• Reklama

PYTANIA do użytkowników Meizu MX4.

Dyskusje o telefonach Meizu, opinie.

PYTANIA do użytkowników Meizu MX4.

Postprzez Pirzu » 8 lut 2015, o 20:41

Witam,
Mam pare pytan do wszystkich użytkowników Meizu MX4, prośba o wrzucanie screenshotów itp itd.

1. Jak wygląda u Was bateria: ile wytrzymuje przy wlaczonym ekranie, czy macie wlaczony net od sieci, wifi bluetooth lokalizacje - prosze o dane szczegolowe, zalezy mi na tym.
2. Jak wyglada codzienne uztkowanie - grzeje sie, mikrolagi, jakies problemy ?
3. Jak wykoannie - czy klapka / ramka skrzypi przy nacisku?
4. Z jakiego sklepu zamwialiscie(podaj link jak mzoesz) - czy placiles clo/vat?
5. Czy miales jakies problemy z meizu mx4, jakies awarie, uszkodzenia z nie winy uzytkownika ?

Proszę o odpowiedzi, bo dylemat w głowie mam ogromny czy warto doplacac od m1 note.. Zalezy mi na screenach z bateria.
Pirzu

Pochwały: 19
Telefon:: Nokia

Reklama

Re: Odp: PYTANIA do użytkowników Meizu MX4.

Postprzez marcus1212 » 8 lut 2015, o 21:04

Uderz bezpośrednio do kolakao, chyba najwięcej Ci odpowie.

Wysłane z mojego m1 note
ASUS P320 --> HTC Magic --> Samsung Galaxy S --> Nexus 4--> LG G2 --> Meizu M1 Note ---> Samsung Galaxy Note 4
marcus1212
AKTYWNY

Pochwały: 6

Re: PYTANIA do użytkowników Meizu MX4.

Postprzez TLasky » 8 lut 2015, o 23:55

1. Po całym dniu ostrego użytkowania tj. włączone Wi-Fi lub dane cały czas, kilka razy GPS i krótkie nawigowanie, naprawdę duuużo rozmów i sms-ów (pracuje w branży usług) + trochę gierek + wieczorem czytam sobie neta (między innymi telchina :-)), przed pójściem spać mam 10 - 13%.

2. Żadnych lagów póki co nie uświadczyłem, przy NFS: Most Wanted grzeje się i to nawet dość mocno, ale gra dalej chodzi płynnie, niestety nie zdarzyło mi się grać dłużej niż ok. 40 min. za jednym zamachem. Jeśli chodzi o płynność działania to jak w pewnym filmie- "Lubię za****alać" :-).

3. Nic mi nie skrzypi, ani nie trzeszczy, jedyne co mi przeszkadza, to że "goły" telefon jest trochę śliskawy. Jakość wykonania jest naprawdę świetna (czyt. lepsza niż cokolwiek co miałem/widziałem z Chin).

4. Z Redcoon.pl, po odliczeniu sobie VAT telefon kosztował mnie 1056 zł, a w łapie miałem go w 3 dni :-D.

5. Póki co (i oby tak zostało :-D) nie. Jedyne co się podziało to z mojej winy, bo namieszałem w systemie.

Podsumowując telefon- polecam :-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez kioiko » 9 lut 2015, o 14:19

Sam zmówilem telefon w Komputronik. Cena 1259 zl za 16 GB. Telefon jest na zamówienie. Zamówienie poszło we wtorek, do odbioru był w piątek. Telefon z polskiej dystrybucji, rewelacja :)
kioiko

Telefon:: Huawei P6

Postprzez kolakao » 9 lut 2015, o 14:50

1. U mnie bateria wytrzymuje 1-2 doby przy działaniu wyświetlacza około 4h
przy czym ciągle włączone dane LTE + GPS
2. telefon grzeje się w zasadzie tylko przy długim kombinowaniu z aparatem (w gry nie gram to się nie wypowiem, ale pewnie podobnie), jednak obudowa nie parzy :)
3. wykonanie jest najwyższej jakości wg. mnie, ekran nie ma ani jednej ryski po około 3 miechach użytkowania
4. Chigon na Aliexpress, link jest chyba w mojej recenzji, piszę tę odpowiedź na szybko więc pozwolę sobie nie szukać. Nie płaciłem vatu ze względu na to, że wybrałem dostawę przez UK
5. W moim telefonie raz się zrobił bootloop przy wgrywaniu nowego oprogramowania, ale nie było problemów, żeby go przywrócić do użytku.
Poza tym moja dziewczyna ma również MX4 i jej trafił się wadliwy ekran i od czasu do czasu musi zresetować fona. Jej to nie przeszkadza na tyle, żeby ten ekran wymieniać, jeśli to mi by się coś takiego przydarzyło to albo odesłałbym do chińczyka albo zamówił nowy ekran z ali i wymienił :)
AHA jest coś co ostatnio odkryłem w swoim fonie, w jakiś magiczny sposób kilka paprochów kurzu dostało się między szkło a lcd... w codziennym użytku nie przeszkadza ale jednak trochę mnie to razi (sama świadomość tego :) ) i myślę czy nie rozbierać go i nie czyścić :P
No i z drugiej strony to by dowodziło, że MX4 to nie jest one glass solution a więc, jeśli zbije się szybka nie trzeba wymieniać całego ekranu a tylko digitizer z szybką :) (cena około 20$ na ali)
kolakao

Pochwały: 18
Telefon:: Meizu Mx4
ROM: Flyme 4

Postprzez Antool » 11 lut 2015, o 12:36

kioiko napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

hej - dostępne są w komputroniku od reki ? bo cena jest dobra i jeśli sa dostępne to bym brał, ale do tej pory za chiny nie widzialem zeby ktos oficjalnie sprzedawal je ;/
Antool

Telefon:: BB

Postprzez TLasky » 11 lut 2015, o 12:47

W Redcoon.pl za 1199 zł z przesyłka, sam zamawiałem tam swojego (fakt, że nieco drożej :-D) i nie mam zastrzeżeń :-).

T.

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Postprzez hepilord » 11 lut 2015, o 16:46

Także zakupiłem w redcoon.pl wersję 32GB MX4. Sklep polecam, w piątek kupiłem w poniedziałek miałem. Co do telefonu tu wrażenie robi dobre, zwłaszcza że przesiadłem się z leciwej już Xperii S. Więcej na razie ciężko mi powiedzieć bo nie maiłem czasu żeby telefonem się bardziej pobawić.
hepilord

Telefon:: Sony, Samsung, Meizu

Postprzez kioiko » 12 lut 2015, o 10:38

Tak jak pisałem w komputroniku czekałem 3 dni na telefon. Redcoon sprowadza na własną ręke telefony z chin i zapewnia ich serwis. W komputroniku masz telefon z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Widzę, że podnieśli ceny o 40 zł. Tydzien temu byl za 1260 teraz jest za 1300.
kioiko

Telefon:: Huawei P6

Postprzez Quis » 14 lut 2015, o 01:20

Mógłby ktoś napisać parę słów o GPSie?
Nie ginie sygnał w czasie nawigacji?
Ktoś biegał/jeździł na rowerze z endomondo? jak z wyznaczaniem trasy w tym programie?
Quis
VIP

Pochwały: 28

Postprzez TLasky » 14 lut 2015, o 02:34

Quis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

GPS za****dala jak ta lala :-) i to bez użycia Faster GPS (co dotychczas było w moich fonach standardem), jeździłem na nim już kilkanaście razy i nigdy nie zgubił mi sygnału, a prowadzi jak po sznurku :-). Nie biegam (bo nie lubię) i nie jeżdżę niestety na rowerze (bo mi się nie chce :-D), więc nie pomogę ;-).

T.

TLasky
VIP

Postprzez Quis » 14 lut 2015, o 03:01

TLasky napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

GPS za****dala jak ta lala :-) i to bez użycia Faster GPS (co dotychczas było w moich fonach standardem), jeździłem na nim już kilkanaście razy i nigdy nie zgubił mi sygnału, a prowadzi jak po sznurku :-). Nie biegam (bo nie lubię) i nie jeżdżę niestety na rowerze (bo mi się nie chce :-D), więc nie pomogę ;-).

T.

A dupa rośnie :-)
Może ktoś inny używał?

Autor postu otrzymał pochwałę
Quis
VIP

Pochwały: 28

Następna strona

Powrót do Dyskusje o telefonach Meizu