• Reklama

Recenzja Doogee Valencia DG800

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Re: Recenzja Doogee Valencia DG800

Postprzez Ultra... » środa, 30 lipca 2014, 13:46

adamg89 napisał(a):Telefon bardzo fajny i zaczynam rozważać jego zakup ale nie wiem gdzie go zamówić czy na ali czy szukać gdzieś indziej...

Proszę bardzo, masz go tu na forum w przyzwoitej cenie od samego marxxa :-> :
sprzedam-doogee-dg800-valencia-t10134.html
Ultra...

Pochwały: 1

Reklama

Postprzez maćq » środa, 13 sierpnia 2014, 22:47

Chciałem tylko sprostować, że ten telefon ma aparat 8 Mpx który jest interpolowany do 13.
maćq

Postprzez Zender » niedziela, 31 sierpnia 2014, 11:22

Zastanawiam sie nad zakupem tego telefonu.
Nie umiem wgrywac romów , dla mnie to czarna magia i raczej nie poradze sobie z tym nawet korzystajac z poradnikow.
W zawiazku z tym mam kilka pytan:

1.Czy telefon jest dobrze spolszczony na orginalnym romie ? Da sie go uzywac bez wgrywania innych romów.
2. Co z 3G? Niby jest WCDMA 2100 ?
3.Czy dobrze zrozumialem ze jest aktualizacja na niego do Androida 4.4. KitKat ? Da sie to zrobić przez WiFi ?

Może to banalne pytania , ale to bedzie pierwszy zakup chinczyka , a naczytalem sie ze zawsze sa słabo spolszczone i zawsze trzeba wgrywac nowe romy...
Zender

Postprzez wpc » niedziela, 31 sierpnia 2014, 12:59

1.jest dobrze spolszczony, można używać
2. WCDMA działa na 2100
3. KitKat jest już zainstalowany
wpc

Pochwały: 10

Postprzez marx » niedziela, 31 sierpnia 2014, 13:47

spolszczenie jest na poziomie telefonów takich jak overmax, pentagram czy myphone.
marx
Administrator

Pochwały: 193

Postprzez Zender » niedziela, 31 sierpnia 2014, 13:59

Czyli dobre czy raczej kiepskie ?
Zender

Postprzez marx » niedziela, 31 sierpnia 2014, 17:59

dobre
marx
Administrator

Pochwały: 193

Postprzez wacie72 » poniedziałek, 13 października 2014, 19:05

Odgrzewam kotleta ale telefonik wydaje mi się fajny.
Możecie powiedzieć coś więcej o batetii , jak to wygląda z perspektywy kilku miesięcy użytkowania ?
wacie72
AKTYWNY

Pochwały: 33

Postprzez bloomkvist » czwartek, 16 października 2014, 23:29

A jak wyglafa sprawa z podzialem pamieci? Na instalowanie aplikacji dostepna jest cala pamiec telefonu? W UmiC1 mam tak, ze calosc co zostala po instalacji systemu mogecprzeznaczyc na instaliwanie aplikacji.
UMI C1 już u mnie :)
bloomkvist

Postprzez tony45pl » poniedziałek, 20 października 2014, 19:28

bloomkvist napisał(a):A jak wyglafa sprawa z podzialem pamieci? Na instalowanie aplikacji dostepna jest cala pamiec telefonu? W UmiC1 mam tak, ze calosc co zostala po instalacji systemu mogecprzeznaczyc na instaliwanie aplikacji.

Z poziomu telefonu (ze stockowego managera plikow) mam dostep do ~3gb pamieci wewnetrznej. Przez Airdroid mam dodatkowo dostep do partycji systemowej gdzie jest 955mb/3,3gb. Ale z pamieci wewnetrznej telefonu malo co korzystam, w zupelnosci mi wystarcza karta sd 16gb. Co do baterii, na poczatku bylo krucho, bardzo krucho, ale po miesiacu uzytkowania na najnowszym stockowym romie z Sierpnia mam wrazenie ze bateria wytrzymuje duzo dluzej... chocby wczoraj czytalem ebooka na nim, zaczalem przy 99%, a po 6h bez przerwy bylo jeszcze 30% baterii(wyłączone wifi i dane)

Bateria szybko sie rozladowuje przy grach, ale to raczej normalne... i przy korzystaniu z wifi (kilka godzin i tak wytrzymuje). Nie mam porownania do innych smarphonow, gdyz ten Doogee jest moim pierwszym na Androidzie, a porownanie do nokii e51 mija sie z celem.

Co mnie w telefonie najbardziej irytuje :

- 2-Punktowy 'multi touch' : po pierwsze jest niedokladny, czesto zamiast cofania wpisanego tekstu klika mi w 'M' mimo ze klikam bezposrednio w cofanie. Dodatkowo jeśli w orientacji pionowej dotknie sie ekran równolegle w poziomie, to głupieje i odbiera to jakbys dotykal ekran pomiędzy tymi punktami. Ciezko mi okreslic... wiec screeny.

Spoiler:

Obie linie powinny byc pionowe, gdyz palcami mazalem z góry na dół. Im blizej siebie tym bardziej sie gubi.

- Wejscie AUX/jakość odtwarzanej muzyki przez słuchawki : Muzyka gra STRASZNIE cicho nawet na dobrych słuchawkach. Do tego jak podgłośni sie na max to zaczyna harczec mimo ze dalej jest to duzo ponizej głośności przy której takie cos powinno miec miejsce. Wgrałem tez Viper4Android, da sie nim wzmocnic sygnał, ale i to tylko powoduje ze dzwiek zaczyna sie zniekształcać jeszcze bardziej. Moja 5cio letnia nokia e51 gra o wiele glosniej i o niebo lepiej.

Autor postu otrzymał pochwałę
tony45pl

Postprzez artlow74 » poniedziałek, 20 października 2014, 22:35

Wybacz, że dopytam - piszesz, że z baterią było bardzo krucho. Ja chcę taki telefon kupić synowi i pytanie brzmi czy bateria wytrzyma od wyjścia do szkoły do powrotu po 7-8 godzinach do domu. Chcę mieć pewność że mu w tym czasie nie padnie, oczywiście jeśli nie będzie grał na lekcjach[WINKING FACE]

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka
artlow74

Postprzez tony45pl » poniedziałek, 20 października 2014, 23:11

artlow74 napisał(a):Wybacz, że dopytam - piszesz, że z baterią było bardzo krucho. Ja chcę taki telefon kupić synowi i pytanie brzmi czy bateria wytrzyma od wyjścia do szkoły do powrotu po 7-8 godzinach do domu. Chcę mieć pewność że mu w tym czasie nie padnie, oczywiście jeśli nie będzie grał na lekcjach[WINKING FACE]

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka

Krucho było bo katowałem telefon ostro, wiadomo, nowa zabawka. A co do tego czy wytrzyma ~8h... pokusze sie o stwierdzenie że Tak, o ile oczywiscie Syn nie bedzie całymi lekcjami surfował po internecie/grał. Tak jak napisałem w poscie wyżej, ostatnio mi wytrzymuje 'maratony' czytania po 6h i jeszcze baterii zostaje. Czyli ekran sam w sobie az tak baterii nie katuje. Ale sam nie wiem czy poleciłbym ten telefon dla nastolatka... ze wzgledu na ten ekran dotykowy - dzieciaki smsuja ... i to duzo.. chociaz w orientacji poziomej akurat pisze sie OK.

W kazdym badz razie, jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania, to prosze pytać ;) Postaram sie pomoc, poki go jeszcze mam.
tony45pl

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin