• Reklama

Pytanka, chcialbym sprzedawać na allegro sprzedmioty z chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Pytanka, chcialbym sprzedawać na allegro sprzedmioty z chin

Postprzez endrion » niedziela, 9 grudnia 2012, 11:34

mam kilka pytan odnosnie zakupow na ali. chcialbym sprzedawac na allegro sprzedmioty z chin i dlatego wolalbym sie najpierw dowiedziec co nie co niz pozniej zalowac. znalazlem jakis dres w cenie ok20$ z darmowa przesylka ems jezeli kupie za kwote +150$ i teraz rodzi sie kilka pytan
1. kupujac wieksza ilosc (tu musialbym kupic 8dresow) tego samego przedmiotu, jezeli wpadnie w lapy celnika a na pewno trafi to bedzie wiadomo ze przedmioty sa na sprzedaz a nie do wlasnego uzytku bo po co mi tyle tego samego(no chyba ze jeszcze dla kogos w prezencie :p) to ile moga nalozyc cla i vatu? Nie wiem dokladnie od ilu jest naliczane dlatego pytam.
2. czy jest szansa ze celnicy po prostu mi skonfiskuja paczke i tyle z niej bedzie?
3. czy jezeli paczka po miesiacu czy jakos tak do mnie nie dotrze (bo czytalem tu na forum ze sa takie przypadki) to odzyskam wszystkie pieniadze? czytalem o jakims czyms ze dopiero jezeli dostane paczke do rak wtedy wchodze gdzies i akceptuje ze dostalem i dopiero wtedy pieniadze trafiaja do sprzedawcy
Ostatnio edytowano niedziela, 9 grudnia 2012, 23:05 przez endrion, łącznie edytowano 1 raz
endrion

Reklama

Postprzez adamfon » niedziela, 9 grudnia 2012, 13:29

Widać, że biznesów się zachciewa.
Po pierwsze, masz działalność gospodarczą? Jak masz to połowa sukcesu i jedziemy dalej, jak nie to lepiej się za to nie zabieraj. :-)
adamfon
AKTYWNY

Postprzez DD50 » niedziela, 9 grudnia 2012, 14:43

dokładnie jeśli nie masz działalności gospodarczej to daruj sobie sprowadzanie a potem sprzedawanie na alledrogo.
DD50

Postprzez endrion » niedziela, 9 grudnia 2012, 16:20

Dwie zbędne odpowiedzi ... Działalności gospodarczej JESZCZE nie mam ale to przyjdzie z czasem więc spokojna wasza głowa o to
endrion

Postprzez DD50 » niedziela, 9 grudnia 2012, 19:21

a własnie si mylisz. wiedzę ze masz marne pojecie o imporcie czegokolwiek ale już myślisz ze na allegro zbijesz kokosy. ściągnij sobie dresiki czy co tam chcesz raz się uda drugi tez a za trzecim już nie. jak już się nie uda to do dupy doczepi ci sie celna i skarbówka z interesu będzie koniec. działalność nie przychodzi z czasem to jest pierwsza rzecz jaka musisz mieć.
życzę udanego interesu w szarej strefie szybko sie skończy, musisz ze odkryłeś ameryk i kasa leży na ziemi a nawet nie wiesz jak głęboko sie mylisz. nie ty pierwszy o tym pomyślałeś i skłaczysz jak inni.

Skoro taki mądry jesteś to poco w ogóle się pytasz co i jak?
DD50

Postprzez adamfon » niedziela, 9 grudnia 2012, 19:47

endrion napisał(a):Dwie zbędne odpowiedzi ... Działalności gospodarczej JESZCZE nie mam ale to przyjdzie z czasem więc spokojna wasza głowa o to

To JESZCZE nie zabieraj się za takie działanie. Albo czemu nie, ale później nie zdziw się jak nikt Ci w Internecie nie pomoże jeśli będziesz potrzebował pomocy bo "Urząd Celny robi problemy", albo "Urząd Skarbowy coś chce ode mnie".

Potępiam takie działanie, bo właśnie przez takich "lewych" sprzedawców, Ci którzy sprzedają legalnie, muszą zarabiać tylko na przesyłkach i to jeszcze marne grosze.
Przecież wiadomo, że z Chin można sprowadzić prawie wszystko, trudne to też nie jest. Ale jak dochodzą do tego jakieś poważniejsze formalności to większości się odechciewa i dlatego powstają takie kombinacje.

A tak w ogóle nie masz co się burzyć, wiadomą rzeczą jest, że nikt nie da Ci wskazówek co i jak, bo po co robić sobie konkurencję. Albo będziesz dochodził sam, metodą prób i błędów, albo dasz sobie spokój. Nici z milionów. :-)
adamfon
AKTYWNY

Postprzez marx » niedziela, 9 grudnia 2012, 19:55

Po primo musisz wypełnić dokumenty SAD,
kupując podróbki przy rewizji towar zostanie skonfiskowany, ponadto jak ilości będą handlowe to nie skończy się na zniszczeniu na twój koszt, ale grozi ci jeszcze sprawa w sadzie.
marx
Administrator

Pochwały: 191

Postprzez endrion » niedziela, 9 grudnia 2012, 22:43

Ja jeszcze nic nie zacząłem a wy już wyjeżdzacie z problemem że nie mam dział. gosp. zadałem pytania a tu takiej pomocy się można spodziewać ...
endrion

Postprzez DD50 » niedziela, 9 grudnia 2012, 23:08

ok odpowiadam konkretnie na pytania:
1. przy 8 desikach raz paczka będzie spora dwa waga wiec jest 100% szans ze celnicy ja skontrolują. ogólnie teraz i tak kontrolują z 80% tego co przychodzi.
Wat dostaniesz 23%, cło od wartości paczki.

2. czy jest szansa? nie to nie będzie z tego tyle. jeśli przedmiot posiada znak towarowy, podróba znanej marki, masz gwarantowane ze zniszczą paczkę na twój kosz. dostaniesz rachuneczek nie zapłacisz skarbówka sie ucieszy. wracając jeśli będzie ze znakiem towarowym to masz gwarantowana sprawę w sadzie. i to jeszcze ze względu na ilość handlową.

3. tak masz program ESCROW. pieniądze które płacisz za towar sa wysyłane na wirtualne konto i czekają na potwierdzenie ze dostałeś towar jest zgodny, dopiero wtedy sprzedawca je dostaje.
skoro się pytasz to pewnie jeszcze nic nie kupowałeś.
z odzyskaniem pieniędzy jest rożnie, trzeba otworzyć spor i opisać wszystko ładnie po angielsku, i to wyumianym angielskim a nie translatorem googla.

Konkretne odpowiedzi powinno się należeć "pomógł"
DD50

Postprzez marx » niedziela, 9 grudnia 2012, 23:08

Zacznij d zakupów próbek na własny użytek, będziesz przynajmniej wiedział co sprzedajesz.
marx
Administrator

Pochwały: 191

Postprzez adamfon » niedziela, 9 grudnia 2012, 23:32

Zadałeś pytania, ale już na samym początku piszesz, że chcesz importować i sprzedawać na Allegro. Więc, aby odpowiedzieć na resztę pytań, stosownie byłoby mieć tą działalność bo bez niej odpowiedzi na Twoje pytania nie da się udzielić.

Ale:

1. 8 dresów- ilość hurtowa, naliczą cło i vat, że nie będzie opłacało się sprzedać (chyba jest 18% cła i 23% vatu) i w dodatku bez działalności, towar od razu będzie miał status, że nie jest przeznaczony do dalszej sprzedaży.

2. Tak, dlaczego nie, wystarczy, że na przedmiotach znajdzie się logo jakiejś znanej marki, jakiś zastrzeżony wzór (nawet nie musisz znać go, a celnicy i tak uznają za podróbkę) no i na początku mogą być problemy z ewentualnymi certyfikatami, że odzież nie jest "trująca", itd.

3. Teoretycznie tak, ale w praktyce trzeba dużo się nagimnastykować, aby otrzymać pieniądze z powrotem.

Próbuj, działaj. Życzę zyskownego biznesu, aby nikt się nie dopatrzył i jak najmniej problemów z celnikami. I tu nie jestem wcale złośliwy, serio tego Ci życzę. Państwo nas okrada bez żadnych konsekwencji to i my powinniśmy móc. Powinno to działać w dwie strony.

A tak ogólnie to mój znajomy, który legalnie chciał importować jakąś tam biżuterię i sprzedawać (małe ilości, od tak zarobek kilka stówek miesięcznie) założył działalność, kupił jakieś tam pierścionki, kilka sztuk, nie dziesiątki, nie setki i doszło do clenia. Jeden miał wygrawerowany napis "Dior" i nawet On sam nie wiedział, że taki może być. Zdawałoby się, że tylko jeden taki pierścionek, mała szkodliwość w razie jakiejś kary i co? Około 3000 zł kary, celnicy gdzieś tam go odnotowali i koniec. Po działalności, nie opłacało się już nic ściągać, sprzedawać. Odechciało się mu wszystkiego.

I to jest bardzo dziwne. Nie wiem jak to robią na Allegro, ale to pewnie przemyt, choćby chińskie telefony E71, które są już w Polsce i są sprzedawane. W jaki sposób to dotarło i na dodatek setki sztuk to ja nie wiem. Przecież to coś nie ma certyfikatów CE, itd., a bez tego telefon nie wejdzie do obrotu.

Masz "plecy" to import takich rzeczy to bardzo, bardzo dobry biznes. Bez tego prędzej czy później będą problemy. :-)
adamfon
AKTYWNY

Postprzez benny90 » niedziela, 10 lutego 2013, 21:58

A jakby sprzedawać za pośrednictwem? Wystawiasz aukcje na allegro informujesz o dłuższym czasie przesyłki itp. Osoba wpłaca na Twoje konto np. 150zł za telefon, Ty zamawiasz na jakimś chińskim serwisie telefon za np. 100zł na nasze i ustawiasz przesyłkę na Tą osobę ? Jest to w pełni legalne? Oczywiście mając działalność gospodarczą, ile wtedy nakładany jest podatek? Dopiero myślę o założeniu działalności więc zbieram informacje aby wszystko dokładnie wiedzieć :) Sporo osób woli dopłacić te 50zł lub mniej czy więcej i mieć większą pewność i nie bawienie się w kontakt z chińczykami.
benny90

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI