• Reklama

PYTANIA do użytkowników Meizu MX4.

Dyskusje o telefonach Meizu, opinie.

Re: PYTANIA do użytkowników Meizu MX4.

Postprzez miyagi00 » 28 lut 2015, o 02:02

Dzięki! Wydawało mi się, że tego probowałem kilka razy, ale widocznie nie :P
Muszę się przestawić na ten system, bo jest wiele rzeczy, których z początku nie rozumiem. Np. te kwadraciki w kontaktach na górze. Rozumiem, że to szybkie wybieranie, ale jakoś nie widzę jeszcze w tym sensu :D
miyagi00

Telefon:: ZTE Blade

Reklama

Postprzez TLasky » 28 lut 2015, o 02:07

miyagi00 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A ja widzę, bo pokazują mi się tam 3 osoby, do których dzwonię najczęściej :-). Jak masz jakieś pytania odnośnie obsługi to wal jak w dym- postaram się pomóc. Flyme jest specyficzny i czasem ciężki dla kogoś, kto nie lubi grzebać (ja uwielbiam, na dzień dobry przeszpiegowałem prawie cały telefon :-D), ale po dłuższym zastanowieniu i użytkowaniu pewne rzeczy w nim wydają mi się... jakby to powiedzieć... bardziej naturalne niż w typowym Androidze? To chyba dobre określenie :-). A jeśli chodzi o Meizu to najbardziej lubię 3-funkcyjne kółko. Kółko rządzi :-D.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez miyagi00 » 1 mar 2015, o 12:56

W pasku notyfikacji przy przełącznikach jest coś z nazwą "Włącz peł.." pewnie pełny ekran. Jak to działa? Albo kiedy? Bo u mnie bez zmian.
Warto założyć konto na Flyme?
W Ustawienia -> Ułatwienia dostępu. Również nie dokończone nazwy, które się nie scrollują i nie wiem co to robi.
1. "Przycisk zasilania roz..."
2. "Ukrywanie paska intel..."

Co robi kalibracja czujnika zbliżeniowego? To chyba nie NFC?
W opcjach programistycznych jest opcja "Calibrate acceleration sensor", która zawsze kończy się failem.
Jak działa pozorowanie lokalizacji?
miyagi00

Postprzez eemmiill » 1 mar 2015, o 18:18

Jak w mx4 usunąć aplikację muzyka?
Nie mogę tego nigdzie znaleźć.
Przy połączeniu z bluetooth w samochodzie automatycznie się włącza i grają piosenki. Może wiecie gdzie to wyłączyć ? Żeby sama się nie włączała.
eemmiill

Telefon:: meizu mx4

Postprzez TLasky » 1 mar 2015, o 20:55

miyagi00 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

"Włącz peł"- nie mam pojęcia i jeszcze nie doszedłem, zastanawia mnie czy ktoś próbował włączyć jakąś z gier 3D, w których wysypują się tekstury z tą opcją i bez niej. Jak w końcu dowiem się OCB to dam znać :-D.

"Przycisk zasilania roz..."- rozłączenie połączenia przyciskiem zasilania.
"Ukrywanie paska intel...- w sumie nie wiem, obadam jak będę miał dostęp do Meizu.

Konto Flyme warto, choćby po to, żeby zrobić root :-). Po jego aktywacji trzeba zatwierdzić na www (chińskie krzaczki :-D), ale translator daje radę ;-).

Kalibracja czujnika zbliżeniowego daje wyłączanie ekranu w czasie rozmowy (żebyś np. nie wcisnął go policzkiem + oszczędność energii :-)).

Acceleration sensor- u mnie też zawsze fail kalibracji, nie wiem ocb, w grach akcelerometr działa prawidłowo.

Pozorowanie lokalizacji- nie mam pojęcia co to za funkcja, więc sam się chętnie dowiem :-) widziałem to w kilku telefonach i jakoś nie śmiałem tego wypróbować, bo mnie jeszcze eFBIaj uzna za szpiega :-D.

T.

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Postprzez TLasky » 1 mar 2015, o 20:58

eemmiill napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ubijanie appek- założyć konto Flyme, zrobić root ("Uprawnienia systemowe") i Titanium Backup, Appmaster normalnie ubijasz wszystko etc. Dla mniej zaawansowanych polecam zainwestować w jakiś program, który pozwala zrobić Freeze zamiast usunąć apkę, bo potem jak zrobicie kiedyś reset fabryczny niemiła niespodzianka- ubite appki nie wrócą i trzeba będzie na nowo instalować system (choć swoją drogą jest to banalne :-D). Polecam freeze także z tego względu, że czasem są dziwne powiązania- np. jak ubijecie fabryczny kalendarz Meizu nie będzie Wam działał kalendarz google :-D.

T.

TLasky
VIP

Postprzez eemmiill » 1 mar 2015, o 21:30

Zainstalowałem aplikację do freeze ale wyskakuje komunikat że nie ma roota.
Podpowie ktoś jak to zrobić i czy warto?
Proszę o podpowiedź dla poczatkujacego
eemmiill

Postprzez TLasky » 1 mar 2015, o 22:06

Wejdź tam gdzie masz konta (m.in. google, w "Ustawienia" taka ikonka z chmurką), załóż konto Flyme, potwierdź je przez stronę internetową, wejdź ponownie w konto Flyme (klikasz w napis/adres e-mail koło takiego obrazka niby portretu czy czegoś w tym stylu), otwiera Ci się menu, w którym zaznaczasz "Uprawnienia systemowe" i voila! Root gotowy :-D. Potem koniecznie zainstaluj sobie SuperSu, do zarządzania uprawnieniami Root, bo jak nie to Meizu się będzie Ciebie po 50 razy pytał czy na pewno za każdym razem kiedy będziesz chciał dać dostęp :-D.

T.

TLasky
VIP

Postprzez miyagi00 » 2 mar 2015, o 19:38

To Rootowanie nie pozbawia gwarancji tak jak w przypadku rootowania innych telefonów?:P
Jakie w ogóle korzyści mogę mieć po zrootowaniu? Jeszcze nie miałem sytuacji, żeby jakaś apka albo cokolwiek wymagało roota :P
miyagi00

Re: Odp: PYTANIA do użytkowników Meizu MX4.

Postprzez marcus1212 » 2 mar 2015, o 23:12

Tu możesz sobie zobaczyć co możesz pozmieniać w funkcjonowaniu swojego smarta na początek:
http://youtu.be/QwhULsOim-8
oczywiście można sporo więcej...

Wysłane z mojego m1 note
ASUS P320 --> HTC Magic --> Samsung Galaxy S --> Nexus 4--> LG G2 --> Meizu M1 Note ---> Samsung Galaxy Note 4
marcus1212
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez eemmiill » 3 mar 2015, o 00:49

W mx4 tego nie ma.
Chyba że nie umiem tego znaleźć :(
eemmiill

Re: Odp: PYTANIA do użytkowników Meizu MX4.

Postprzez marcus1212 » 3 mar 2015, o 01:19

To jest zewnętrzna aplikacja która się instaluje pod xposed, poszukaj.

Wysłane z mojego m1 note
ASUS P320 --> HTC Magic --> Samsung Galaxy S --> Nexus 4--> LG G2 --> Meizu M1 Note ---> Samsung Galaxy Note 4
marcus1212
AKTYWNY

Pochwały: 6

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje o telefonach Meizu