• Reklama

Recenzja latarki Eagle Eye X7

Oświetlenie, lampy, latarki i światełka z Chin.

Recenzja latarki Eagle Eye X7

Postprzez zieloczek100 » 6 sty 2017, o 03:14

Witajcie,
Po testach bardzo udanych latarek Eagle Eye X2R i X5R przyszedł czas na model X7.
Latarkę do testów dostarczył sklep Gearbest - http://www.gearbest.com/led-flashlights ... d=10299773 (reflink) często jest dostępna w cenie poniżej 20USD
Latarkę możemy wybrać sobie z diodami takimi jak XP-L Hi 3A (taką ja posiadam), XP-L Hi 1A (zimna oskalpowana), XM-L2 U3 1A (zimna).
Specyfikacja:
● Marka: Eagle Eye X7
● Dioda XPL HI 1A / 3A lub XM-L2 U3 1A. 6000 - 6500K (1A) / 5200 - 5500K (3A).
● Max 1100LM, 5 trybów:, wysoki, średni , niski, moon + stroboskop
● Funkcja pamięci ostatniego trybu
● Funkcja ostrzegania przed niskim napięciem, gdy napięcie baterii spada do 3V, lampka miga w celu poinformowania użytkownika
● Zasilanie 26650 bez zabezpieczeń (o czym później), lub 18650 z dodatkową tubą.
● Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją
● Wymiary 13.70 x 4.10cm

Latarkę otrzymujemy w opakowaniu nieco już odbiegającym od dzisiejszych standardów, coś "ala" opakowanie, które widzieliśmy przy okazji testu Eagle Eye X2R, czy starych Convoy'ów
Obrazek

W opakowaniu oprócz latarki znajdziemy jedynie smycz na nadgarstek i zapasowy oring. Żadnej instrukcji obsługi, podobnie zresztą jak w latarkach Convoy czy Eagle Eye X2R i X5R.
Obrazek

W miejscu osadzenia diody znajdziemy przetłoczenia, które pozwalają lepiej odprowadzać ciepło z diody:
Obrazek

Ładne moletowanie na rękojeści
Obrazek

Metalowy pierścień, a pod nim znowu moletowanie, całość wygląda na prawdę przyjemnie
Obrazek

Szybka bez powłok AR - w tej cenie raczej standard, reflektor SMO, bardzo czysty, dioda dobrze wycentrowana
Obrazek

Dioda XP-L Hi osadzana na podłożu wykonanym z miedzi. Pod diodą uczciwa ilość pasty (nie ma kleju jak w X2R), fabrycznie nic nie trzeba poprawiać.
Obrazek
Obrazek

Tuba rozkręcana tylko przy sterowniku. Gwinty nie tak ładne jak w X2R i X5R, anodowane, fabrycznie dosyć słabo nasmarowany
Obrazek

Widok na sterownik 20mm
Obrazek
Obrazek

Sterownik oferuje nam tryby:
Moon - 0,02A
Niski - 0,39A
Średni - 1,28A
Wysoki -2,5A
Stroboskop

Sterowanie jest bardzo proste. Latarkę włączamy w ostatnim zapamiętanym trybie, pół-kilk zmienia tryby do przodu (czyli, krótkie przerwanie obwodu), dwa szybkie pół-kliki włączamy tryb Stroboskopu.
Producent podaje, że sterownik posiada zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją (nie testowałem).
Poniżej 3V latarka zaczyna migać (cały czas), informując o konieczności wymiany ogniwa. Poniżej 2,8V przyspiesza. Prawdopodobnie latarka będzie świeciła do samego końca...
Nie ma zabezpieczenia, które wyłączyłoby latarkę. Rozumiem takie posunięcie jeżeli mamy na myśli lepsza minimalna ilość światła w sytuacji awaryjnej, ale żeby migała cały czas?... to drobna przesada.

Wykres na ogniwie 18650 od Samsunga o pojemności 3300mAh do napięcia 3,17V
Obrazek

Na dole tuby znajdziemy zwyczajny, prosty dobry włącznik OMTEN. Tuba latarki jest największą WADĄ!
Dlaczego zapytacie?
Producent podaje, że jest to latarka zasilana ogniwami 26650, trudno się z tym nie zgodzić, tym bardziej, że ogniwa 18650 są tutaj zbyt luźno. Niestety bardzo popularne niezabezpieczone ogniwa Liitokala 26650 kompletnie nie mieszczą się do środka ! Mam jeszcze ogniwo od testowanej latarki TOWILD i Klarus. O ile to od Klarusa myślę, że wejdzie do środka, o tyle to od TOWILD wchodzi do połowy, a potem opór jest tak duży, że mam obawę przed koniecznością rozbierania włącznika, aby je stamtąd wyjąć...

Jak można było zepsuć coś takiego?
Na forum BLF znalazłem taki wpis:
"Body tube is narrow and it will not accept fat cell like Keeppower protected 26650 or high capacity cell like LiitoKala 5000mAh. I only manage to get it work with King Kong (gold) and Palight 26650 so far. Be prepared to get your own battery sleeve if you wish to use it with 18650."
Czyli dosyć mało popularne ogniwa. Trzeba szukać czegoś innego niż znane i lubiane Liitokala czy Keeppower (chociaż te podobno można wcisnąć).
Podobna pasuje ta tuba na 18650 - https://www.fasttech.com/products/1425/10003060/1228900
Obrazek

Aby dostać się do niego musimy odkręcić dolną część. Mi udało sie nawet moją zarysować. Całość jest bardzo ładnie wykonana, dobry gwinty, całość rozkręca się ze znacznym oporem - dobre zabezpieczanie przed wodą.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Latarka bez ogniwa waży 129g, ciekawostką jest to, że waga Astrolux S2 to 147g.
Obrazek

Porównanie wyglądu do Nitecore MH27UV, Eagle Eye X2R, Convoy C8
Obrazek

I do rodziny Eagle Eye. Kolejno Eagle Eye X2R, Eagle Eye X5R, Eagle Eye X6 (Astrolux S2, to tylko inna nazwa) i Eagle Eye X7
Obrazek

Zdjęcie metr od ściany, po lewo X7, po prawo X6
Obrazek

Zdjęcia w terenie. Ustawienia aparatu: ISO-200, 2,5s, f/2

Eagle Eye X7
Obrazek

Astrolux S2 (Eagle Eye X6)
Obrazek
Zasięg obu latarek jest niemalże identyczny.

Link do zdjęć w wysokiej rozdzielczości:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Moja recenzja na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=0aLPGV24G4Y

Moja tabelka z pobieraną energią poszczególnych latarek:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... AyWFc/edit

Kilka słów podsumowania.
Tym razem spróbuję krótko. W cenie 20USD dostajemy latarkę rzekomo na ogniwa 26650. Dioda osadzona jest na podłożu wykonanym z miedzi, pod diodą znajdziemy pastę w odpowiedniej ilości. Wykonanie stoi na dobrym poziomie - jak w całej gamie latarek od Eagle Eye, czy Convoy'a.
Kwestie wyglądu i tego czy latarka podoba się, czy też nie, pozostawiam Wam indywidualnie do oceny.
Z mojej strony muszę napisać, że po testach Eagle Eye X2R i X5R pokładałem duże nadzieje, że w niskiej cenie dostaniemy diodę XP-L Hi o neutralnej barwie, dobre wykonanie, łatwą możliwość wymiany sterownika (szkoda, że 20, a nie 17mm, dla osoby, która planuje większe mody, będzie to plusem).
Niestety, Eagle Eye w modelu X7 strasznie zepsuli tubę. Żeby nie mieściły się najbardziej popularne ogniwa na rynku? Nie mam pojęcia co się stało. Jeżeli macie różne ogniwa, myślę, że któreś zawsze pozwoli zmieścić się w środku.
Eagle Eye X7 to na pewno ciekawa opcja do 3x np Nichia, czy XP-L Hi, będzie szczerzej i dalej niż z np Convoya, a jeżeli znajdziemy odpowiednie ogniwo 26650 i zdecydowanie dłużej.

Udanych zakupów !
Pozdrawiam
Eryk
Sprzedam :
MiniPC Pipo X7s, Etui do LeTV X600, dwie latarki, Huawei B315 (pw)
minipc-pipo-x7s-etui-do-letv-x600-dwie-latarki-t25940.html
zieloczek100

Pochwały: 1

Reklama

Powrót do Oświetlenie, Lampy, Latarki, światełka