• Reklama

Pusta paczka...

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Pusta paczka...

Postprzez kubaratan » 15 maja 2014, o 20:47

Witam,
Mam problem otóż zamówiłem telefon lenovo a820 i wszystko byłoby pięknie jak zawsze gdyby tylko nie przyszła do mnie pusta paczka... Tak dobrze napisałem PUSTA tzn. została okradziona bo ewidentnie było to widać. Dostałem, że tak powiem sam papier w który powinno być owinięte pudełko wraz z telefonem lecz jak można się domyśleć telefonu próżno było tam szukać :-? Oczywiście odmówiłem przyjęcia i paczka (raczej jej resztki) została odesłana do sprzedawcy i tu zaczyna się problem gdyż dosyć długo on jej nie otrzymuje nr. RF210654158SG otworzyłem już spór ale nie wiem co dalej robić :/ Sprzedawca zapewnił mnie, że gdy tylko dostanie przesyłkę wyjaśni całą sprawę i zwróci pieniądze lub wyśle jeszcze raz telefon ale ja nadal denerwuje się czasem jaki to wszystko zajmuje i proszę o rady co dalej mogę zrobić.

Z góry dzięki za odpowiedź

PS. Mam dalej próbować czekać spokojnie na rozstrzygnięcie sprawy czy macie inny pomysł?
kubaratan

Reklama

Re: Pusta paczka...

Postprzez dawedo » 15 maja 2014, o 21:17

Jakbyś jeszcze napisał u kogo zamawiałeś, czym było wysłane? Dla innych to może być ważne info.
dawedo

Pochwały: 1
Telefon:: -

Postprzez kubaratan » 15 maja 2014, o 21:31

Seller: William Qiu i wysłane oczywiście przez SG
kubaratan

Postprzez ebola1972 » 15 maja 2014, o 21:48

A linka możesz wkleić do aukcji?

Wysłane z mojego Onda V975m przy użyciu Tapatalka
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez basa » 15 maja 2014, o 22:38

Sklep pana Qiu ma prawie tysiac pozytywnych feedbackow w tym takze od polaków więc nie stawiałbym sprzedawce w złym swietle ku przestrodze ... na pewniaka paczka została okradziona w transporcie i kto wie czy nawet nie w Polsce. Niestety reklamacje tego typu moga trwac , przesylka nie zostala odebrana wiec fizycznie jej nie dostales , jak tylko twoja odsylka dojdzie Ali powinno uznac spor na twoja korzysc.

Edyta: Wedlug trackingu chinol odebral przesylke 25 kwietnia wiec juz dawno powinien ci odpisac w sprawie reklamacji.
basa
VIP

Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Postprzez kubaratan » 19 maja 2014, o 20:11

Paczka okradziona była na 99.9% w Polsce niestety... Co do chińskiego sklepu nie mam żadnych pretensji z ich strony nikt nie zawinił a i kontakt był w miarę dobry ;) Kasa wczoraj właśnie została mi zwrócona (aż się zdziwiłem, że tak szybko) i jedyna strata jaką poniosłem to stracony czas ale myślę, że takie ryzyko się opłaca bo to co nam proponują w Polskich sklepach ma się nijak do tego co możemy kupić za granicą. To tyle co mogę powiedzieć w tym temacie :) całe szczęście, że historia ta zakończyła się szczęśliwie :-D
kubaratan

Postprzez existe » 19 maja 2014, o 20:13

ebola1972 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

cytuje przypadkowy wpis -aby zapytac - jakie do Q nedzy ma znaczenie kto to wyslal dla sprawy okradzenia paczki ?
że co - od niego wszystkie beda okradzine ?
żenada
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez ebola1972 » 19 maja 2014, o 21:13

Żenujący to ty jesteś skoro dla ciebie nie jest ważne kto wysłał paczkę. Uzasadnienie mojej wypowiedzi uważam za zbędne.

Wysłane z mojego Onda V975m przy użyciu Tapatalka
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez existe » 20 maja 2014, o 05:21

to moze uzasadbisz jakie ma znaczenie kto wyslal paczke ? i jaka wine ponosi nadawca, ze akurat te paczke okradziono ?
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez markus70 » 20 maja 2014, o 07:38

Proponuję zakończyć tę dyskusję - w przeciwnym razie polecą ostrzeżenia. Autor nie chce się podzielić tą informacją - jego sprawa.
A obrzucanie się inwektywami do niczego nie prowadzi.
markus70
VIP

Pochwały: 18
Telefon:: Z reguły Xiaomi :)

Postprzez bartazzz » 20 maja 2014, o 09:10

podanie linka do aukcji nie ma znaczenia jeśli chodzi o podejrzenia dotyczące oszustwa sprzedawcy a szybkiego zwrotu w razie gdyby nasza paczka została okradziona, tak więc jeśli autor nie ma nic na przeciwko mogłby ten link wkleić
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez basa » 20 maja 2014, o 11:46

Przepraszam że się ponownie wtrące do dyskusji i odpowiem za autora , ale może to zakończy spory i rozwiąże sprawę sprzedawcy i aukcji. Wszystko zostało przez autora opisane na początku dyskusji , sprzedawcą jest William Qui jak zagoglujemy aliexpress znajdziemy jego sklep:

http://www.aliexpress.com/store/212448

Autor napisał że zakupił u pana Williama Lenovo 820 więc bardzo szybko można aukcje wyszukać w tym sklepie bo jest tylko jedna i nawet w feedbackach są polskie zamówienia w tym pewnie autora tematu.. Tak więc proszę bardzo o to link do aukcji (chociaż też nie wiem co ma piernik do wiatraka) :)

http://www.aliexpress.com/store/product ... 53631.html
basa
VIP

Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI