• Reklama

Recenzja / Pierwsze wrażenia UMI Zero

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Recenzja / Pierwsze wrażenia UMI Zero

Postprzez TheRaveQ » środa, 24 grudnia 2014, 01:36

Witam was wszystkich w mojej pierwszej recenzji! Od razu mówię, jeżeli chcecie coś wiedzieć o telefonie to pytajcie ;)

UMI Zero można nazwać flagowcem firmy UMI, która jest znana z takich telefonów jak X1, X3, X1 Pro, C1 itp itd... Ogólnie wiadomo mi, że jest problem z dostępnością, ale ja miałem szczęście, i po ok. 1,5 tyg geekbuying wysłało mojego umi i szedł 3 dni DHL'em, o dziwo ominął celników ;)

Zawartość pudełka

Telefon przychodzi w minimalistycznym, czarnym pudełku, z czarnym nadrukowanym napisem ''ZERO''
W pudełku znajduję się:

-Sam telefon
-Biała ładowarka 5,7V
-Kabel USB (w kolorze białym, z metalowymi końcówkami)
-Folia na przód i tył telefonu (nie polecam zakładać, zostawia dużo bąbelków)
-Prosta instrukcja, w której są absolutne podstawy korzystania z telefonu
-Igła do wyjmowania tacki na kartę SIM / MicroSD którą można wpiąć do portu jack 3.5mm
-''Etui'' w kształcie litery Z, może wyglądać na metalowe, ale jest zrobione z giętkiego plastiku. Chroni wszystkie cztery rogi, więc może uratować nasz telefon przed upadkiem ;)
W pudełku nie uraczymy dodatku w postaci słuchawek, ale chyba nawet lepiej, ponieważ dodawane słuchawki zawsze są niskiej jakości, ale zawsze mogłbyby być.

Ocena tego punktu: 8/10

Wygląd / Jakość wykonania

Obrazek
przepraszam za jakość. Nie, ten telefon nie ma MIUI, to tylko launcher
Obrazek
*zdjęcie nie jest moje

Jakość wykoniania jest jest na najwyższym poziomie, z przodu i z tyłu słuchawki jest szkło Gorilla Glass 3. Ramka wokół telefonu jest wykonana z jakiegoś stopu metali (może to jest aluminium, ale nie znam się na tym) ,który jest lekko ciemno niebieski, lub granatowy. Wrażenia nie psują odprowadzone anteny. Telefon jest cienki, ma zaledwie 6.4mm grubości. Przyciski kontroli głośności i odblokowywania są umieszczone po prawej stronie urządzenia, a po lewej jest wejście na tacke na karty microSIM i kartę SD. Można używać albo dwóch kart microSIM, albo kartę microSIM i kartę SD. Na dole znajduję się wejście mini-jack 3.5mm, a na górze wejście micro USB .Mogę się przyczepić do dwóch rzeczy, jedna to jest to, że kurz się gromadzi pomiędzy ramkami, a druga to, że podświetlenie przycisków jest nierównomierne, środkowy ''home'' jest najciemniejszy, a lewy jest najjaśniejszy i widocznie widać pod nim diodę, która go podświetla.

Ocena tego punktu: 9/10

Specyfikacja i wydajność

Specyfikacja telefonu:

-Mediatek MT6592T 2.0GHz ośmiordzeniowy (octa-core)
-2GB Pamięci RAM
-16GB pamięci wbudowanej (Rozszerzalna przez kartę SD do 32GB)
-Bateria 2780 mAh
-Grafika ARM Mali-450 MP4
-System Android 4.4.2 (UMI Powiedziało, że będzie update do 5.0)

Telefon działa szybko, nie zacina się, wszystko jest płynne. Gier 3D jeszcze nie testowałem, potem je sprawdzę. Wynik Antutu 5.5 wyniósł 31491pkt. pokonując min. HTC One M7 i xiaomi redmi note WCDMA. Sam telefon wydajnością może walczyć z LG G3 czy Samsungiem Galaxy S4, ale do telefonów ze snapdragonem 800 takich jak Xiaomi MI3 czy Nexus 5 trochę mu brakuje (ok. 5000-7000pkt). Podczas intensywnego korzystania telefon lubi się nagrzać.

Ocena tego punktu: jak na razie 9/10

System

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

System to prawie czysty android 4.4.2 KitKat. Wersja oprogromowania jaka oficjalnie dostępna to UMIZERO V3.01, w styczniu ma być dostępna kolejna aktualizacja. Sam system jest płynny, ale widocznie niedopracowany, przewijanie ekranu w ustawieniach widoczne jest lekkie klatkowanie, telefon czasami się zresetuje, w menu ściąganym z góry są lekkie lagi. UMi poprawić swoje oprogramowanie. W opcjach są funckje ''Inteligenty ekran'' i ''Air gesture'', pierwsze to jest to, że jak odwrócisz głowę oglądając film, to film się zapauzuje, Air gesture to są gesty powietrzne, które nie działają i przy okazji sprawiają, że stockowy launcher zaczyna klatkować, ogólnie jak na razie nie polecam tego włączać. W aplikacji aparatu jest możliwość ustawienia matrycy 20,7MPX, a telefon dysponuje tylko 13MPX. UMI jak już mówiłem zapowiedziało następne aktualizacje, a także wydanie ROMu z MIUI.

Ocena punktu: Jak na razie 6/10

Aparat

Niestety, jak na razie nie ma warunków do robienia testowych zdjęć. Aparat to 13Mpx matryca od sony, zdjęcia w słabych warunkach wychodzą tak sobie. Przednia kamerka 5Mpx dobrze spełnia swoją rolę.

Ocena tego punktu: ??/10

Ekran

Ekran w tym telefonie to 5-calowy Super Amoled (podobno taki sam jak w Galaxy S5) o rozdzielczości 1080x1920. Ekran ma piękne kolory, perfekcyjną czerń i dobrą jasność. Jest chroniony szkłem Gorilla Glass 3. Nie występuje tutaj zjawisko niebieskiej bieli. Kąty widzenia są dobre (na siłę widać lekką zmianę kolorów na żółtawe w pionie, ale ciężko to dostrzec) Pozdrawiam, jeżeli chciało ci się to wszystko czytać :). Wyświetlacz jest śliski i dobrze po nim sunie palec, nawet za śliski, telefon czasem zsuwał mi się na lekko pochyłych powierzchniach. Ekran jest czuły i wszystkie komendy wyłapuje perfekcyjnie.

Ocena tego punktu: 10/10

Dźwięk

Jakość głośniczka z tyłu jest akceptowalna, słuchać się z niego da, ale napewno nie jest to jakieś ultra super jakość, do filmów napewno starcza. Dźwięk ze słuchawki jest wyraźny i w miarę czysty. Mikrofon też jest dobry. Ale jakość dźwięku na słuchawkach na domyślnym odtwarzaczu jest po prostu tragiczna. Na najwyższej głośności słychać było specyficzne dźwięki ''charczenia'' lub ''pierdzenia'', ViperFX nie pomógł. Zmiana odtwarzacza na Poweramp częściowo rozwiązała problem i jakość dźwięku stała się akceptowalna, ale pierdzenie było słychać w piosenkach z dużą ilością bassu, trzeba było wtedy zmniejszać podbicie dźwięku. Na oficjalnej stronie UMI na facebooku, dostałem odpowiedzieć co do jakości dźwięku, że firma poprawi to w następnej aktualizacji... cóż, czekam niecierpliwie.

Ocena tego punktu: 5/10

Komunikacja

Telefon nie tracił zasięgu, czasem tylko gdy leżał na stole rozłączął się z Wi-Fi, więcej jak na razie nie mogę powiedzieć.

Ocena tego punktu: Jak na razie 9/10

Bateria

Ogniwo 2780mAh starcza na cały dzień normalnej pracy, czyli przeciętnie. Przy intesywnym użytkowaniu ten czas może się skrócić. Wersja oprogramowania V3.02 podobno poprawiła czas działania. Fajną rzeczą jest możliwość szybkiego ładowania telefonu, można go tak naładować od 0% do 100% w mniej więcej godzinę, przy czym telefon wtedy się mocno rozgrzewa, oglądając np. film i ładując go jednocześnie obudowa po prostu parzy, od biedy można byłoby jajka usmażyć ;).

Ocena tego punktu: 8/10

Podsumowując

Dodatki ---------------8
Wykonanie -----------9
Wydajność -----------9
Oprogramowanie ----6
Aparat - --------------??
Ekran ----------------10
Dźwięk ----------------5
Komunikacja ---------9
Baterie ----------------8

W sumie 7,1/10 Pamiętajcie, że po aktualizacjach ocena może się zmienić.

W mojej opinii telefon jest bardzo dobry i raczej bym go polecił innym. Możecie wyrażać swoje sugestie i opinie pod tym wątkiem.

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt! :)

Więcej o umi:
Oficjalna strona i forum: http://www.umidigi.com
Strona na facebooku (polecam, odpowiadają w ciągu 24h): https://www.facebook.com/umicommunity

http://www.coolicool.com/umi-zero-mt659 ... ma-g-34509
kod na 7 dolarów zniżki CICZERO

Pochwały przyznane za posta: 4
TheRaveQ

Pochwały: 4

Reklama

Re: Recenzja / Pierwsze wrażenia UMI Zero

Postprzez wierzbek » środa, 24 grudnia 2014, 16:46

fajna recenzja, zwłaszcza jak ktoś się teraz zastanawia nad kupnem, bo jest za 200 dolarów, ale czy to pewna aukcja to proszę się wypowiedzieć, bo ja się aż tak nie znam http://www.aliexpress.com/store/product ... 98323852.1 :P

miałeś doczynienie z coolpadem f1 bądź, f2? wiesz może który byłby lepszy w starciu f1, f2 umi zero?
wierzbek

Postprzez TheRaveQ » środa, 24 grudnia 2014, 17:15

wierzbek napisał(a):fajna recenzja, zwłaszcza jak ktoś się teraz zastanawia nad kupnem, bo jest za 200 dolarów, ale czy to pewna aukcja to proszę się wypowiedzieć, bo ja się aż tak nie znam http://www.aliexpress.com/store/product ... 98323852.1 :P

miałeś doczynienie z coolpadem f1 bądź, f2? wiesz może który byłby lepszy w starciu f1, f2 umi zero?

Czy to pewna aukcja to ja nie wiem... Ale skoro aliexpress reklamuje ją na stronie głównej to raczej jest pewna, przy okazji dostaje się skórzane etui, które ja sam będę musiał kupić :).

W starciu z tymi Coolpadami, umi napewno może wygrać jakością wykonania i wydajnością raczej też (MT6592T w umi jest ma wyższe taktowanie względem bazowego modelu, a telefony ze Snapdragonem 615 mają o ~3k pkt w antutu mniej niż umi). Dodam jeszcze od siebie, że wg. mnie 5' jest w miarę kompaktowe (dla mnie idealne jest 4,7', dlaczego nikt nie produkuje telefonów z taką przekątną? :E), 5,5' to już wchodzimy do działu z patelniami ;). To są moje spostrzeżenia, ale żadnego z tych Coolpadów nigdy nie używałem więc wiesz.
TheRaveQ

Postprzez Hydrant » środa, 24 grudnia 2014, 17:20

Iuni u2 ma 4,7 cala ;)
Hydrant

Postprzez TheRaveQ » środa, 24 grudnia 2014, 17:35

Hydrant napisał(a):Iuni u2 ma 4,7 cala ;)

A, no faktycznie ._. Ja zadam pytanie, jak edytować post, ponieważ zniknęła mi opcja edycji, a chcę dodać parę rzeczy?
TheRaveQ

Postprzez djtomas » środa, 24 grudnia 2014, 19:14

dlaczego nie zainstalowałeś najświeższego softu?
djtomas

Pochwały: 1

Postprzez TheRaveQ » środa, 24 grudnia 2014, 19:52

djtomas napisał(a):dlaczego nie zainstalowałeś najświeższego softu?

Tak jakoś wyszło, umi pisało, że to jest beta.
TheRaveQ

Postprzez METEOR » środa, 24 grudnia 2014, 21:14

Mały błąd przednia matryca ma 8 Mpix a nie 5 .

Wesołych świąt :)
METEOR

Postprzez Jeorge » środa, 24 grudnia 2014, 21:58

A jak wygląda sprawa z GPS'em?
Jeorge

Postprzez Kondzio21 » środa, 24 grudnia 2014, 23:56

a właśnie jeszcze pytanie czy ma NFC i żyroskop?
Kondzio21

Postprzez SeventyThree » czwartek, 25 grudnia 2014, 00:21

kiepskości dźwięku najbardziej się obawiałem w opiniach ... mam złe doświadczenie z MT6592 w A806.
w porównaniu do np. Kirina to niebo i ziemia :(

dziwi mnie "niski" wynik w Antutu bo w moim A806 z taktowaniem 1,7GHz mam 33218.

czy w ZERO działa kompas?
żeby był jakiś porządek i sens wszystkiego nieznanego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...
SeventyThree
AKTYWNY

Pochwały: 3

Postprzez TheRaveQ » czwartek, 25 grudnia 2014, 01:29

SeventyThree napisał(a):czy w ZERO działa kompas?

Trochę kręciłem i kręciłem, ale w końcu pokazał dobrze kierunek.

Kondzio21 napisał(a):a właśnie jeszcze pytanie czy ma NFC i żyroskop?

NFC niestety nie ma, tak samo jak LTE i 4G, ale żyroskop jest.

Jeorge napisał(a):A jak wygląda sprawa z GPS'em?

Kiepsko, telefon nie chce wyłapać ani jednego satelity, może na dworze coś wyłapie.

SeventyThree napisał(a):kiepskości dźwięku najbardziej się obawiałem w opiniach ... mam złe doświadczenie z MT6592 w A806.
w porównaniu do np. Kirina to niebo i ziemia :(

dziwi mnie "niski" wynik w Antutu bo w moim A806 z taktowaniem 1,7GHz mam 33218.

Też się bardzo rozczarowałem :( UMi mówi, że postara się to naprawić, ale nie wiąże z tym dużych nadziei.
Co do wyniku, to mam wrażenie, że winowajcą jest rozdzielczość ekranu. W lenovo jest 1280x720, a w UMI 1920x1080.
TheRaveQ

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin