• Reklama

pytanie o aktualizację

pytanie o aktualizację

Postprzez ArtieT » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 09:15

witam, posiadam meizu MX4 w wersji Flyme 4.0.4.A. Z dostępnych informacji wynika że obecnie aktualną stabilną wersją jest 4.0.4.1 , jednak gdy sprawdzam aktualizacje - komunikat mówi - twoja wersja jest aktualna.
Czy Meizu aktualizuje się za pomocą OTA, czy muszę sciągnąć nowy rom i zakltualizować go ręcznie?
ArtieT

Reklama

en.001phone.cn=

Re: pytanie o aktualizację

Postprzez victor44 » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 09:57

Masz taka apke w fonie jak aktualizacja, ale sciagnie ci nowa wersje pod warunkiem ze nie masz roota, jak masz to musisz wgrac recznie, Najnowsza to 4.1.6, oczywiscie beta... co nie szkodzi w jej uzywaniu. Raczej jest stablina choc jak sie bawie clean masterem i czyszcze to lubi sie zresecic.
victor44
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez ArtieT » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 11:58

Nie, roota nie mam, ale gdy wchodzę w aktulalizację wyświetla się komunikat - twoja wersja jest aktualna. stąd moje pytanie
ArtieT

Postprzez victor44 » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 15:37

zaktualizuj sobie do wersji 4.1.x wtedy jak wyjdzie nowa a nie bedziesz mial roota to Ci pociagnie przez OTA, pewnie sa jakies roznice w tych softach ja tez tak mialem jak kupilem nowego, to mi pisal ze jest aktualna, zaktualizowalem recznie do 4.1.4 i od tej wersji sciagal mi przez OTA dopoki roota nie dalem na on.
victor44
AKTYWNY

Postprzez xsysiu » środa, 7 stycznia 2015, 00:18

mieliście błąd w 4.1.6 z klawiaturą systemową, polską? U mnie po przytrzymaniu np "o" klawiatura wariuje i musiałem zmienić domyślną klawiaturę. Jak dla mnie ostatnia stabilna wersja to 4.1.5
xsysiu

Postprzez TLasky » niedziela, 25 stycznia 2015, 03:41

victor44 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Możesz podpowiedzieć jak przeprowadzić tą ręczną aktualizację? Nawet przed uaktywnieniem ROOT-a pokazywało, że 4.0.4l jest aktualną wersją, a to jakby trochę ściema. Nie znalazłem niestety tu na forum instrukcji ręcznego update-a Meizu... chyba, że źle szukam?

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Postprzez victor44 » niedziela, 25 stycznia 2015, 07:54

na stronie meizufans.eu w dziale mx4 masz firmware sciagnij aktualna wersje w zipie i wrzuc kablem lub sciagnij na telefon update.zip. Potem wejdz w jego lokalizacje na telefonie i uruchom np w programie Documents, zapyta sie czy kasowac dane uzytkownika i czy przeprowadzic aktualizacje. zaakceptuj poczekaj do konca wlaczy sie od nowa i juz masz, za kazdym razem jak nie bedziesz mial roota przy sprawdzaniu co wtorek bodajze bedzie wykrywal nowa wersje. pobierz soft z koncowka A

Autor postu otrzymał pochwałę
victor44
AKTYWNY

Postprzez TLasky » poniedziałek, 26 stycznia 2015, 03:27

Wpadłem na to nim pojawiłem się ponownie na orum, ale doceniam wysiłek więc pochwała leci ;-). Za długo już się chyba bawię ROM-ami i nigdy nie wpadłbym na to, że może być to tak proste :-D. Niestety nie mogę zrezygnować z ROOT-a, bo nie lubię mieć chińskiego badziewia, zatem będę jechał na ręcznym, tfu... ręcznych :-D.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Powrót do Pomoc techniczna