• Reklama

Przesiadka z nexusa 4, do 800zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Przesiadka z nexusa 4, do 800zł

Postprzez ddr » 3 gru 2014, o 04:18

Przedewszystkim lepsza grafika, procek też bardzo dobry (przy mtk procek nabija dużo pkt w antutu, ale grafika to jak ładowanie geforce 4 do sprzętu z procem core 2 duo). Bardzo dobre wsparcie asusa, stockowy rom jest świetny. Aparat z bardzo fajnymi funkcjami. Jest pod każdym względem lepszy od reszty poza:
- czasem trzymania na baterii (i tak lepiej od redmi 1s :D), można dokupić powerbanka np. xiaomi czy lenovo
- wyglądem (rozmiary prawie jak telefonu 5'5)
- wbudowana bateria chociaż tym można przeżyć
- część apek nie jest zgodna z x86, a więc nie uruchomią się lub będzi działać kiepsko (przez cały okres użytkowania trafiłem na 2 niedziałające gry, kilka w których opcja najwyższych ustawień grafiki była zablokowana i kiepsko działający dolphin, może coś tam jeszcze było, chyba już nawet san andreas działa, w wot blitz niewielkie glitche, ale chodzi świetnie)
- brak żyroskopu który jest dosyć miłym dodatkiem

Tyle mi się przypomniało. Polecam bardzo, ew. poczekaj na tego elephone p6000, jak będzie wypałem to wygryzie całą półkę cenową :p.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Reklama

Postprzez kangax » 3 gru 2014, o 10:27

Sam niedawno przesiadłem się z LG G (czyli "lepszego" brata Nexus 4) na Zenfone 6.
Co do powyższych:
Wygląd jak wygląd - kwestia gustu, w końcu Red Dot Award zdobył, kontrowersyjne mogą być dość spore wymiary:)
Bateria - wczoraj wymieniłem pęknięty ekran i wyjęcie baterii nie było takie trudne, z pewnością szybciej to poszło niż w LG:)
Zdecydowana większość softu jest już kompatybilna z x86, w zasadzie każdego dnia dostępne są nowe kompatybilne wersje - nie ma już problemu np z odtwarzaczami audio/video.
Zyroskopem się akurat nie bawię więc nie wypowiem się.
Co do trzymania baterii też nie bo jednak w Zen 6 siedzi o wiele większa.
Ogólnie naprawdę polecam Zenfony. Układ Intela jest wydajny i nie ma się co martwić 2 rdzeniami. GPS łapie w locie i działa lepiej niż w LG. Masz aktualizacje OTA, mi się tak wygrał KitKat - nie masz się co martwić problemami z KitKatem na które uskarzali się właściciele Zenfonow - to były wczesne wydania. Aha, oficjalnie będzie Lolipop.
A jak koniecznie chcesz 8 rdzeni to zdaje się ostatnio były promocje na Zopo 999/3X.
kangax

Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 2
ROM: MIUI v. 7

Postprzez szymon_rysiu » 3 gru 2014, o 12:08

arnoldi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Współczuję Tobie, twoje życie musi być smutne.....
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
szymon_rysiu
AKTYWNY

Pochwały: 35
Telefon:: Jiayu G3

Postprzez toszym1971 » 3 gru 2014, o 12:30

Kolego polecam THL T200 do kupienia w polskim sklepie PIK Technology. Może kupisz nicość drożej niż w chinach, ale z gwarancją i darmową dostawą. Sam telefon, to rewelacja, fakt nie ma LTE, ale mam go już pół roku i nie było sytuacji, żebym musiał go zresetować. Działa na sndroidzie 4.2.2 ale THL zapowiadać aktualizację swojego flagowca. Wykonanie 10/10 działanie 10/10 wygląd. 10/10 na ramię nie znalazłem lepszego, zmienię go jeżeli wyjdzie coś podobnego z LTE.
toszym1971

Postprzez ddr » 3 gru 2014, o 12:48

To je 6 cali i do tego drogie.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez majkel_94 » 3 gru 2014, o 13:39

arnoldi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie jest wyjątkowy ani lepszy, bo prostu każdy żyd chwali swój towar ;) Kupił i teraz się dowartościowywać musi polecając innym :P
Telefon jak każdy inny, z tym że ma duże ramki i przy 5" ma wymiary 5,5" ;)

Kumpel ma Nexusa 4, ja Coolpada F1. Wydajność ~ten sam poziom, 8 rdzeni szybsze gdy masz coś co te 8 wykorzystuje, GPU w zależności od gry czy benchmarka.

Jak nie potrzebujesz dual-sim to ja bym się nie przesiadał, kupił fajnego case'a, zainstalował lolipopa i przez pół roku spokojnie dalej się będziesz cieszył fonem ;)
A za pół roku już wyjdzie masa 64-bitowych procków i 5.0 w standardzie będzie, wtedy sobie wymienisz na coś fajnego :P
majkel_94
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Postprzez kangax » 3 gru 2014, o 14:26

Jasne, to po cholerę istnieje w ogóle ten wątek na forum?
Chyba po to aby doradzić niezdecydowanym dobry wybór za rozsądne pieniądze. Ja, i nie tylko ja, jestem bardzo zadowolony z Zenfona dlatego polecam go innym. Lepiej polecać coś czego się nawet w ręku nie trzymalo?. Nie twierdzę że to telefon idealny, ma swoje plusy i swoje minusy. Jeśli komuś przeszkadzają duże ramki to go nie kupi. Jeśli komuś się nie podoba to go nie kupi. Jeśli ktoś chce mieć 8 rdzeni to go nie kupi. Jeśli ktoś chce mieć łatwo wymienną baterię to go nie kupi. Jak ktoś ubostwia xiaomi/huawei/Lenovo/Jiayu to go nie kupi. Ja jedynie mówię że w swojej klasie to solidnie wykonany produkt z bardzo przyzwoitym bebechami i lekką, przyjemną w użytkowaniu nakładką Asusa na androida.

Co do drugiej części wypowiedzi - 64 bity w tel to póki co czysty marketing.

Pytanie jeszcze brzmi czemu sam zainteresowany chce wymienić Nexusa 4. Ja sam LG G wymieniłem głównie z powodu ekranu - potrzebowałem coś sporo wiekszego. Taki Snapdragon S4 Pro i 2GB RAM w zupełności wystarczaly. Jeżeli zainteresowanemu to nie wystarcza to musi celować w coś ze Snapem 800 lub 801. Jak chce większego ekranu a przywykl do nexusa 4 to może zmienić na nexusa 5. Coś innego od LG? Może zamiast G2 trochę mało znany u nas G Pro. Jak po prostu chce coś innego to ma całą masę możliwości i każdy z tu piszących przedstawia coś co według niego byłoby dobra propozycja do rozważenia.
kangax

Postprzez spidercomp » 3 gru 2014, o 15:08

Ja bym się zastanowił nad tym Doogee Turbo 2 z kuponem 191,99 USD:
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_85345.html

Albo też niesprawdzony iNew za 189.99 USD
http://www.tinydeal.com/inew-l1-53-hd-g ... 42071.html

Ten pierwszy bez LTE ale za to lepszy wygląd i gg3 z tyłu i mozliwosc areo.
spidercomp

Telefon:: ZTE

Postprzez majkel_94 » 3 gru 2014, o 15:23

kangax napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

1) Teraz tak, bo nawet z 64-bitowym Androidem jest lipa. Ale za pół roku będzie już inaczej ;)
2) Porównaj sobie wydajność zegar w zegar A7 oraz A53. Inna architektura, nawet na 32-bitach jest ponad 1/3 szybsza a zużycie energii mniejsze ;)
majkel_94
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Postprzez Gravis » 3 gru 2014, o 15:29

Albo czekać, albo dozbierać i zainwestować w Nubie Z7 Mini ;)
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Gravis
VIP

Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi Mi6
ROM: Xiaomi.eu

Postprzez kangax » 3 gru 2014, o 15:46

majkel_94 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

1) Teraz tak, bo nawet z 64-bitowym Androidem jest lipa. Ale za pół roku będzie już inaczej ;)
2) Porównaj sobie wydajność zegar w zegar A7 oraz A53. Inna architektura, nawet na 32-bitach jest ponad 1/3 szybsza a zużycie energii mniejsze ;)

Lolipop już wydany i wątpię żeby go jakoś gruntownie zmieniali pod 64 bity. Myślę że dopiero jego następca będzie wykorzystywał możliwości takiej platformy. Czyli za jakiś rok. Tu pojawia się pytanie na ile ktoś chce tel kupić. Ja każdy tel trzymam ok roku i za rok pewnie kupię jakąś Nubie Z9 Max albo Meizu MX5 czy co tam będzie godnego uwagi.
kangax

Postprzez arnoldi » 3 gru 2014, o 15:51

Akurat ja też już nexusa mam rok i chciałbym go wymienić. Ale nie chcę wydawać więcej niż 900zł za tel.
arnoldi

Pochwały: 2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?