624055842 ... escription)
2 mm grubości to różnica w kieszeni.
marcinks

Postprzez marx » poniedziałek, 5 maja 2014, 20:53

pomierzyłem dziś mojego suwmiarką i się okazało że ma 10mm w otwieranym pokrowcu, niecałe 9 w zwykłej klapce i 8 bez pokrywy, przykładając linijkę widać 8, ale środkiem jest przez ta skórę pogrubiony i realnie wychodzi więcej. Sprawia wrażenie cienkiego.
Ekran ma dokładnie 5,7 cala
Za mojego dałem ponad 210 dolarów, jak sprawdzić tą częstotliwość Wi-Fi?
marx
Administrator

Postprzez farmerstain » wtorek, 6 maja 2014, 09:09

najlepiej jakimś programem do przeszukiwania eteru, który jeszcze pokaże częstotliwości sieci Wifi.
Pytałem głównie z tego powodu, że byłoby dla mnie lepiej, gdyby obsługiwał gdyż zajmuje się instalacjami na 5Ghz.
a takie jeszcze jedno pytanie.
na aliexpress znalazłem jeszcze wersje STAR N3+ czy to jest jakiś bliźniak N9800 czy wogóle inny telefon, czy warto go kupywać?
http://www.aliexpress.com/item/Star-N3- ... 04762.html
farmerstain

Postprzez marx » wtorek, 6 maja 2014, 21:40

na pierwszy rzut oka nie widać różnic, ale czymś się pewnie różnią, może sprzedawca wie.\

PS. Telefon z recenzji jest na sprzedaż za 770 zet, jak sprzedam to biorę kolejny do recenzji, możecie zaproponować telefon.
marx
Administrator

Postprzez mruczek66 » środa, 7 maja 2014, 10:49

na pierwszym filmie podajesz że ma 1gb ram. czy cena jest nie do ruszenia ?
mruczek66
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez Egooo » piątek, 16 maja 2014, 17:21

To jakaś porażka jak można nazwać go NOTE jak nie ma rysika i softu pod niego żenada
Egooo

Pochwały: 1

Postprzez ebola1972 » piątek, 16 maja 2014, 17:28

Porażką kolego to są klony z rysikiem i gównianym romem którego nigdzie potem nie zdobędziesz. A na Stara romy akurat są.

Wysłane z mojego Onda V975m przy użyciu Tapatalka
ebola1972
VIP

Pochwały: 44

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin