• Reklama

PYTANIA do użytkowników Meizu MX4.

Dyskusje o telefonach Meizu, opinie.

Re: PYTANIA do użytkowników Meizu MX4.

Postprzez Quis » 14 lut 2015, o 17:04

Jest jakiś logiczny powód dla którego lepiej kupić Meizu niż np. Sony Z3 Compact (oprócz większego ekranu)?
Quis
VIP

Pochwały: 28

Reklama

Postprzez Pirzu » 14 lut 2015, o 17:18

Cena, lepszy aparat, ekran.
Pirzu

Pochwały: 19
Telefon:: Nokia

Postprzez miyagi00 » 15 lut 2015, o 16:23

2 dni temu dostałem swojego Meizu MX4 z Redcoon.
Czy rozwiązaliście problem aplikacji do smsów? U mnie nie da się zmienić domyślnej aplikacji i wszystkie, które instaluję nie mogą wysyłać smsów. Podobno trzeba czekać na upgrade softu, ale może macie rozwiązanie?
Macie też problem wyświetlania podwójne numerów telefonów przy kontaktach?

Jak na razie bardzo dużo go używam (instalacja i testowanie aplikacji), ale trzyma dobę. Obstawiam, że przy normalnym użytkowaniu będzie 1,5 - 2 dni. Dziś odłączyłem go o 9 rano, po 5 godzinach mam 94% baterii.
Trochę się grzeje jak długo go używam, ale to chyba normalne.

Dawno miałem porządnego smartphone'a, możecie mi doradzić kilka rzeczy?
1. Aplikacje must have (w tym coś do automatycznego zwalniania pamięci RAM, jakiś launcher, apka która wykorzysta potencjał aparatu, antywirus itd)
2. Jak najlepsze (im taniej tym fajniej) słuchawki, żeby nie marnować potencjału dźwiękowego Meizu.
3. Opaska na telefon, żeby można było z nim biegać.
4. Jakieś etui, obudowa, cokolwiek co będzie go chronić i nie będzie przeszkadzać w kieszeni.
5. Folia/szkło ?
6. Opaska (znalazłem Mi Band za ok 20$, jakieś alternatywy?)

Jeśli znacie jakieś sklepy, w których akurat jest dana rzecz z darmową wysyłką lub po prostu taniej to byłoby fajnie jeśli wrzucicie linki.
Z góry dzięki!

Jak trochę go potestuję to dopiszę swoje spostrzeżenia w temacie recenzji.
miyagi00

Telefon:: ZTE Blade

Postprzez Yanokashi » 16 lut 2015, o 00:57

miyagi00 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

1. Automatyczne zwalnianie RAMu jest bardzo niezdrowe dla smartfona, na forum androida jest bardzo obdlszerny wątek, w którym został poruszony ten temat ;)
Jeśli chodzi o launcher to u mnie (oczywiście jeszcze nie mam MX4) to najbardziej personalizowalny i przy tym szybki jest Nova Launcher. Co do oczyszczania śmieci i antywirusa - jeśli się nie mylę, podobnie jak w przypadku MIUI, MX4 ma aplikacje do tego celu juz preinstalowane.
2. Czytałem, oglądałem i bardzo dobre będą słuchawki Xiaomi Piston V2 lub JBL (niestety nie pamiętam symbolu)
3. W tym nie pomogę bo nie używam
4. Co do etui to jestem zwolennikiem minimalizmu dlatego na Twoim miejscu kupiłbym "ultrathin TPU case" - cienką na grubość, silikonową gumkę, telefon będzie chroniony od tyłu i z boków a nie będzie przy tym mocno pogrubiony. Wszelkie inne rodzaje etui nie są dla mnie.
5. Aktualnie na swoim telefonie (Galaxy Ace 2) mam folię 3MK Matte, bardzo polecam jako folię. Hartowanego szkła nie miałem nigdy na telefonie a widziałem też takie o grubości 0,3mm, więc praktycznie jak folia. Czy folia Czy szkło, to jużzzależy od Ciebie. Jeśli zależy Ci na większej ochronie, to szkło, choć jeśli telefon spadnie na szybę to szkło pęka, a z folią trudniej o pęknięcie ekranu.
6. Przedwczoraj zamówiłem 3 opaski Xiaomi MiBand na gearbest.com dla siebie i znajomych. Wyczytałem bardo dużo pozytywnych opinii więc postanowiłem sobie kupić. Polecam zamówić na gearbest.com z kodem rabatowy GBEMIB to wtedy za 1 opaskę wychodzi około 16$ a przesyłka jest za darmo i z tego co widzę, moja paczka została wysłana z Holandii a nie z Chin (wow)

Mam nadzieję że pomogłem, pozdrawiam ;)
Yanokashi

Telefon:: Samsung Galaxy Ace 2
ROM: BeanStalk 4.4

Postprzez miyagi00 » 16 lut 2015, o 01:04

No tak, tylko co jeśli mam cały czas prawie 1,5 GB RAM użytego, mimo tego, że nic nie mam włączonego? Jakiś task killer musi być. Nie widzę w tym nic niezdrowego. Ale poczytam ten wątek jeśli znajdę.
Masz może link do MiBand z gearbest? Czy to ta http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_126026.html ?
Proszę o linki dlatego, że wiele aukcji to fejki z tego co czytam w feedbacku, a jak ktoś już zamówił to moze potwierdzić. Słuchawki tak samo.

Dzięki!
miyagi00

Telefon:: ZTE Blade

Postprzez Yanokashi » 16 lut 2015, o 01:18

Na gearbest jest tylko jedna aukcja z opaską Xiaomi, tak ten link co podałeś :P

Te słuchawki Xiaomi będą na pewno dobre
http://www.ibuygou.com/p-original-xiaom ... -5708.html

Odnośnie ramu - oczywiście czyszczenie go co jakiś czas ręcznie nie jest niezdrowe a wręcz czasami potrzebne, choć nie niezbędne, niestety ja Ci nie pomogę w tej kwestii bo jeszcze nie mam MX4 ale mi chodziło o Auto Task Killery
http://forum.android.com.pl/f31/dlaczeg ... zie-66432/
Ostatnio edytowano 16 lut 2015, o 01:23 przez Yanokashi, łącznie edytowano 3 razy
Yanokashi

Postprzez blue_voyager » 16 lut 2015, o 01:18

miyagi00 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie musi. Zarządzanie pamięcią w Androidzie jest zupełnie inne niż w Windowsie i to pewnie przyzwyczajenia z niego każą ludziom używać tego typu programów. Android sam zadba o to by zwolnić część pamięci gdy będzie mu ona potrzebna.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez TomdeX » 16 lut 2015, o 01:25

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie musi. Zarządzanie pamięcią w Androidzie jest zupełnie inne niż w Windowsie i to pewnie przyzwyczajenia z niego każą ludziom używać tego typu programów. Android sam zadba o to by zwolnić część pamięci gdy będzie mu ona potrzebna.

No tak, tylko czasami odpalonych kilka programów może powodować różnie fiksację, a przy tym zwiększony pobór energii. Lepiej apki zabijać, nie dość, że elefon będzie chodzić szybciej to do tego bateria wytrzyma dłużej.
TomdeX

Pochwały: 9
Telefon:: THL T6 PRO

Postprzez Yanokashi » 16 lut 2015, o 01:42

TomdeX napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

I tu jesteś w błędzie.. Zabicie wszystkich działających w tle aplikacji =/= szybsze działanie telefonu.

Jedyną aplikacją godną polecenia, która ie tylko czyści ram ale również oczyszcza cache i inne śmieci jest Root Cleaner. Aplikacja niezawodna, wywala praktycznie wszystkie niepotrzebne rzeczy i zabija skutecznie, wymaga roota. Takie czyszczenie jednak robię średnio co tydzień, a nie jak domyślam się Ty czyścisz ram co godzinę..
Yanokashi

Postprzez rcicho1 » 16 lut 2015, o 19:44

A jak z zasięgiem 3G? Jest dobry zasięg czy raczej słaby w porównaniu do innych telefonów? Zasięg wi-fi też jest mocny w tym Meizu MX4?
rcicho1

Telefon:: Huawei

Postprzez kamilzg » 18 lut 2015, o 13:24

Yanokashi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mam pytanie, bo nigdy nie zamawiałem nic z Chin, interesują mnie te słuchawki, które poleciłeś tylko moje pytanie brzmi jak to jest z wysyłką? Jest tam kilka różnych opcji do wyboru od DHL za 20$ na Free Airmail za 0$ kończąc. Czy faktycznie ta darmowa przesyłka daje radę? Zamawiał ktoś coś tak? Bo to raczej żaden deal kupić słuchawki za 16$, a za wysyłkę zapłacić 20$ ;) A i pytanie, czy w tych słuchawkach podłączonych do MX4 będzie działał pilot do regulacji głośności/odbierania?
Pozdrawiam.
kamilzg

Telefon:: Meizu MX4

Postprzez Pirzu » 18 lut 2015, o 17:22

Pirzu

Pochwały: 19
Telefon:: Nokia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje o telefonach Meizu