• Reklama

Przesyłka telefonu z Chin ale nie zakup

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Przesyłka telefonu z Chin ale nie zakup

Postprzez orek » 28 lut 2014, o 21:49

W poniedziałek lub wtorek Chińczyk ma mi odesłać telefon, który mu wysłałem do naprawy gwarancyjnej. Sam telefon z baterią, bez pudełka.

I teraz pytanie: załóżmy, że celnicy będą chcieli go oVATować. Za pierwszym razem VATu nie płaciłem. Zwykle dostaje się pismo o tym, aby dostarczyć dowód zakupu, pokazać przelew, itp. Jednakże ja nie kupowałem telefonu wysyłanego w ramach tej przesyłki, nie płaciłem za niego.

Co w takiej sytuacji? Wystarczy, że napiszę wtedy takie oświadczenie czy wtedy oni policzą wg swoich stawek (z kosmosu zapewne)? Miał ktoś taką sytuację wcześniej?
orek

Telefon:: Amoi A862W

Reklama

Re: Przesyłka telefonu z Chin ale nie zakup

Postprzez existe » 28 lut 2014, o 21:54

mialem - ale nic nic nie zadali :-)
ktos tu pisal, ze nalezalo taka przesylke zgosic do UC, przed wyslaniem do naprawy, ale ja bym sie upieral, ze posiadanie dowodu wyslania przesylki do tego nadawcy powinno wystarczyc, no ale moze jestem .. latwowierny :-)
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI