• Reklama

Recenzja Lenovo K3 Note

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Recenzja Lenovo K3 Note

Postprzez rrobsonm » niedziela, 3 maja 2015, 22:54

LENOVO K3 NOTE, RECENZJA, TEST, PIERWSZE WRAŻENIA
3 MAJ 2015 RROBSONM DODAJ KOMENTARZ EDYTUJ
Witam, dziś krótka recenzja Lenovo K3 Note. Telefon mam od znanego sprzedawcyHongkong Goldway, kosztował mnie z VATem niespełna 810zł. Marka sklepu raczej gwarantuje, że nie jest to podróbka. Co przy telefonach Lenovo się dosyć często zdarza.
Jest to stosunkowo nowy telefon. Oparty na MTK6752. W cenie 170$ jest raczej tańszą propozycją jak na zastosowany procesor. Chyba jest to najtańszy telefon z ekranem FullHD z tym SoC. Ponad to wyróżnia się Androidem 5.0, który podoli wkracza w świat Mediateka.

Pełną specyfikację można znaleźć np tu:
http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-lenovo-k3-note
W tej specyfikacji znalazłem jeden błąd, bateria jest w technologii Litowo-jonowej(wg opisu na niej samej)

1. Budowa i wykonanie

Pierwsze wrażenie telefon sprawia bardzo pozytywne. Klapka wykonana jest z lekko matowego plastiku, nie palcuje się zbyt mocno. Spasowanie jest dobre. Oko aparatu nie wystaje poza obudowę. Przyciski mają dobrze wyczuwalny skok. Telefon sprawia lepsze wrażenie niż Jiayu S3. Nie jest to jednak klasa premium. Klapka tylna jest bardzo wiotka podczas zdejmowania jej, ale z mojego doświadczenia wynika że wiotkość klapki nie ma bezpośredniego przełożenia na to czy telefon po miesiącu zaczyna skrzypieć czy nie. Przyciski umieszczone są na prawej krawędzi telefonu, Na górnej mini-jack oraz port USB. Na dolnej mikrofon. Na plecach mamy w dość nietypowym miejscu umieszczony głośnik, oraz aparat z podwójną diodą LED. Przycisk Power umieszczony jest wg mnie trochę zbyt nisko, co może powodować pewne problemy przy używaniu rożnego typu holderów, np jako nawigacja w samochodzie.

2. Wyświetlacz

Wyświetlacz ma dobrą czerń. W greyscale Test w Antutu tester sprawdza się dobrze. Ma dobrą neutralną temperature barwową. Kąty są dobre z wyłączeniem patrzenia od dołu ekranu. Patrząc od dołu traci na jasności. Najsłabszą stroną ekranu jest maksymalna jasność. Nie jest ona tragiczna, ale po nowoczesnym ekranie FullHD możemy oczekiwać więcej. Czytelności w słońcu nie mogłem dobrze ocenić, ponieważ naklejona folia jest bardzo niskiej jakości. Odginając ją widać, że jest dużo lepiej. Jednak poziomu maksymalonej jasności się nie przeszkoczy. Nie jest to poziom jasności tragiczny, ale w pełnym słońcu może tej jasności do komfotu brakować. Minimalny poziom jasności jest bardzo niski, telefon czytając w nocy dzięki temu nie męczy oczu.

Przesyłam film z testem kątów wyświetlacza, na wyświetlaczu jest folia z małym uszkodzeniem.
https://www.youtube.com/watch?v=SnmtCJcNYiw

3. Wydajność

Ten telefon to mój pierwszy kontakt z Androidem 5.0. Nie wiem na ile to zasługa programistów Lenovo, a na ile Googla, ale telefon jest naprawdę szybki. System działa tak jakby wszystkie animacje były przyspieszone, względem tego do czego byłem dotąd przyzwyczajony. Testy syntetyczne pokazują standardową wydajność tego SoC.

w linku wyniki testów:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

5. Aparat

Proszę ocenić samemu(po kliknięciu "View all albums" można zobaczyć te same sceny zrobione innymi telefonami ):
https://www.flickr.com/photos/123141063 ... 719237564/

Aparat ma problemy z szumem przy słabym świetle, najwyraźniej matryca nie jest najwyższych lotów. Trochę nadrabia bardzo jasną lampa błyskową. Tryb HDR działa bardzo ładnie. Sam aparat działa bardzo szybko, ostrzy bez problemów.

6. GPS

GPS łapie fixa szybko. W pochmurną noc FIX bez sieci i danych A-GPS trwa 30-50s. Gdy ma dostep do sieci to 10s. Telefon jak juz złapie fixa, to zazwyczaj połączony jest z wieloma saletlitami, sterownik nie jest zachłanny w „łapaniu fixa”.

Na screenie wygląda to dosyć słabo, w rzeczywistości działa fajniej niz wygląda.
https://flic.kr/p/ruQKQq

7. Głośnik

Głośnik do muzyki gra głośno i bardzo dobrze. Jest zdecydowanie najlepszym jaki słyszałem. Jedyny minus jaki znalazłem jest taki, że jak telefon leży na płaskim stole to barwa dźwięku się zmienia. Jednak na szczęście nie traci na natężeniu jak wiele telefonów. Więc dzwonek telefonu na biurku usłyszymy. Jedynie idąc odebrać być może nie będziemy do muzyki tańczyć ze względu na zmienioną barwę :)

8. WiFi

Jakby ktoś mnie spytał, co jest najmocniejszą stroną tego telefonu to miałbym dylemat pomiędzy głośnikiem muzycznym a jakością WiFi. Jest świetne. Deklasuje mojego Elephone P6000, który nie ma wcale słabego WiFi. Jest tak samo dobre jak w moim laptopie Dell Vostro 3550. SNR w moim stałym miejscu testowym -47dB. Nowy rekord!
(SNRy innych telefonów można znależć w tu https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing )

9. Bateria

Antutu Tester battery Test 6126pkt

10. Dioda led

Bardzo jasna, o miłej neutralnej barwie.

11. Czujniki:

Akcelerometr, zyroskop, kompas, zblizeniowy, jasnosci.

12. Podsumowanie

Telefon jest ciekawą propozycją w swojej klasie cenowej. Nie ustrzegł się pewnych mankamentów, za to ma też bardzo silne plusy. Gdyby jasność wyświetlacza oraz aparat były lepsze. Mielibyśmy murowany hit. Jednak przez wady trudno ten telefon polecać np dla fotografa. Myslę, że może on znaleźć szerokie zadowolone grono odbiorców. Jest szybki, ma bardzo dobre wifi i głośniki. Przez to jest świetny do konsumpcji multimediów, a i wifi w żadnym hotelu nie powinno nas negatywnie zaskoczyć.

+ WiFi
+ Głośnik
+ mocny LED
+ szybki na codzień
+ GPS

– Jasność Ekranu
– Aparat

Recenzję można przeczytać również na moim skromnym "blogu": https://rrobsonm.wordpress.com/2015/05/ ... -wrazenia/

Pochwały przyznane za posta: 4
rrobsonm
AKTYWNY

Pochwały: 11

Reklama

Re: Recenzja Lenovo K3 Note

Postprzez schreder » niedziela, 3 maja 2015, 23:40

Co to za recenzja bez zdjęć/screenshotów? :-(
schreder

Pochwały: 13

Postprzez rrobsonm » poniedziałek, 4 maja 2015, 08:33

Zawsze skupiam się na merytorycznej części recenzji. Screenshoty sa dostępne pod linkami, fakt nie wygląda to dobrze marketingowo, ale nie robie tego dla pieniędzy żeby o stronę marketingową tak bardzo dbać.
rrobsonm
AKTYWNY

Postprzez tpawel » wtorek, 5 maja 2015, 17:11

jak na smartfon tej klasy to naprawdę niezłe fotki robi
tpawel
VIP

Pochwały: 38

Postprzez rrobsonm » wtorek, 5 maja 2015, 19:46

Przejrzałem zdjęcia jeszcze raz, porównałem z Jiayu S3 i może faktycznie trochę przesadziłem z tym minusem aparat. Macie racje, może są troszeńkę zbyt mało kolorowe, ale mają naprawdę mało szumów w porównaniu z S3.
rrobsonm
AKTYWNY

Postprzez d0m3l » środa, 6 maja 2015, 05:22

Dokładnie, miałem przez chwile tego Lenovo i według mnie robił jedne z lepszych zdjęć porównując do innych chińczyków, a nawet lepsze niż leciwa już Sony Xperia Z, a co do jakości tylnej klapki to w moim egzemplarzu była marna, bo trzeszczała prawie wszędzie podczas naciskania, do tego miałem problemy z grzaniem i lagami w grze (throttling). I wielka szkoda, że Lenovo nie wydaje romów multilanguage, przez co trzeba czekać, aż nowy rom ktoś przerobi, dla przykładku najnowszy to 1518 , a multi to wersja 1511, co prawda wszystkie są cały czas w wersji developerskiej, ale niesmak jest.
d0m3l

Pochwały: 1

Postprzez konto2 » wtorek, 12 maja 2015, 09:57

Co z baterią, bo wynik z antutu nic mi nie mówi. Ile wychodzi w "praniu"?
Jest czysty system? Myślę nad zmianą Zenfone 5 na coś z lepszą baterią i nie gorszym aparatem;)
konto2

Postprzez rrobsonm » wtorek, 12 maja 2015, 14:02

Telefon aktywnie używam od dziś więc pierwsze wrażenia jeżeli chodzi o baterie będą wieczorem. Lenovo wgrywa zmodyfikowanego Androida. Vibe UI się to nazywa.
rrobsonm
AKTYWNY

Postprzez konto2 » wtorek, 12 maja 2015, 14:56

Ok, to czekam na raport z baterii, a o tym Vibe UI poczytam, kiedyś miałem starszego Lenovo w rękach i ilość syfu w oprogramowaniu mnie przerażała.
konto2

Postprzez rrobsonm » środa, 13 maja 2015, 18:45

W oprogramowaniu jest sporo "syfu". Jeszcze go nie zrootowałem, ale nie powinno być problemu z oczyszczeniem tego.

Bateria z tym całym syfem jest przeciętna. 2h przeglądania internetu, godzina rozmawiania przez telefon, LTE prawie cały dzień(bo mi WiFi w domu padło) poczta w tle itp. tak używając wieczorem zostało mi kilkanaście procent.

Standardowo wgrany twitter wg raportu baterii wyciąga ją bardziej niż przeglądarka którą używałem do przeglądania neta, więc jak w wolnej zrootuje i skasuję chociaż tego twittera to powinno być dużo dużo lepiej.
rrobsonm
AKTYWNY

Postprzez krajan » niedziela, 17 maja 2015, 20:45

Czy ktos moze mi powiedziec jak dziala mu aero2 z tym tel? W ktory slot trzeba wlozyc karte? Mi dziala masakrycznie wolno internet z aero2. Zastanawiam sie czy trzeba cos ustawic dodatkowo czy po prostu mam cos nie tak z tym tel :(
krajan

Postprzez tpawel » niedziela, 17 maja 2015, 20:46

To aero2 jest wolne. Chyba ze masz ustawione na tym slocie co siedzi sim aero2 tylko 2g
tpawel
VIP

Pochwały: 38

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin