• Reklama

Przelew tradycyjny w banku

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Przelew tradycyjny w banku

Postprzez toporminator » 8 sie 2013, o 16:44

Witam.
Mam zamiar zakupić smartfona na aliexpress ale nie mam ani karty kredytowej ani internetowego konta. Z tego co przeczytałem na forum założenie konta np w mbanku to konieczność czekania ponad tygodnia albo i więcej na otrzymanie karty, a że nie mam zamiaru nic więcej z ali kupować pomyślałem że poszukam czegoś o tradycyjnych przelewach walutowych w banku. Zdaję sobie sprawę że to będzie mnie kosztować więcej, ale to jednorazowy zakup a zależy mi przede wszystkim na czasie.
Niestety nigdzie nie znalazłem interesujących mnie informacji, dlatego zakładam nowy temat.

1. Dlaczego nr konta alipay składa się tylko z 15 cyfr? Czy mój lokalny bank bez problemu przeleje pieniądze?
2. Co dokładnie podań jako nazwa odbiorcy bo w tabelce na ali mam szereg rubryk: nazwa beneficjenta, adres banku beneficjenta, oraz adres beneficjenta?
3. Do zapłacenia mam 329$. Czy wszystkie dodatkowe koszty przewalutowania i kosztów przelewu zapłacę od razu w banku czy może bank będzie mi potrącał to od sumy którą chce przelać? Chodzi o to by np za 2 dni gdy kurs dolara się zmieni wartość mojego przelewu nie była za niska by towar został w 100% zapłacony.

Ogólnie przydałby się także tutorial dla tych których nie interesuje konto na mbanku, bo w temacie o płaceniu na aliexpress kilkadziesiąt stron tylko o tym, jakby to było jedyne rozwiązanie.
Z góry dziękuje za wyrozumiałość i pomoc.
Pozdrawiam
Marcin
toporminator

Reklama

Re: Przelew tradycyjny w banku

Postprzez czamarek4 » 8 sie 2013, o 19:56

W przypadku płacenia przelewem nie wiele zyskasz w stosunku do allegro, a gdyby ci przyszło zapłacić vat lub cło to nawet drożej.
Przelew zagraniczny to opłata jednorazowa kilkadziesiąt złotych, na dodatek podwójnie ci policzą koszty przewalutowania( dla kont w złotówkach)

Jest tańsza alternatywa do mbanku, jak zakup na ali to może być, jak poza ali to bym sie raczej nie odważył.
marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ale też trzeba czekać na kartę.

Dziś bardzo dobry kurs =3,13 zł za dolara
czamarek4

Pochwały: 2

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI