• Reklama

Recenzja MiBand 2, Test opaski Xiaomi

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Recenzja MiBand 2, Test opaski Xiaomi

Postprzez marx » 22 cze 2016, o 23:46

Zapraszam do kolejnego już testu opaski Xiaomi, tym razem testuje MiBand 2 z wyświetlaczem. Opaska jest znacznie lepsza od swoich poprzedniczek, mierzy dokładniej kroki, puls i nie potrzeba telefonu aby sprawdzić podstawowe dane.
http://gadzet.telchina.pl/recenzja-test ... -miband-2/
Obrazek

Od kilku lat panuje moda na aktywność fizyczna, co niezmiernie ciszy.
Czołowi producenci elektroniki użytkowej idąc za panującym trendem próbują produkować różnego typu inteligentne zegarki z funkcjami zdrowotnościowymi. W sprzedaży są też inteligentne opaski które są znacznie tańsze, ale są w stanie zaoferować nam funkcje monitorowania naszej aktywności fizycznej i doskonale się sprawdzają jako narzędzie do powiadomień. Wśród producentów opasek renomę wyrobiło sobie Xiaomi, które właśnie wypuściło na rynek już trzeciego MiBanda.

MiBand od Xiaomi przeżył prawdziwą ewolucję, pierwsza wersja liczyła kroki , kalorie, analizowała fazy snu i służyła do powiadomień za pomocą wibracji, ewentualnie pulsujących trzech diod. Dosyć szybko na rynku pojawiła się ulepszona wersja, MiBand 1S którego test możecie przeczytać na blogu gadzet.telchina.pl. 1S został wzbogacony o funkcję pomiaru tętna (pulsu)
Od kilku dni dostępna jest druga generacja opaski fitnes, MiBand 2 która wzbogacona została o wyświetlacz.

Obrazek
Obrazek


Smartbandy służą przede wszystkim do rejestrowania naszej aktywności fizycznej. Opaska jest urządzeniem, które liczy nasze kroki, spalone kalorie, tętno, przebyty dystans itp.Tanie opaski nie posiadają wyświetlacza, najczęściej są to diody służące do powiadomień. Smartbandy, charakteryzują się długim czasem pracy na jednym ładowaniu baterii, natomiast smartwatch pracuje od jednego do pięciu dni na ładowaniu.
Moją opaskę posiadam ze sklepu grarbest gdzie obecnie kosztuje 43 dolary.
Co zatem kupić, smartband czy smartwatch?
UNBOXING

W małym, szarym kartoniku znajdował się Mi Band,
Obrazek
Obrazek


czarny, gumowy pasek, jest nieco dłuższy niż w poprzednich wersjach, ma też mniejsze dziureczki, a klips do zapinania wygląda dokładnie tak jak jedyny przycisk na przednim panelu.
Obrazek
Obrazek


Kształt pastylki uległ zmianie, jest ona większa, ale gumowe mocowanie paska jest stosunkowo płytkie, przez co pastylka może wypadać z paska po kilku miesiącach używania.
Obrazek

kabelek do ładowania
Obrazek


oraz instrukcja obsługi napisana w języku chińskim.
Obrazek

SPECYFIKACJA
Bluetooth version: Bluetooth 4.0
Waterproof: Yes
IP rating: IP67
Screen type: OLED
Operating mode: Touch Screen
Compatible OS: Android,IOS
Compatability: Android 4.4 / iOS 7.0 and above system
People: Female table,Male table
Battery Capacty: 70mAh

BUDOWA
Samo urządzenie ma wymiary 40.3mmm x 15.7mm x 10.5mm. Posiada jeden pojemnościowy przycisk, do ładowania służą 2 piny na krótszym boku, na górze mamy pokrywę za szkła pod która kryje się monochromatyczny wyświetlacz, na którym prezentowany obraz w pełnym słońcu jest słabo widoczny.
Obrazek

W górnej części mamy wyświetlacz który poinformuje nas o aktualnym czasie, ilości przebytych kroków, przebytym dystansie, o stanie naładowania baterii, i o nadchodzącym połączeniu , SMS i innych powiadomieniach. Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


Dół urządzenia wykonany jest z tworzywa, w jego środkowej części ulokowano oko czujnika do pomiaru tętna który nieco różni się od swojego poprzednika.
[center]Obrazek


Opaska ma 24cm długości, zaś użyteczny obwód wynosi 22cm, czyli jest o około 1 centymetr dłuższa niż poprzednia wersja.
Obrazek

Sam pasek jest wykonany z gumy, miejmy nadzieję ze tym rzem lepszej jakości i po kilku miesiącach noszenia nie będą widoczne śladu używania. Opaska jest o 2 mm szersza niż w 1S.
ObrazekAby naładować urządzenie, należy wyjąć je z gumowego paska i wsunąć do stacji dokującej zakończonej złączem USB, które można podłączyć do ładowarki telefonicznej lub do gniazda USB komputera.
ładowarka nie jest kompatybilna z poprzednimi opaskami MiBand.
Obrazek

Opaska posiada normę IP 67, co gwarantuje że zanurzenie do 1m głębokości przez 30 minut jej nie zaszkodzi, kurz i pył też nie są jej straszne.

OPROGRAMOWANIE MIFIT

Do opaski niezbędne jest oprogramowanie do telefonu, Mi Fit, można je pobrać ze sklepu play lub z serwerów producenta po zeskanowaniu kodu QR. W sklepie play jest już polskojęzyczna wersja MiFit 2
Po zainstalowaniu aplikacji, musimy przejść proces rejestracji. Następnie musimy sparować oba urządzenia. Na szczęście w tym wypadku przebiega to bezproblemowo, do minuty oprogramowanie wykryje opaskę pod warunkiem że jest naładowana.

W dalszej kolejności musimy stworzyć swój indywidualny profil, podając wagę, wzrost i planowaną dzienna ilość kroków.
Obrazek
ObrazekKROKOMIERZ MI BAND
Opaska Mi Band na podstawie naszej wagi i wzrostu, licząc nasze kroki, przelicza je na dystans i spalone kalorie. Niestety opaska ma tendencję do niedokładnego zliczanie kroków. Z moich obserwacji i porównań z odczytem ze smartwatcha No.1 D5 wynika że opaska nalicza około 10% kroków więcej niż realnie zrobiliśmy. Mówiąc inaczej, nie tylko spacery nabijają nam ilość kroków, siedząc w biurze też możesz nabić co nieco na swoje konto. Ale pomimo wszystko wydaje mi się że jest znacznie lepiej niż w poprzednich wersjach.
Obrazek
Aplikacja pokazuje wszystkie aktywnie spędzone chwile, możemy też sprawdzić aktywność z poprzednich dni, tygodni, a nawet miesięcy.
Obrazek

PULSOMETR
Pulsometr radzi sobie lepiej niż w poprzedniej wersji, ale należy pamiętać że nie jest to urządzenie medyczne, a pomiary są czysto orientacyjne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Niektóre wersje MiFit oferują funkcję "trening" która umożliwia ciągły pomiar pulsu. W aplikacji można ustawić graniczne wartości pulsu podczas treningu, gdy osiągniemy maksymalna wartość, opaska wibruje dwa razy. Mi Fit śledzi też pokonany dystans za pomocą GPS, co pozwoli zrezygnować z endomondo.MONITOR SNU Mi BAND
Opaska monitoruje też nasz organizm gdy po całodziennym wysiłku fizycznym chcemy odpocząć, kładąc się do snu.
Nie musimy tej funkcji włączać, miband 2 sam rozpozna kiedy spaliśmy snem twardym, a kiedy płytkim. Aplikacja zarejestruje na wykresie słupkowym sen twardy w kolorze niebieskim, to te wyższe słupki, sen płytki oznaczono w kolorze szarym, zaś przerwy w śnie na czerwono.
Obrazek

Aplikacja pozwala nam na przeglądanie historii naszego snu, możemy też sprawdzić średni tygodniowy czas snu, z podziałem na płytki i głęboki.
Obrazek

ALARM BEZCZYNNOŚCI
Ta funkcja przyda się szczególnie osobom wykonującym prace biurowe i graczom komputerowym. Aplikacja przypomni nam że mamy odejść od biurka i się przewietrzyć po określonym wcześniej czasie, np. co 90minut.
Obrazek


POWIADOMIENIA Mi BAND 2


Obrazek
Opaska bardzo dobrze wywiązuje się z funkcji powiadomień. Nie trzeba już korzystać z aplikacji Mi Band Notify V2.
Obrazek

Należy wymienić powiadomienie o połączeniu telefonicznym (po trzecim sygnale lub później) Opaska zadrży i zaświeci się symbol telefonu.
Obrazek

Podobnie będzie jak otrzymamy wiadomość SMS, czy też powiadomienie z facebooka, wtedy na wyświetlaczu zobaczymy symbol APP
Obrazek


Opaska może przekazywać powiadomienia z pięciu wybranych aplikacji
Obrazek

Możemy też ustawić sobie powiadomienie o osiągniętym celu np 8000 kroków, opaska będzie wibrować.
Obrazek


Warto też dodać że gestem spoglądania na zegarek uaktywniamy wyświetlanie godziny na wyświetlaczu – można tą opcję wyłączyć w ustawieniach.
Obrazek
BUDZIK
Zapewne zastanawiasz się czy wibrująca na ręku opaska jest w stanie Cię obudzić . Robi to w moim przypadku bardzo skutecznie, oczywiście znajdą się osoby których nic nie ruszy, ale myślę że większość z nas zostanie obudzona za pomocą drgań.
Obrazek
Budzik można programować za pomocą aplikacji w smartfonie w trybie dziennym lub tygodniowym, lub wybierając dowolne dni tygodnia.
Obrazek
Ja nastawiam alarm na minute przed budzikiem smartfona, to pozwala się obudzić przed głośnym budzikiem, nie budząc w ten sposób żony.
Obecnie aplikacja nie obsługuje inteligentnego budzenia, mi tego nie brakuje ponieważ moim zdaniem lepiej pospać ile tylko można, a nie budzić się o 4.30 rano, bo akurat jesteśmy w płytkim śnie.Odblokowanie telefonu
Androida od wersji 5.0 oferuje nam funkcję Smart Lock. Pozwala ona odblokować smartfon z pominięciem skanowania odcisku palca, wpisywania hasła, pinu czy wzoru. Wystarczy że w pobliżu znajduje się zaufane urządzanie Bluetooth,w naszym przypadku będzie to Mi Band 2. Gdy oddalimy się od telefonu o kilkanaście metrów, automatycznie zostanie zablokowany smartfon.
Obrazek


BATERIA
Mi Band 1S miał tylko 45 mAh, co pozwalało mu pracować nawet 4 tygodnie na jednym ładowaniu. MiBand 2 ma jednak wyświetlacz który jest najbardziej energochłonną częścią opaski i pomimo zastosowanie baterii o pojemności 70mAh czas pracy jest znacznie krótszy, po tygodniu poziom naładowania baterii wskazuje 45%. W normalnym użytkowaniu powinniśmy opaskę ładować najczęściej co dwa tygodnie.
Obrazek

DOSTĘPNOŚĆ
Opaskę najlepiej kupić w sprawdzonych chińskich sklepach,aby nie dostac podróbki które już od dawna są na rynku. Moja opaska pochodzi ze sklepu Gearbest gdzie obecnie kosztuje 43,99$ $ (175 zł z przesyłką)PODSUMOWANIE
Muszę stwierdzić że miBand 2 jest znaczne bardziej funkcjonalny niż jego poprzednie wersje, poprawiono też dokładność pomiarów. Z podstawowych funkcji można skorzystać bez potrzeby uruchamiania telefonu, co jest ogromną zaletą i dużym krokiem w przód. Opaska będzie doskonałym dodatkiem dla wszystkich którzy dbają o swoja kondycję fizyczną i uprawiają sport niekoniecznie wyczynowo. Rozbudowana aplikacja pozwala na śledzenie naszych osiągnięć, monitorowanie akcji serca, zliczanie spalonych kalorii, mierzy liczbę kroków i przebyty dystans, może też współpracować z innymi aplikacjami jak google fit, a także obudzi nas do pracy. Oczywiście należy pamiętać o funkcji powiadomień, z której opaska wywiązuje się doskonale. MiBand ma też kilka wad. W upalne dni jej gumowy pasek będzie nam przeszkadzał i będziemy chcieli ją zdjąć jak najszybciej. Nie wygląda też tak elegancko jak Smartwatche, niektóre w niewiele większej cenie oferują większą funkcjonalność.ZALETY:
Funkcje monitorujące Sen i aktywność fizyczną
WyświetlaczMINUS
Cena


Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

Autor postu otrzymał pochwałę
marx
Administrator
 
Posty: 6515
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 02:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 206

Reklama

Re: Recenzja MiBand 2, Test opaski Xiaomi

Postprzez Rusek90 » 23 cze 2016, o 14:03

Fajna recenzja, dzięki!

Co do własnej opinii co byś polecił bardziej MiBand 2 czy No.1 D5? Bo stoję przed wyborem i myślałem nad tymi modelami.
Rusek90
 
Posty: 27
Dołączył(a): 9 lis 2015, o 17:19

Re: Recenzja MiBand 2, Test opaski Xiaomi

Postprzez marx » 23 cze 2016, o 19:42

Jak cię stać na D5, to jest zdecydowanie ciekawszym urządzeniem niż MiBand 2
marx
Administrator
 
Posty: 6515
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 02:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 206

Re: Recenzja MiBand 2, Test opaski Xiaomi

Postprzez marx » 26 cze 2016, o 13:25

Zapraszam do obejrzenia recenzji smartbanda Xiaomi MiBand 2. Ta inteligentna opaska jest znacznie lepsza niż jej poprzedniczki.
https://www.youtube.com/watch?v=-ughyusSF-A
marx
Administrator
 
Posty: 6515
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 02:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 206

Re: Recenzja MiBand 2, Test opaski Xiaomi

Postprzez kombajnik » 4 lip 2016, o 01:06

Świetna opaska, mam zamiar ją kupić :)

btw. kto od kogo intro zapożyczył :P?
https://www.youtube.com/watch?v=V62gzZ-dpAc
kombajnik
AKTYWNY
 
Posty: 719
Dołączył(a): 14 kwi 2013, o 18:46
Pochwały: 18

Re: Recenzja MiBand 2, Test opaski Xiaomi

Postprzez marx » 13 lip 2016, o 20:39

z kuponem GBMI2 w gearbest cena poniżej 40$
marx
Administrator
 
Posty: 6515
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 02:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 206

Re: Recenzja MiBand 2, Test opaski Xiaomi

Postprzez ryjek201 » 17 lip 2016, o 15:50

Można ją kupić ostatecznie za 29,12$. Zainteresowanych zapraszam na prv.
ryjek201
 
Posty: 73
Dołączył(a): 19 paź 2014, o 22:03
Pochwały: 2

Re: Recenzja MiBand 2, Test opaski Xiaomi

Postprzez jivul » 20 lip 2016, o 23:48

Banggood 45.99$ - 10$ kupon - 5$ za rejestrację w GA - 1.80$ cashbacku(5%)? To wyjdzie 29.19$ :P
jivul
 
Posty: 70
Dołączył(a): 30 paź 2015, o 02:09
Lokalizacja: W-wa

Re: Recenzja MiBand 2, Test opaski Xiaomi

Postprzez ryjek201 » 21 lip 2016, o 01:29

No tak. "Mi band 2 taniej" na youtube, krok po kroku jak to zrobić aby za tyle zgarnąć....
ryjek201
 
Posty: 73
Dołączył(a): 19 paź 2014, o 22:03
Pochwały: 2

Re: Recenzja MiBand 2, Test opaski Xiaomi

Postprzez mruczek66 » 22 lip 2016, o 14:54

czy warto kupić Tools & Mi Band ze sklepu playa ? opaskę mam zapiętą na ostatnią dziurkę i nie mam luzu. czy ktoś wie o dłuższym pasku ?
Avatar użytkownika
mruczek66
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:21
Lokalizacja: koszalin
Pochwały: 2

Re: Recenzja MiBand 2, Test opaski Xiaomi

Postprzez Krzy$ » 22 lip 2016, o 16:16

Są na ali wersje metalowe pasków, poszukaj jakie mają długości.
Krzy$
AKTYWNY
 
Posty: 235
Dołączył(a): 18 paź 2013, o 15:22
Pochwały: 4

Re: Recenzja MiBand 2, Test opaski Xiaomi

Postprzez Kaszmar » 25 lip 2016, o 21:03

marx napisał(a):Opaskę najlepiej kupić w sprawdzonych chińskich sklepach,aby nie dostac podróbki które już od dawna są na rynku. Moja opaska pochodzi ze sklepu Gearbest gdzie obecnie kosztuje 43,99$ $ (175 zł z przesyłką)


Jak odróżnić podróbkę od oryginału?
Zamówiłem na alli miesiąc temu, jak dojdzie chciałbym sprawdzić czy nie dostałem czasem podróbki mimo zapewnień sprzedawcy.
Kaszmar
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 00:11

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z ChinKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama