• Reklama

Recenzja LANDVO L200 - 5' Quad Core QHD z Aero2

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Recenzja LANDVO L200 - 5' Quad Core QHD z Aero2

Postprzez basa » środa, 10 grudnia 2014, 19:29

Zanim napisze o wynikach moich krótkich testów nowej słuchawki firmy Landvo chciałbym poinformować iż mimo iż telefon wystawiłem w naszym bazarku do sprzedaży starałem się obiektywnie opisać telefon a nie wychwalać go pod niebiosa aby zachęcić ewentualnych kupców :)

Landvo L200 w sprzedaży występuje w dwóch wersjach , w wersji LTE (L200G) i w wersji WCDMA (L200). Ci którzy zauważyli zbliżone ceny obu smartfonów myslą pewnie po co kupować wersję WCDMA skoro cena podobna wersji LTE ? Producent jednak wersje LTE troszkę a nawet bardziej niż troszkę okroił. W zasadzie są to 3 podstawowe róznice , wersja LTE obsługuje jedna kartę sim , pamieć ram to tylko 4GB a nie 8 jak w przypadku wersji WCDMA , cięcia poszły również w kierunku tylniej kamery 5Mpix zamiast 8Mpix. Przedmiotem mojego testu jest wersja dual sim czyli WCDMA.
Jezeli chodzi o firmę Landvo specjalizuje się ona w produkcji budżetowych słuchawek które często upodabnia wizualnie do znanych modeli innych marek. Ale nie są to nigdy klony 1:1. Landvo L200 nie jest również żadnym klonem ale widać zę konstruktorzy wzorowali się na kształtach znanego flagowca 1+ One. Telefon występuje w dwóch wersjach kolorystycznych - białej i czarnej

Obrazek

Jezeli chodzi o samą markę Landvo chciałbym dodać ze jest to mój już czwarty model tej firmy który trzymam w rękach ( wcześniej miałem okazje testować L800 , L800s i L900 a niedługo również mam nadzieję otrzymać do testów L550 ). Jako że telefony te juz dosć długo używane są przez moją rodzine i znajomych mogę potwierdzić że po prawie roku użytkowania wszystkie działają bez większych problemów. Markę więc można ocenić jako solidną . Ale czy L200 to także solidny telefon ? Zacznijmy więc krótką recenzję po niestety tylko jedno dniowym teście ale nie chciałem go zbytnio maltretować skoro być moze trafi w prezencie pod choinke lub do ewentualnego kupca z forum :)

Wykonanie:

Przedmiotem tej recenzji jest telefon w kolorze czarnym. Telefon posiada srebrną ramkę która jest bardzo dobrze wykonana nie posiada żadnych odprysków ani nierówności , sama obudowa sama w sobie nie trzeszczy jednak bez baterii czuć wyrazie uginającą się klapkę a przy mocniejszym sciśnieciu słychać pracę plastiku. Jednak wiadomo telefonu nie używamy bez baterii , po włożeniu akumulatora całość nabiera solidności. Szkło ekranu jest idealnie spasowane , zaś czarna klapka bardzo gładka i miła w dotyku ale może sie palcować - co widać już na jednym ze zdjęć. Mamy jednak możliwość założenia silikonowych plecków które producent dostarcza w zestawie. Sam telefon jednak jest idealnie spasowany praktycznie nie zauważyłem zadnych szparek miedzy klapką a ramką telefonu. Sam telefon jest bardzo cieniutki i dość lekki.

Wyposażenie:

Skoro jesteśmy przy pleckach warto wspomnieć o innych akcesoriach które producent oferuje nam w zestawie. A znajdziemy tam dodatkową folię na ekran która jest dość specyficznie wycięta przy kamerze i głośniczku , standartowy kabel usb , ładowarka , maual guide oraz słuchawki dokanałowe z pilotem na kablu. Słuchawek nie testowałem ale zrobiłem osobną fotkę dostępną w galerii tej recenzji.

Technikalia:

Trochę teraz o parametrach , telefon jak większość chinczyków pracuje na procesorze firmy Mediatek , na pokładzie zamontowany mamy czterordzeniowy MT6582M o częstotliwości 4x 1,3MHz oraz procesor graficzny Mali 400. Wbudowanej mamy 1Gb pamięci o częstotliwości 533Mhz oraz 8Gb pamięci ROM. Z dodatkowych funkcji wartych uwagi to obsługa OTG , wbudowana dioda powiadomień oraz smart wakeup. Tu musze przyznać że obsługa gestów na wygaszonym ekranie działa rewelacyjnie a mam porównanie z droższymi i mocniejszymi modelami w których wakeup działał jak chciał , np w THL T6 Pro działa bardzo słabiutko , nie wiem możliwe ze to wina innych folii na ekranie lub słabszego firmware , w każdymbądź razie tutaj wybudzanie gestami dziala za każdym razem. Zainstalowany system to Android 4.4.2 Kit Kat którego poziom spolszczenia jest wystarczający , jak w większości chinczyków nie jest w 100% spolszczone ale wystarcza do codziennej obsługi systemu nawet przez mniej zaawansowanych użytkowników.

Łączność:

Rzadko wśrod chińczyków trafia się telefon o tak szerokiej gamie obsługiwanych częstotliwości GSM i WCDMA. Telefon obsluguje częstotliwości: GSM 850/900/1800/1900MHz oraz WCDMA 850/900/1900/2100MHz . Jest to chyba pierwszy telefon w ofercie firmy Landvo który obsługuje Aero2 , niestety nie miałem możliwości sprawdzić ponieważ moja karta aero2 jest docieta do nano-sim a nie miałem adaptera by przejść do micro. Z innych parametrów dotyczących łączności warto nadmienić iż telefon obsługuje Bluetooth 3.0 (nie testowałem) oraz WiFi b/g/n które działa bardzo dobrze bez tracenia zasięgu , moc anteny wydaję sie być standartowa zgodnie z obowiązującymi normami.

Ekran:

Tu od razu muszę wspomnieć że od poczatku kiedy miałem już pierwszy model Landvo w swoich rękach byłem zafascynowany jakością ekranu , idealnym nasyceniem i odzworowaniem kolorow. Nie inaczej jest w L200 mimo zastosowania ekranu o rozdzielczości QHD to jakość świecenia bije na głowę wiele ekarnów HD chociażby ten który mam w Umi C1. Kąty widzenia są jak na IPS bardzo dobre a wygładzenie czcionek idealne , nie mamy żadnej pixelozy na ekranie.

GPS:

W tym miejscu testu do boju wkracza egzemplarz porównawczy , droższy 8-rdzeniowy model Elephone P2000 oraz Umi C1 oferujący Hot Spota obu telefonom przy nawigowaniu z supportem A-GPS. Warunki pogodowe testu były dość sprzyjające pogodny wieczór , testowane pod dachem samochodu. Zniechęcony działaniem GPS-a w moim Umi C1 byłem dość sceptycznie nastawiony na testy nawigacji w telefonach na mediateku , jednak pierwsze , najwazniejsze i dla mnie najbardziej miarodajne było przetestowanie jak szybko telefon złapie fixa bez dodatkowego wpsomagania A-GPSem. Aha dodam że Landvo L200 fabrycznie posiada roota więc bardzo łatwo moża sobie ustawić odpowiednią lokalizację satelit. Tak więc po uruchomieniu GPSFix w jednym czasie na L200 i P2000 rozpoczął się wyścig na łapanie satelit. Nie zdążyłem nawet zapalić papierosa a już Elephone złapał fixa a kilka sekund po nim Landvo . Wynik więc bardzo mnie ukontentował :) nie wiem czy całość trwała może 30 sekund. Uruchomiłem więc neta w C1 i udostępniłem go po hotspocie obu telefonom , pora wybrać trasę i z pomocą A-gpsa przetestować nawigację Yanosik. Oba telefony praktycznie zgodnie i w tym samym czasie kierowały mnie nawigacją do określonego punktu , landvo czasem miał może poł sekundowe opóżnienie w stosunku do Elephone ale generalnie zgodnie i równo doprowadziły mnie beż żadnych problemów do punktu docelowego. GPS Test Passed :)

Camera Test:

Pora na test aparatu , jako model porównawczy pozostał Elephone P2000 który fizycznie ma 13Mpix zaś zdjęcia z Landvo L200 wykonałem w interpolacji 13Mpix aby uzyskać tą samą rozdzielczość. Przedstawione poniżej zdjęcia pokazują tą samą ekspozycję sfotografowaną przez oba aparaty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystkie zdjęcia były robione na tych samych standartowych ustawieniach , nie jestem jednak żadnym zawodowym fotografem i nie znam się na robieniu zdjęć ani tymbardziej na ich ocenie tak więc do oceny zostawiam już to czytającym tą recenzję.

Nie ma jednak róży bez kolców , do tej pory wszystko było idealnie , pieknie wrecz zachwycająco jak na tą cenę słuchawki . Mimo że zdjęcia wyglądaja naprawdę dobrze to jednak optyka nie jest rewelacyjna , wiadomo że w tym budżecie nie będzie optyki Sonego ale przynajmniej mogli sie postarać o jej dobre wyczyszczenie zanim wpakują ją do środka. Zauważyłem że chyba na matrycy musi być jakiś paproch czy brud bo w jednym miejscu na wszystkich zdjęciach (widać to także na ekranie podczas robienia zdjęć) jest ciemniejsze przebarwienie jakby mala ciemniejsza plamka. Generalnie na standartowych zdjęciach tego nie widać , jednak rzuca sie w oczy jeżeli skierujemy obiektyw w strone jednolitej jasnej powierzchni np samej sciany , wtedy widać ciemniejszą plamke na fotce czy tez ekranie telefonu. Na szczęscie nie jest to jakis widoczny artefakt ale obniza moja ogolna ocenę aparatu w tym telefonie ( na zdjęciach z galerii omawiane przebarwienie mozecie zobaczyc np. na zdjeciu z pluszakami na twarzy zółtego misia i w tym samym miejscu tylko w poziomie patrzac pod raczką roweru , przy kosmetykach ciężko ją zauważyć jak i w innych zdjęciach) ... generalnie plamka sie gubi wsrod ekspozycji ale świadomość ze jest pozostaje :)

Jeszcze kilka ciekawostek softwarowych , aplikacja aparatu posiada takie funkcje jak rozpoznawanie twarzy , rozpoznawanie usmiechu oraz robienie zdjęć głosem. Tu ciekawostka bo zazwyczaj aplikacje aparatu pozwalają nagrac swoj wlasny glos aby robic zdjecie własną komendą - przyznam że nigdy to nie działało przynajmniej w Umi C1. Tutaj mamy mozliwosc uruchomienia komendą już przygotowaną po chińsku do wyboru między dwoma krzaczkowatymi wyrazami , na szczescie da sie ją odsłuchać jak to wymawiać i musze przyznać że bez wysiłku i łamania języka rozpoznawało kazda komendę , także mozemy sie pochwalić przed znajomymi że znamy dwa chinskie wyrazy a na dowód ze telefon je rozpoznaje i po ich wymówieniu robi nam fotke :P

Na koniec testu aparatu porownanie przedniego aparatu z tylnim tej samej ekspozycji przy słabym sztucznym oświetleniu:

Obrazek

I zdjęcie z trybu rozmycia tła w testowanej przeze mnie aplikacji Google Camera:

Obrazek

Wydajność:

Nie należę do typu graczy nie testowałem więc telefonu pod kątem gier ale uruchomiłem standartowy test w Antutu. Telefon uzyskał wynik 19tys , po wykonaniu testu minimalnie można bylo wyczuć na tylnej obudowie ciepło. Bateria wbudowana w telefonie ma pojemność 2000 mAh , myslę że to wystarczająco jak na ten ekran i procek. Nie zauważyłem żadnych znaczących spadków ani złych odczytów napięcia baterii co często sie zdarza przy połączniu kitkata z Mediatekiem (np w Umi C1 czy w Eleph. P2000)

Podsumowanie:

Nie lubie podsumowań bo praktycznie trzeba sie powtarzać , każdy kto przeczytał powyższy tekst pewnie sam może sobie podsumować wszystko samemu :). Jak widać oprócz drobnej wady na matrycy aparatu telefon jest naprawde rewelacyjny ale żeby tak nie słodzić opiszę tu w podsumowaniu jeszcze kilka drobnych mankamentów które mi przeszkadzały ale wcale nie muszą przeszkadzać innym :)

Pewnie jest to kwestia przyzwyczajenia ale przyciski telefonu są bardzo płytko usadzone przez co są słabo wyczuwalne , zwłaszcza power kiedy chcemy włączyć jak ktoś nie jest przyzwyczajony może mieć na poczatku problemy (na szczescie z pomocą przychodzi funkcja smart wakeup gdzie przy dwukrotnym stuknieciu na ekran telefon nam sie wybudza bez koniecznosci naciskania powera). Jest jeszcze jedna bardzo denerwująca rzecz którą może da sie jakoś programowo wyłączyć , telefon jak go wyłączamy czy resetujemy na pożegnanie włącza nam się animacja z muzyczką , mam wrażenie ze jej głośnośc jest niezmienna i nawet jak mamy cicho ustawioną glosność telefonu to ona odtwarza sie w swojej niezmiennej wysokiej głośności (da się jednak wyciszyc gdy przejdziemy w tryb cichy i wyłaczą nam się wszystkie dźwięki).

Dla tych którzy być może są zainteresowani zakupem i dobrnęli do końca mojej recenzji informuję ze na hasło na moim PM "Gwiazdka" istnieje możliwość zakupu recenzjowanego ezgemplarza w specjalnej świątecznej cenie 290zł + koszty wysyłki, oferta limitowana czasowo tylko do 20 grudnia. Po tym terminie telefon idzie na prezent pod choinkę :)

Galeria recenzjowanego telefonu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pochwały przyznane za posta: 2
basa
VIP

Pochwały: 74

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Recenzja LANDVO L200 - 5' Quad Core QHD z Aero2

Postprzez blue_voyager » środa, 10 grudnia 2014, 21:26

basa napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Pewnie miałeś na myśli pamięć ROM, warto by to poprawić, żeby się ktoś nie zasugerował ;-)

Post do usunięcia ;-)
Ostatnio edytowano środa, 10 grudnia 2014, 21:47 przez blue_voyager, łącznie edytowano 1 raz
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 209
Ostrzeżenia: -1

Postprzez basa » środa, 10 grudnia 2014, 21:36

Faktycznie maj fault :) Dzieki za spostrzeżenie . Niestety nie moge edytowac pierwszego postu bo ktos juz na niego odpowiedział - ciekawe kto ? :) wiec to juz prośba do admina ..

w razie czego errata:

jest :
[...]W zasadzie są to 3 podstawowe róznice , wersja LTE obsługuje jedna kartę sim , pamieć ram to tylko 4GB a nie 8 jak w przypadku wersji WCDMA [...]

ma byc:
[..]W zasadzie są to 3 podstawowe róznice , wersja LTE obsługuje jedna kartę sim , pamieć rom to tylko 4GB a nie 8 jak w przypadku wersji WCDMA [...]

Aktualizacja : temat sprzedazy z hasłem gwiazdka juz nieaktualny - admin moze skasować tą ostatnią notkę w recenzji.
basa
VIP

Postprzez Trojanek » czwartek, 11 grudnia 2014, 00:29

Wszystkie Landvo, które dotychczas posiadałeś miały od razu wgrane roota? Sam kupiłem ostatnio l550, ale zero informacji na temat tego modelu w internecie.
Trojanek
AKTYWNY

Pochwały: 7

Postprzez basa » czwartek, 11 grudnia 2014, 01:36

Nie , L200 to pierwszy model z Landvo który ma fabrycznie roota , poprzednie modele były bez roota probowałem wgrac przy L900 ale bez powodzenia.
basa
VIP

Postprzez Pennywise » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 14:55

Ile wytrzymuje bateria w tym telefonie? Sądząc po specyfikacji, powinno być chyba lepiej niż w THL T6 Pro.
Pennywise

Postprzez Maksu » czwartek, 1 stycznia 2015, 18:29

Tak patrzę na ten ekran:
http://www.lightinthebox.com/pl/landvo- ... 9620.html#

To chyba nie jest IPS?

Tutaj też o tym nic nie wspominają?
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_72926.html

I podbijam w związku z tym pytanie kolegi powyżej; jak sprawuje się bateria?
ULEFONE BE PRO za 490zł z VAT z CooliCool od 26.02.2015. (nadal ok, za wyj. wymiany baterii po 7 m-c)
Pobożne życzenie: http://pastebin.com/A0eDyc1g
Maksu
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez TLasky » piątek, 2 stycznia 2015, 03:03

Byłbyś uprzejmy jeszcze wypowiedzieć się coś odnośnie jakości i głośności dźwięku/muzyki na słuchawkach? Myślę nad kupieniem go dla mojej 7-latki, która dość dużo korzysta z takiego rozwiązania (żeby rodzice nie dostali pier***ca od "My Little Pony" :-D). Dzięki z góry :-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Postprzez basa » piątek, 2 stycznia 2015, 11:32

Telefon zostal sprzedany nowemu uzytkownikowi na tym forum kilka godzin po opublikowaniu recenzji wiec nie mam jak sie juz wypowiedziec na ten temat.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
basa
VIP

Postprzez TLasky » piątek, 2 stycznia 2015, 12:43

Czyli jednak skuteczna recenzja :-D. Może zatem ktoś inny ma i się podzieli opinią? Ewentualnie nowy użytkownik byłby uprzejmy uzupełnić recenzję? Będę zobowiązany :-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Postprzez jaro71 » sobota, 24 stycznia 2015, 17:36

Telefon jak go wyłączamy czy resetujemy na pożegnanie włącza nam się animacja z muzyczką.Czy ktoś wie jak wyłączyć tę muzyczkę?
jaro71

Postprzez wpc » sobota, 24 stycznia 2015, 20:22

Tylko zewnętrzną aplikacją, zainstalowałem Silent Boot z marketu i działa tzn. muzyczki brak :-)

Autor postu otrzymał pochwałę
wpc

Pochwały: 10

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin