• Reklama

RAM - kilka pytań.

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

RAM - kilka pytań.

Postprzez mrjakub » 7 wrz 2014, o 00:56

Cześć, jest to mój pierwszy post na tym forum :)

Od pewnego czasu przeglądam wątki, ponieważ niebawem przyjdzie czas na zakupienie nowej słuchawki.
Często zastanawiam się nad ilością pamięci ram w telefonach które są dostępne na rynku. Czytałem wiele różnych artykułów znalezionych w sieci i w sumie nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Chciałem was zapytać jaka według was jest użyteczna ilość pamięci ram dla słuchawki ?
Pytając o użyteczną ilość mam na myśli zainstalowane w telefonie popularne pamięciożerne apki (facebook, whatsapp itd.)
Niby podstawa, ale zapewne posiadając kilka modeli smartfonów (zwłaszcza starszych) wiecie jak zachowują się telefony po aktualizacji aplikacji.
Do tej pory miałem smartfony przedpotopowe (SK17i, Motorola Atrix 4g) w tym momencie po zmianie oprogramowania i kerneli niesamowicie zamulają tak samo jak na stocku.

Zależy mi na płynnym działaniu telefonu przez dłuższy czas (być może rok ?)
Czy opłaca się kupować telefony z 3 Gb pamięci RAM ?
Myśląc przyszłościowo już niebawem zapewne staną się standardem, aplikacje na telefonach wyposażonych w 2 Gb ramu zaczną zamulać (wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę).
mrjakub

Telefon:: Motorola, Sony
ROM: customy

Reklama

Re: RAM - kilka pytań.

Postprzez night95 » 7 wrz 2014, o 01:32

Większość zależy od tego jak system wykorzystuje pamięć, niekiedy 1 GB to już za mało, 2 GB to jest tak wystarczająco wszystko powinno na tym chodzić. No a pytanie o to czy opłaca się kupować fony z 3 odpowiedz może być różna w zależności od różnicy cen,zawsze im więcej tym lepiej, Ramu nigdy nie za mało :D
SERWIS TELEFONÓW, TABLETÓW ITP :)http://telchina.pl/serwis-telefonow-t25595.html
night95
VIP

Pochwały: 17
Telefon:: let x690

Re: RAM - kilka pytań.

Postprzez ddr » 7 wrz 2014, o 03:24

Jeśli art przejdzie i faktycznie będzie żarł mniej ramu od dalvika to 2gb spokojnie powinno starczyć, 2gb wystarcza nawet teraz by mieć kilka aplikacji otwartych z możliwością bezproblemowego przełączania się między nimi co w wersji z 1gb ciężko uzyskać bez uśmiercania przydatnych usług. Też miałem sk17i, ten sprzęt chodził od s8500 z portowanym androidzie.....
Czy się opłaca brać 3gb? Raczej nie, 2gb spokojnie wystarcza na dzień dzisiejszy, a w przyszłości poza większa ilością ram będziesz miał znacznie lepsze bebechy baterię ekran lub jakieś nowe fajne rozwiązanie. Inwestycja będzie bezwzrotna.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Powrót do Jaki telefon kupić ?