• Reklama

Rakieta czy budżetowiec?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Rakieta czy budżetowiec?

Postprzez 5e6ek » czwartek, 27 października 2016, 11:52

Cena (bez VAT):500/1500 zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: maksymalnie 5,5"
Ilość RAM: od 2gb wzwyż ROM: od 16 wzwyż
Dual/Single sim: opcjonalnie
Preferowane marki: lenovo Xiaomi
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): wytrzymały dotyk płynność działania, cost/effective, gwarancja ubezpieczenie od podatku vat lub przepakowanie w UE
Opis:
Aktualnie posiadam lub raczej posiadałem Lenovo K3 Note, główne problemy
- Notorycznie zbijałem dotyk a dokładnie dwa razy i już nie mam siły wymieniać go kolejny raz jak i czekać na części około miesiąca.
- yanosik odpalone w tle messenger whatsapp plus zapomnienie o wyłączeniu chroma lub coś jego pokroju = zamulenie,
- wariujący czujnik zbliżeniowy ale sądzę, że to wina pierwszego zbicia i jego zabrudzenia,

Więc teraz moje pytanie czy z moim dziurawymi rękoma zakupić budżetowego Mi4C? Czy jednak z wytrzymalszym dotykiem i kosmicznymi bebechami typu Zuk z2 pro? Telefon służy mi do wszystkiego nawigacja i ostrzeganie yanosik google map, gry muzyka filmy, podstawowe zakupy online przez aplikacje, aplikacje do treningu, robię bardzo dużo zdjęć prywatnie jak i służbowo.
Potrzebuję naprawdę waszej rady bo już sam nie wiem jednego dnia oglądam telefony za 500 zł a drugiego za trzy razy więcej.
5e6ek

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Rakieta czy budżetowiec?

Postprzez Gravis » czwartek, 27 października 2016, 11:57

Sam musisz podjąć decyzję czy chcesz wydać 500 czy 1500.

Piszesz, że robisz dużo zdjęć , GPS itd... Mi4C po modyfikacji kernela się do tego nada jak najbardziej.

Jeżeli chcesz wydać więcej warto popatrzeć na Mi5 64GB czy Mi5s 64GB ;)
Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Pochwały: 25

Postprzez Flyagaric » czwartek, 27 października 2016, 11:59

Jak i tam masz go zbić, to raczej szedłbym w tańszy (który tez nie jest wolniachą). Chyba że dokupisz do tego Z2P jakieś kosmiczne etui w rodzaju Otterboxa.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez 5e6ek » czwartek, 27 października 2016, 14:02

Hmmm widzę dwie aukcje u goldiego z Mi4C jaka jest między nimi różnica?

Telefonów jest od groma myślałem również nad redmi note 3 pro 3/32 tylko miałem 5,5 calówkę i jak czasem chciałem coś kciukiem wysoko na ekranie nacisnąć wtedy go najczęściej upuszczałem. Więc Fajnie byłby 5" a jest coś godnego z lepszymi bebechami od Mi4C w sumie powiedzmy 700 zł bo brzęczą mi w głowie twoje pierwsze słowa
Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
5e6ek

Postprzez Flyagaric » czwartek, 27 października 2016, 15:43

No oko są te same i cena wychodzi identyko za szare, jak sprawdziłem. Ale poczekajmy, może ktoś coś więcej znalazł i się dopisze.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez Herezja » czwartek, 27 października 2016, 16:16

Może warto zaryzykować puki jeszcze jest okazja (do dziś) i kupić np Nomu s20 lub s30 (s30 to 5,5 całą jak by co). Miałbyś pancerny telefon za grosze z dobrymi bebechami.

Wysłane z Mlais MX Base
Herezja
AKTYWNY

Pochwały: 20

Postprzez 5e6ek » czwartek, 27 października 2016, 16:52

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na Pierwszym linku po zaznaczeniu opcji standard i koloru Grey wychodzi cena 134,47$, a w drugim to samo w cenie 156,74$ :roll: :roll: (przy obu linkach zaznaczyłem gwarancje: One-year replacement warranty in Poland US oraz przesyłkę: Seller's Shipping Method)
Więc Ja się pytam jakim cudem wyszło Ci tak samo czy chociaż podobnie :-P
5e6ek

Postprzez 5e6ek » czwartek, 27 października 2016, 20:05

Rozumiem, że nikt mi nie pomoże wyjaśnić czym jedna aukcja różni się od drugiej tego samego telefonu?
Ostatnio edytowano czwartek, 27 października 2016, 23:00 przez 5e6ek, łącznie edytowano 1 raz
5e6ek

Postprzez skazi » czwartek, 27 października 2016, 20:09

5e6ek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Pomorze? Byłem, bardzo ładny region naszego kraju.
Różnią się tylko ceną.
skazi
AKTYWNY

Pochwały: 46

Postprzez Flyagaric » czwartek, 27 października 2016, 21:37

Teraz, to w ogóle nie mogę szarej w standardzie wybrać. W pracy jak sprawdzałem, to wchodziło.
Nie mam pojęcia gdzie różnica tkwi.
Flyagaric
VIP

Postprzez 5e6ek » czwartek, 27 października 2016, 23:06

skazi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Pomorze? Byłem, bardzo ładny region naszego kraju.
Różnią się tylko ceną.

Matko boska pedagog i taką autokorektę zostawić :( zrobiłem się czerwony jak cegła...
Wracając do telefonu to biorę tańszy i zobaczymy czy będzie zablokowany. Dziękuję wszystkim za pomoc :)
5e6ek

Postprzez twolipan » niedziela, 30 października 2016, 04:52

Z mojej wiedzy wynika, że tańszy jest na rynek chiński i na pudełkach nie ma napisane, że obsługuje LTE i WCDMA-generalnie Mi4c wersje TD i FDD

Sprzedawcy zgodnie twierdzą, że wszystko jednak działa doskonale, przebąkują coś o sofcie który sprawę załatwia, ale tak naprawdę żadnych konkretów i jak coś to każą kupować na Europę z odpowiednimi...napisami na pudełkach:)
twolipan

Pochwały: 4
Ostrzeżenia: 1

Powrót do Jaki telefon kupić ?