• Reklama

Pytanie o paczke

Oferta sklepu Everbuying.net Promocje. kupony zniżkowe

Re: Pytanie o paczke

Postprzez s4kron » niedziela, 24 kwietnia 2016, 20:07

Can you check my order: E1604101258576863. Why order status is still processing. When will the phone be dispatched?
s4kron

Reklama

Postprzez gorbi13 » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 08:40

Witam. Może mogę się dowiedzieć co z moją paczuszką z zamówienia EP1604041531124241. Proszę o informację czy została wysłana.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
gorbi13

Postprzez Everbuying.net » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 13:40

gorbi13 napisał(a):Witam. Może mogę się dowiedzieć co z moją paczuszką z zamówienia EP1604041531124241. Proszę o informację czy została wysłana.

Hello Dear
I am sorry for lately reply and the situation.
I have helped you to ask my colleagues now and I was told that the devices already stopped produce today.And if you want to refund the money ,pls contact with customer service and then get the ticket number,then send to me I will help you deal with this as soon as possible !
or if you want to change another one ,I can help u !
sorry again !

Have a nice day!
Everbuying.net
AKTYWNY

Postprzez akostia » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 13:52

Pierwszy raz przez ten sklep kupowałem i chyba ostatni jak mi telefonu nie wyślą.
Na Aliexpress takich numerów nie miałem.
akostia

Postprzez gorbi13 » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 23:07

Everbuying.net napisał(a):
gorbi13 napisał(a):Witam. Może mogę się dowiedzieć co z moją paczuszką z zamówienia EP1604041531124241. Proszę o informację czy została wysłana.

Hello Dear
I have helped you to ask my colleagues now and I was told that the devices already stopped produce today.And if you want to refund the money ,pls contact with customer service and then get the ticket number,then send to me I will help you deal with this as soon as possible !
sorry again !

Have a nice day!

Czy ja dobrze rozumiem??? 20 dni od zamówienia nikt nie raczył mi oswiadczyć że nie macie dla mnie karty. Normalnie to jest nienormalne a wręcz popaprane. Kiedy, gdzie i do kogo mam napisać w sprawie zwrotu gotówki? I brawo za obsługę klienta.
gorbi13

Postprzez Everbuying.net » środa, 27 kwietnia 2016, 12:54

gorbi13 napisał(a):
Everbuying.net napisał(a):

Hello Dear
sorry again !

Have a nice day!

Czy ja dobrze rozumiem??? 20 dni od zamówienia nikt nie raczył mi oswiadczyć że nie macie dla mnie karty. Normalnie to jest nienormalne a wręcz popaprane. Kiedy, gdzie i do kogo mam napisać w sprawie zwrotu gotówki? I brawo za obsługę klienta.

Hello Dear,
I am sorry for that I guess I replied on the wrong message.It is my mistake.
Now I have checked your order number again,and found that the device already shipped and it is the tracking number:SGLBZ1571594138
Sorry agian!

Have a nice day!
Everbuying.net
AKTYWNY

Postprzez dewasta » sobota, 7 maja 2016, 09:59

When you refund my money for returned defective phone?
Order number: EE1603031701427284
Tracking number: RR800322210PL

W skrócie:
Kupiłem telefon 5.03.2016.
Przyszedł, podziałał dwa dni i się wyłączył. Już się nie włączył. Po podłączeniu ładowarki nie zapalała się dioda, telefon się tylko bardzo nagrzewał.
Po zgłoszeniu do supportu dostawałem trzykrotnie odpowiedzi z automatu, instruujące mnie, jak podłączyć telefon do ładowarki.
Kiedy napisałem, że chcę zwrócić niedziałający telefon zaproponowali mi 10$ bez odsyłanie lub zwrot całej kwoty jak odeślę telefon w stanie nienaruszonym, z oryginalnymi foliami, itp... Fajna gwarancja...
Założyłem spór na PayPal. Ponownie zaproponowali mi 10$ lub całą kwotę jak odeślę zepsuty telefon.
Telefon odesłałem, kiedy go odebrali to zaproponowali mi zwrot 10$ a o obietnicy zwrotu całej kwoty już zapomnieli.
Jestem oszukany na 59,99$.
Nie polecam :-(
Hello Dear
I am sorry for that situation and I have contacted with my colleague ,but during the time difference ,it is no the working time now and I will reply you when I got the reply .By the way can you pls send me the ticket number ?
thank you !
Sorry again !

Have a nice day!
dewasta

Re: Dyskusja o promocjach telefonów

Postprzez maciek1221 » środa, 11 maja 2016, 10:04

Thanks for your order at everbuying.

We confirm we have successfully received your payment. However, in order to ensure your payment security,

it is required to conduct additional payment verification before authorizing the transaction.

Your order is now ON HOLD,we need to complete this one-time verification.

This is a standard anti-fraud check for online payment,please check our website for more details here :

http://www.everbuying.net/m-article-id-92.html.

We will process your order as soon as we receive the payer's ID confirmation.

Please provide us the following documents:

1) 1 color photo of your identity card or passport or driving license.

The photo must show clearly, the full name, expiry date, signature and address if applicable.

You can hide the date of birth and document number for your privacy.

Or a color scanned copy or picture of your recent utility bill(the address should match your billing or shipping address)

2)If you paid this transaction by credit card via paypal, please write down the credit card number for the first 4 and last 4 digital numbers,(for example 6011*****5871 ).

3)If you paid this transaction by a paypal account, please log into your paypal account to verify this transaction. Please just change the paypal status as Verified.

Sorry for all the inconvenience, we noticed that the counterparty status on your PayPal information is not verified, which means this transaction hasn't been verified by Paypal (or authorities by the card holder), which may lead to Credit Card Fraud.

Kindly make sure both attachments' size do not exceed 2 MB.

Please rest assured that we just want to make sure that this transaction was indeed made by the cardholder.

Our goal is to ensure this order's safety for both of us.

As we do not wish to delay your order please kindly reply us within 3 business days.

We guarantee all data you send will be destroyed as soon as the payment has been verified, in accordance with our Privacy Policy.

We look forward to hearing from you soon

Please feel free to contact us if you have any question, we are happy to help.

Thank you very much for your help and understanding.

Best Regards.

lulu

everbuying Customer Service

http://www.everbuying.net/

Czy wysyłać im to o co proszą? Płaciłem kartą na konto paypal, kasa pobrana już z konta, ale trochę boję się wysyłać zdjęcie dowodu chińczykom :D. Pierwszy raz zakupy na everbuying, pozdro

Hello Dear,
This is Aries ,from everbuying.net.
Firstly,Thank you for your support to EB.
About whether send us some proof ,pls trust us ,all the first order from customers ,we have a risk control ,and we make sure all the info will be safe.we just make sure the order made by yourself,and it is a good way to avoid some risk,of course,only one time,if you make order next time ,then you neednt to do that.
Thank you again !

Have a nice day!
maciek1221

Postprzez jacek512 » czwartek, 12 maja 2016, 18:41

Witam, kiedy zamówienie nr: E1605101008149459 będzie wysłane?
x800>x600>LG-P700>Redmi Note 2>M1 note>K910>ZOPO ZP998>A820>GT-S5830
jacek512

Postprzez bandit » piątek, 13 maja 2016, 18:56

Hi i have a question about my order EP1605051128063264. Is item send to me? Regards
Hello Dear
Thank you for your support to Everbuying and the order was shipped already,this is the tracking number: SGLBZ1571703674

Have a nice day!
bandit

Pochwały: 1

Postprzez Everbuying.net » poniedziałek, 16 maja 2016, 13:34

jacek512 napisał(a):Witam, kiedy zamówienie nr: E1605101008149459 będzie wysłane?

Hello Dear
Sorry for lately reply and I have check the order and shows that you have canceled the order now .

Have a nice day!
Everbuying.net
AKTYWNY

Postprzez Everbuying.net » poniedziałek, 16 maja 2016, 13:35

bandit napisał(a):Hi i have a question about my order EP1605051128063264. Is item send to me? Regards
Hello Dear
Thank you for your support to Everbuying and the order was shipped already,this is the tracking number: SGLBZ1571703674

Have a nice day!
Everbuying.net
AKTYWNY

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Everbuying.net