• Reklama

Radio samochodowe 2din Android 4.4.4 [Recenzja]

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Radio samochodowe 2din Android 4.4.4 [Recenzja]

Postprzez blondas1984 » środa, 2 marca 2016, 21:46

Witam
Coś mnie wzięło żeby się wykazać i postaram wam się zrecenzować radio samochodowe bazujące na andku 4.4.4.

Radio zostało kupione na aliexpress http://www.aliexpress.com/item/1080P-3G-WiFi-Car-Audio-Video-Multimedia-For-SUZUKI-GRAND-VITARA-With-Bluetooth-USB-Ipod-Radio/1873495534.html jakieś 3 miesiące temu. Powód był prosty, kiedyś kupiłem Ipoda z myślą ze podłącze go do samochodu, niestety w japońskim aucie jakim jest Suzuki Grand Vitara o dziwo nie ma takiej opcji, tzn może jest ale i tak podstawowe radio jest takie sobie. Zacząłem sie bawić w chinskie sklepy i bum jest coś co może być nawet fajne. Problem w moim aucie jest taki ze ramki nie są proste tak wiec musiało to być radio dedykowane do mojego modelu. Cena była dobra nawet doliczając pewny vat bo wysyłka przez DHL.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ale przejdźmy do samego urządzenia. Radio a raczej tablet samochodowy spisuje sie o dziwo badzo dobrze. W zestawie dostajemy komplet kabli do podpięcia, wszystkie fabryczne kable tj kostka ISO pasuje bez problemu tak wiec nie ma chinskiej siary a co najważniejsze działa sterowanie radiem z kierownicy. Reszta kabli to dwa żeńskie wtyki usb, podłączenie do ipoda ( w tym wypadku Ipod touch 3g) oraz pilot. Do radia podłączyłem modem
Obrazek
i działa, niestety nie znalazlem opcji konfiguracji modemu.
Specyfikacje radia znajdziecie na stronce.
W zestawie dostałem kartę ze scrackowana nawigacja Sygic. Prywatnie kupiłem ja jakieś 3 lata temu z dożywotnia licencja ale tu zawsze jest jakaś oszczędność ;) Navi działa super , jest tam wpakowana antena SIRF III stara ale jara. Sygnał łapie mi w domu natychmiast co zobaczycie później na filmie.
Użytkowanie nawigacji:
Nie wiem jak wy ale ja zawsze jeździłem na navi czy to w telefonie czy kiedyś w pda a w tle gdala sobie muzyka. Tutaj komunikaty głosowe wyciszają radio , jest to trochę irytujące. Mozna wyłączyć komunikaty głosowe i co jakiś czas spoglądać na navi.
Ipod
Bez problemu łączy się z urządzeniem i działa sterowanie z kierownicy.
Bluetooth
Fajna sprawa bo w zestawie jest mikrofon( w samym radiu tez ale slaby), nie ma problemu z połączeniem ale niestety nie widzi kontaktów tak wiec jak ktoś dzwoni to trzeba zobaczyć na telefon czy chcemy odebrać ;)
Wyświetlacz
Wg mnie ma dobre kąty ale w takim radiu nie chodzi o to żeby podczas jazdy na niego patrzeć cały czas, dotyk działa normalnie
System
Nic nie muli, w sumie za bardzo nie grzebałem w nim bo nie miałem potrzeby, działa i nie ma problemu.

Wnioski
Ogólnie jak najbardziej polecam te radio. W dzisiejszych czasach gdzie używamy smartfony jest to fajnym dodatkiem. Cenowo bije konkurencje na głowę. Jeżeli spędzasz duzo czasu w aucie i masz czas się bawić tym a do tego masz akumulator żelowy jak najbardziej polecam :]

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chciał bym dodać że nie jest to pełna recenzja i jeżeli macie pytania to z chęcią odpowiem. Nie znam się na pisaniu takich spraw ale uznałem ze może to komuś pomoze w zakupie. Wg mnie wszystkie radia z androidem na ali sa takie same wiec macie tu jakiś zarys sytuacji

Pochwały przyznane za posta: 3
blondas1984

Pochwały: 3

Reklama

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin