• Reklama

Recenzja słuchawek bluetooth Prestigio PBHS1

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Recenzja słuchawek bluetooth Prestigio PBHS1

Postprzez sebuli » 29 wrz 2015, o 16:55

ZESTAW

W zestawie nie ma niczego "ponad program", czyli słuchawki, kabelek USB do ładowania i instrukcja obsługi wraz z kartą gwarancyjną w różnych językach, w tym polskim. Dostępne są trzy wersje kolorystyczne: czarno-czerwona, czarno-żółta, biało-limonkowa.

WYGLĄD

Bezprzewodowe słuchawki bluetooth Prestigio PBHS1 prezentują się doskonale w barwie czarno-czerwonej. Plastik, z którego wykonane są słuchawki, w połączeniu z powyższą kolorystyką pozorują wrażenie dobrze wykonanego sprzętu. Obudowa słuchawek ładnie się błyszczy odbijając światło dzienne. Nie wygląda to tandetnie, a raczej dodaje słuchawkom szczypty elegancji. Przyciągają wzrok.

Niestety, na zewnątrz nie znajdziemy metalowych części, srebrne elementy wykonane są z plastiku, pomijając śrubki.

Prawy nausznik zagospodarowano w przycisk zgłaśniania/przewijania w przód oraz przycisk ściszania/przewijania w tył. Na jego środku widnieje mały napis Prestigio i większe logo firmy. Spód zajmują mikrofon, a także port micro USB służący do ładowania, który jest solidnie osadzony w obudowie.

Lewy nausznik wyposażono w przycisk Play/Pauza i wyłącznik słuchawek. Tutaj również producent umieścił nazwę i logo firmy. Na spodzie jest dioda LED, informująca między innymi o stanie połączenia z telefonem, naładowaniu/rozładowaniu.

Obie powierzchnie, na której znajdują się przyciski, otoczone są okrągłą, czerwoną obwódką.

Obrazek ObrazekObrazek

PAŁĄK

Wykonany z dość twardego plastiku, zresztą jak całe słuchawki, ale mimo to nie brakuje im elastyczności i powinny dobrze ułożyć się na głowie sporych rozmiarów. Pałąk posiada 15 stopniową regulację długości, przy czym rozciąga się maksymalnie o 2.5 cm. Jego spód, który spoczywa na czaszce, został zaopatrzony w materiał skóropodobny wypchany miękką gąbką. Jednak po kilku godzinach używania nawet on daje się we znaki i mamy ochotę zdjąć słuchawki chociaż na jakiś czas.

Obrazek

MUSZLE

W tym miejscu wspomnę od razu o tym, że muszle można "złożyć", tzn. zgiąć część pałąku z głośniczkiem do środka konstrukcji, by zabierały jak najmniej miejsca, co przydatne jest podczas podróży.

Wykonane są z mięciutkiej gąbki, takiej jak spód pałąka, i również umieszczone w materiale skóropodobnym.

Muszle dostosowują się do ucha dzięki lekkiemu luzowi w budowie. Niestety, nie zakrywają go całkowicie, a przez to odrobinę uciskają, co czuć już po kilkunastu minutach noszenia. Po godzinie małżowina uszna może się trochę upocić. Dźwięki z zewnątrz nie są w żaden sposób tłumione.

Obrazek Obrazek

DIODA - SYMBOLIKA

Szybkie miganie niebieskiej diody informuje o włączonym zasilaniu i/lub przyłączeniu do źródła zasilania.

Ciągłe świecenie czerwonej diody informuje o ładowaniu akumulatora. Dioda gaśnie po pełnym naładowaniu akumulatora.

PAROWANIE

Z komputerem:
Włączyć zasilanie słuchawek. Niebieska dioda zacznie migać z częstotliwością 1 mignięcia na sekundę. Wykryć słuchawki na komputerze i wykonać polecenie sparowania. Po udanym sparowaniu dioda będzie ciągle świecić na niebiesko.

Z telefonem:
Włączyć zasilanie słuchawek. Niebieska dioda zacznie migać z częstotliwością 1 mignięcia na sekundę. Przytrzymać przycisk Play/Pauza ok. dwóch sekund, po otrzymaniu komunikatu "Ready to pair" odszukać słuchawki poprzez Bluetooth w telefonie. Po udanym sparowaniu dioda będzie ciągle świecić na niebiesko.

PRZESYŁ DŹWIĘKU I MIKROFON

Żeby móc korzystać z słuchawek preferowany jest Bluetooth w wersji 2.1 lub wyższej. Bez problemu zestaw współpracuje z wersją 4.0. Nawet wydaje się, że dźwięk w porównaniu do wersji Bluetooth 3.0 się poprawił. Zasięg to około 6m, przy czym droga od słuchawek do telefonu była naruszona przez ścianę.

Niestety, nie mamy możliwości podłączenia do słuchawek przewodu z jackiem 3.5mm, po to by korzystać z nich przewodowo bez konieczności noszenia przy sobie sprzętu z obsługą bluetooth, więc przy komputerze z nich nie skorzystamy, jeśli nasz laptop/komputer nie ma modułu Bluetooth.

Mikrofon działa przyzwoicie. Rozmówca odnosi wrażenie jakbyśmy włączyli tryb głośnomówiący w telefonie i trochę się od niego oddalili, ale nadal nasz głos jest wyraźny. My natomiast słyszymy go w obu słuchawkach. Podczas testów nie zaobserwowałem żadnych zakłóceń. Występują minimalne opóźnienia głosu rozmówcy, przesyłanie naszego odbywa się praktycznie bez opóźnień.

DŹWIĘK

Dźwięk to najważniejsza rzecz i przeważnie tym kierujemy się podczas dokonywania zakupu. Słuchawki nie zapewniają czystego, krystalicznego dźwięku. Oznacza to między innymi, że tony mają skłonności do chowania się w głąb, dźwięk jest czysty, ale scena średnio klarowna. Słyszane głosy i dźwięki nie wybijają się, są schowane, jakby trochę przytłumione. Dla zwykłych słuchaczy/rozmówców zestaw ten w zupełności wystarczy.

Jakość odtwarzanych plików nie ma znaczenia czy to MP3 128 kbps, czy MP3 320 kbps, a nawet FLAC, wszystkie brzmią bardzo podobnie i na tym konkretnym modelu jedynie wprawione ucho rozróżniłoby, który utwór jest lepszej jakości niż standardowy plik MP3 128 kbps.

Bas płynący z głośniczków jest na pewno wyczuwalny, ale nie przesadzony, określiłbym go na przyjemny dla ucha.

Słuchawki grają naprawdę bardzo głośno, jeśli zwiększymy poziom głośności w smartphonie i zestawie na maksa to bądźcie pewni, że nawet największy twardziel nie zniósłby takich tortur.

OBSŁUGA I DZIAŁANIE

Obsługa słuchawek jest dość wygodna. Jeśli nauczymy się, który przycisk i po jakiej stronie za co odpowiada to nie będziemy mieli z niczym problemu. I teraz największa wada Prestigio PBHS1. KOMUNIKATY! Są one za głośne w stosunku do odtwarzanego materiału lub rozmowy, przeszkadzają podczas użytkowania sprzętu. Zgłaśniając słuchawki do oporu usłyszymy komunikat po angielsku, że to maksymalny poziom głośności.

Przy każdorazowym połączeniu się z telefonem i odłączeniu od niego występują stosowne komunikaty, co na dłuższą metę denerwuje. Nawet gdy do kogoś dzwonimy to po szybkim odebraniu przez niego telefonu, zamiast usłyszeć jego głos, usłyszymy kobiecy głos z komunikatem, że słuchawki są połączone z Phone 1. Potem jesteśmy zmuszeni prosić rozmówce o powtórzenie tego, co mówił wcześniej. Przy rozłączeniu również usłyszymy, że połączenie zostało przerwane. A wystarczyłyby odpowiednie dźwięki nawiązania/zakończenia połączenia.

Odbieranie/kończenie przychodzącej rozmowy odbywa się za pomocą przycisku Power.

Przytrzymując przycisk Power sekundę, dwie wykonamy połączenie do osoby, z którą ostatnio rozmawialiśmy. Jeżeli przytrzymamy go dłużej, ok. 5 sekund, spowoduje to, że słuchawki się wyłączą.

BATERIA

Bateria w zestawie działa znakomicie. Tak jak podał producent, słuchawki działają na jednym ładowaniu do 10 godzin. W tym czasie możemy słuchać muzyki/rozmawiać. Po pierwszym rozładowaniu akumulatora trzeba ją ładować przynajmniej 4 godziny. Potem ten czas się skraca do 3-4 godzin.

SPECYFIKACJA

1. Mikrofon:
- kierunkowość: wielokierunkowy
- poziom ciśnienia dźwięku: -42 ± 3 dB
- impedancja: <= 2,2 KΩ
- charakterystyka częstotliwościowa: 100 - 10 000 Hz
- napięcie robocze: 2 V

2. Głośnik:
- średnica: 40 mm
- impedancja: 32 Ω
- poziom ciśnienia dźwięku: 118 ± 3dB @ 1kHz
- moc znamionowa: 20 mW
- moc całkowita: 40 mW
- charakterystyka częstotliwościowa: 20 - 20 000 Hz

3. Zasilanie:
- akumulator: wbudowany litowo-polimerowy 360 mAh
- gniazdo ładowania: Micro USB 5 V / 1 A
- czas pracy: do 10 godzin
- czas gotowości: 90 godzin
- czas ładowania: 3-4 godziny

PLUSY:
- solidne wykonanie,
- po złożeniu zabierają mało miejsca,
- dziesięciogodzinne działanie,
- wygodna obsługa przycisków,
- możliwe sparowanie nie tylko z telefonem, ale i komputerem.

MINUSY:
- brak możliwości podłączenia kabla z jackiem 3.5mm,
- przytłumiony dźwięk,
- denerwujące komunikaty,
- trochę niewygodne po dłuższym użytkowaniu,
- brak zasilacza do kabla USB,
- 6-metrowy zasięg.

PODSUMOWANIE

Prestigio PBHS1 to model kierowany głównie do młodzieży, wystarczy spojrzeć na kolorystykę w jakiej występuje. Słuchawki wyglądają nowocześnie przez prezentowany design i dobór kolorów.
W cenie do 120 zł możemy rozważyć zakup tych słuchawek, ale nie oczekując przy tym jakości dźwięku jak z słuchawek przewodowych, które z przedziału 60 zł i wyżej reprezentują szerszą scenę i lepszy dźwięk.

NIE WYRAŻAM ZGODY NA KOPIOWANIE RECENZJI NA INNE STRONY!

AUTOR: SEBASTIAN BULLER
sebuli
AKTYWNY
 
Posty: 373
Dołączył(a): 26 sie 2015, o 13:09
Pochwały: 43
Telefon:: Meizu M2

Reklama

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z ChinKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama