• Reklama

Puk, Puk - Urząd Skarbowy!

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Puk, Puk - Urząd Skarbowy!

Postprzez romanwielki » 25 cze 2013, o 11:18

Witam serdecznie.

Czy ktoś z was miał może przyjemność mieć kontrolę US?
Pytam pod kątem sprzedawania towaru na allegro/gdziekolwiek bez odprowadzania podatku dochodowego.
Ponoć kontrole takie mają miejsce, ale nikt ich nie widział - jednynie słyszeli.

Proszę o niewpisywanie się w temat mitomanów i milicjantów.

Pozdrawiam
romanwielki

Telefon:: apple

Reklama

Postprzez lukkki » 25 cze 2013, o 11:47

Trochę stary news, ale aktualny:
[hide]http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/masz-konto-na-allegro-nie-ukryjesz-sie.html[/hide]
lukkki
VIP

Pochwały: 13

Postprzez sh9 » 25 cze 2013, o 12:07

Musiałbyś mieć gdzieś 30-50 aukcji i nieźle klepać hajs zeby się zainteresowali
sh9

Postprzez romanwielki » 6 lip 2013, o 15:20

lukkki: tego typu artykulow sponsorowanych jest pelno w sieci, sa malo wiarygodne.

sh9: skad taka informacja?

Kolejne pytanie: Czy UC posiada baze danych kto i jak czesto zamawia paczki?
Przypuscmy(tfu,tfu - odpukac) sytuacje, gdy przyjdzie do nas pismo ze nasz towar zostal zarekwirowany i musimy zaplacic kare, w tym momencie wypierami sie tego, ze zamawialismy paczke; ale pani wklepuje nasze dane do swojego komputera i stwierdza, ze jest to nie pierwsza paczka na nasz adres wyslana.
Czy taka baza danych istnieje?
romanwielki

Telefon:: apple

Postprzez gramacz » 7 lip 2013, o 14:18

wiem tylko ze urząd skarbowy kupił program do przeczesywania sprzedawców handlujących w interncie, bo sporo z nich nie płaciło podatków.
gramacz

Pochwały: 7
Telefon:: LENOVO

Postprzez Grech » 7 lip 2013, o 18:38

romanwielki napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Poczta wszystko rejestruje, zarówno przesyłki nadane jak i odebrane. Pewnie UC ma takie uprawnienia że na pytanie o jakąś osobę Poczta Polska musi udzielić wszystkie informacje jakie posiada.

Dzisiaj w Teleekspresie pokazywali panią celniczkę siedząca przy monitorku którym prześwietlają paczki :) Widziałem tylko fragment ale wspominała że ludzie sprowadzają różne rzeczy, używany sprzęt chirurgiczny, wiertła dentystyczne. Były pokazane jakieś tabletki.
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez eSbe » 7 lip 2013, o 23:17

teraz to im sie najbardziej rozchodzi o leki i fejki. Cos tam o nike'u gadali w tv,. tak mi sie o uszy obilo. Podobno szukali goscia w chinach co sprzedaje te fejki, ale jak podjechali do niego okazalo sie ze pod tym adrtesem nikt nie mieszka. Cala europa sie bierze za przeswietlanie przesylek z chin :-/
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: czajna

Postprzez sh9 » 9 lip 2013, o 13:41

A wogole słyszał ktoś o przypadku, żeby US przeczesał" internet i wyłapywał handlarzy? To raczej tylko straszenie, rzeczywistość jest inna .
sh9

Postprzez marx » 9 lip 2013, o 16:28

np allegro bardzo dobrze współpracuje z tym organem podatkowym
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez lukkki » 9 lip 2013, o 22:32

romanwielki napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Co tam masz mało wiarygodne i sponsorowane? To kompleksowy artykuł, zahaczający o wszystko.
lukkki
VIP

Pochwały: 13

Postprzez Mafisq » 10 lip 2013, o 18:41

Czy wszystkie paczki przechodzą przez urząd celny? Bo mam pieczątkę na paczce że dopuszczony do obrotu przez urząd celny w Warszawie. Czyli nie otwierali paczki tylko pieczątkę dali?
Mafisq

Postprzez blackboxx » 11 lip 2013, o 11:26

@Mafisq milion razy wałkowane na forum. Nie otwierają każdej paczki, nie zdażyliby w ciągu dnia wszystkich przeglądnąć.
blackboxx

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI