• Reklama

Recenzja i szybki test - Landvo L800

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Recenzja i szybki test - Landvo L800

Postprzez basa » środa, 16 lipca 2014, 18:13

Na chińskim rynku wybór klonów samsunga jest przebogaty jednak zakup klona 1:1 wiąże się z ryzykiem że dostaniemy całkowicie inną specyfikacje co w opisie lub wiele funkcji porpostu nie będzie działać. Co więc zrobić jeżeli chcemy zakupić telefon samsungo podobny w którym będziemy pewni stabilności i tego że parametry będą zgodne z opisem ? To proste nie kupować klonów no-name tylko telefony firm które markują się swoim logiem.
Jednym z takich modeli jest Landvo L800 , przyznam że jest to juz mój drugi testowany telefon tego producenta i po raz drugi nie zawiodłem się.

Telefon Landvo L800 zakupiłem w zaprzyjaznionym z tym forum sklepie Antelife:

Obrazek
http://www.antelife.com/landvo-l800-mtk ... white.html

Musze przyznać że był to mój rekordzista jeżeli chodzi o czas dostawy SingPostem (3 dni od momentu wysłania do przybycia do WER Wawa)
W cenie 89,99$ otrzymujemy 5 calowy smartfon z 4-rdzeniowym procesorem MTK6582 1.3GHz wersja L800 posiada 512MB ramu (wersja L800s 1GB).

Trochę suchych danych technicznych na start:

LANDVO L800
Obsługiwane częstotliwości: GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 850/2100MHz
Ekran pojemnościowy: 5" o rozdzielczości 854 x 480 IPS
Przednia kamera : 0,3 Mpix z interpolacja do 5 Mpix
Tylnia kamera : 2 Mpix z interpolacją do 8 Mpix
Karty sim: Dual Sim
Karty SD: obsługa Micro Sd do 32GB
WIFI: 802.11b/g
Bluetooth 2:0
Wbudowany GPS
Akumulator: 1550mAh

Unboxing i pierwsze wrażenia:

Telefon zapakowany jest w eleganckie wysuwane pudełko z napisem Landvo , z tyłu na kartonie producent podaje pełną specyfikacje więc wiemy czego spodziewać się w środku. A w srodku oprócz telefonu producent dorzuca standartowe wyposażenie : słuchawki douszczne , ładowarka , kabelek USB , dodatkowa folia na ekran oraz mleczne plecki.

Sam telefon robi bardzo pozytywne wrażenie pod względem wizualnym jak i jakości wykonania. Już kiedy bierzemy go do reki czujemy że nie mamy w ręku zwykłego plastiku tylko coś solidniejszego , telefon poprzez swoja metalowa ramkę wydaje sie dość ciężki dla niektórych może to być wadą ale ja lubie jak wiem i czuje że telefon jest w kieszeni :) Przód telefonu (wersja biała) a raczej jego ramka posiada bardzo elegancki background w postaci srebnej krateczki na białym tle bardzo delikatnie wkomponowany widoczny tylko z bliższej odległości a w powiązaniu ze srebrną ramką telefonu dodaje prawdziwej eksluzywności. Wcześniej posiadałem model L900 który z tyłu miał typową dla samungów klapke jednak w L800 znów czujemy ekskluzywność w postaci tylnej klapki obitej skorobodobnym tworzywem. Wygląda to bardzo elegancko a zarazem bardzo smukło mamy wrażenie że telefon jest naprawde cieniutki.

Pierwsze testy:

Obawiałem się troche ekranu 854x480 ponieważ wcześniej w L900 miałem ekran qHD jednak kompletnie nie zauważyłem różnicy tych rozdzielczości a nawet mam wrażenie że na tej rozdizałce telefon przewija szybciej i bez lagów. Telefon posiada polskie menu oczywiście jak to u chinoli nie jest w 100% spolszczone ale wystarczająco dokładnie by nie mieć problemów w poruszaniu się po Androidzie. Telefon ma już zainstalowanego roota tak więc pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to podmiana gps.config na polskie ustawienia i test nawigacji w terenie, jak wiadomo procesory mediateka maja z tym problemy ale zmiana ustawień w configu od razu spowodowała szybszym wyszukiwaniem satelit , aczkolwiek nie był to i tak wynik rewelacyjny.

Nastepnie przyszła pora na test optyki , po parametrach nie można się było spodziewać rewelacji i tak też jest w rzeczywistości. Przedniej kamery nawet nie testowałem bo nie jestem fanem self-foci ale postanowiłem potestować trochę tylną kamerkę w terenie jak i makro zewnętrzne i wewnetrzne z lampą. Wynik widoczny jest na zdjęciach poniżej , jednym słowem opadu szczęki nie ma do zdjęć rodzinnych powinno wystarczyć ale dla fana fotografowania wszystkiego wszędzie i o kazdej porze telefon będzie miał za słabą optykę. Identycznie sprawa wygląda z filmami video których nawet nie wrzucam , filmy zwłaszcza w rozdzielczosći HD bo mozna nagrać nawet full hd 1080p maja jakośc tak jak zdjęcia a do tego strasznie klatkują , optyka nie jest przygotowana do kręcenia w takiej rozdziałce a same softwarowe podkręcenie rozdielczosći jest poprostu za słabe.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Krótka sesja zdjęciowa słuchawki i akcesorii:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

Podsumowanie:

Landvo L800 w tej kategorii cenowej kształtuje się jako dobra słuchawka , można pewnie w tej cenie kupić coś z lepszym aparatem może lepszym ramem ale dla kogoś kogo nie interesuje odpalanie 30 aplikacji na raz , oraz robienie fotek w 13Mpixelach a liczy na solidnośc , stabilność i dobre wykonanie może okazać się trafnym wyborem. Oceniając także telefon z mojej perspektywy osoby o trochę słabszym wzroku musze przyznać że dla mnie telefon o tej rozdzielczości jest lepszym rozwiązaniem niż słuchawka z ekranem 720p , mówie o tym dlatego ponieważ lepiej widze wszystkie podpisy ikonek , mam większe i czytelniejsze kontakty a pikselozy żadnej nie widać sam ekran IPS świeci bardzo ładnie a kąty widzenia są bardzo dobre. Sam telefon również dzięki temu szybciej reaguje i odświeża ekran wydaje sie jakby był poprostu szybszy.

Na koniec bonusowo wynik Antutu Benchmark : 17024 pkt
basa
VIP

Pochwały: 74

Reklama

Re: Recenzja i szybki test - Landvo L800

Postprzez gringo87 » poniedziałek, 21 lipca 2014, 21:43

Przymierzam się do czegoś takiego tylko zastanawia mnie jak ta pseudo skórka po pewnym czasie się zachowa?? czy to się nie wytrze, albo te szwy czy nie puszczą???
gringo87

Postprzez basa » poniedziałek, 21 lipca 2014, 21:55

Ciezko stwierdzic , o szwy bym raczej sie nie martwil bo nie wygladaja jakby mialy sie pruć co do wytarcia to tego juz nie wiem na szczescie w komplecie sa te silikonowe plecki ktore chronia przed zuzyciem , i wcale zle nie wyglada telefon po ich zalozeniu.
basa
VIP

Pochwały: 74

Postprzez shayk » poniedziałek, 21 lipca 2014, 22:04

Jest to "klon" S3 czy S4? Dałoby się jakoś zamontować logo Samsunga? ;>
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41

Postprzez Dart » czwartek, 24 lipca 2014, 15:29

też się najprawdopodobniej na niego zdecyduję, potrzebuję w miarę solidnego telefonu, bo użytkownikiem będzie dzieciak niekoniecznie dbający o swój sprzęt elektroniczny :roll: .
Dart

Postprzez filozof71 » piątek, 25 lipca 2014, 03:59

shayk napisał(a):Jest to "klon" S3 czy S4? Dałoby się jakoś zamontować logo Samsunga? ;>

Po co?
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Ostrzeżenia: 3

Postprzez szymi » niedziela, 27 lipca 2014, 18:39

shayk napisał(a):Jest to "klon" S3 czy S4? Dałoby się jakoś zamontować logo Samsunga? ;>

co za cebula...
szymi
VIP

Pochwały: 69
Ostrzeżenia: 1

- Landvo L800S PROBLEM Z KARTĄ SD - ROOT

Postprzez nerunio09 » niedziela, 21 września 2014, 00:55

witam wszystkich mam takie pytanie do posiadaczy tego modelu mianowicie chodzi o telefon Landvo L800 S
czy ktoś wie jak można usunac root probowałem 6 programami i nic nie idzie w necie nic nie ma mowy na temat usówania roota z tego modelu .
Następne pytanie czy ktos ma problem z karta sd mianowicie chodzi mi tu o dziwna sytuacje jak sciagam cos ze sklepu google to sciagany plik telefon kieruje na pamięc juz wbudowana w telefon o pojemnosci około 1,700 gb lub pamięc wewnętrzna nawet jak ustawi sie wsystemie ze ma kierowac pliki na sd to nic to nie daje wsadzalem do telefonu 5 kart o pojemnosci od 200 mg do 32 gb i nie przyniosło to zadnego efektu bo myslalem ze moze telefon ma jakas ograniczona pojemnosc na karty sd ale w opisie pisze ze do 32 gb ale opis to opis
probowałem to na 2 nowy telefonach bo za 1 razem jak dostalem tel odesłałem do producenta i mu powiedzialem na czym polega problem a jak dostalem dzis nowy tel to jest to samo taki telefon to niepraktyczni w ktorym pamiec to tylko 1,700 gb jedna gra ze sklepu google play zajmuje okolo 2 gb np gra GTA SANA.
Po zainstalowaniu programów do edytowania kart sd i przenoszenia plików tak smao nie widzi kart
Wiadomo ze usunięcie roota by pomoglo
Czy ktos może ma jakieś wskazówki
Pozdrawiam
nerunio09

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin