• Reklama

[Xiaomi Redmi Note 2] przednia kamera i kurz

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

[Xiaomi Redmi Note 2] przednia kamera i kurz

Postprzez pk.waw » 10 gru 2015, o 20:35

Być może niektórym z Was zbiera się kurz między dotykiem a przednią kamerą - sprawdźcie. Mnie się zebrało przez dwa tygodnie używania telefonu całkiem sporo i mimo, że jeszcze (to była tylko kwestia czasu) nie wpływało na jakość zdjęć, nie mogłem na to patrzeć.

Być może komuś z Was się przyda ten poradnik: http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/tut-rid-dust-camera-t3221186

Właśnie skończyłem to robić. Zero kurzu i spora szansa, że więcej go nie będzie. Nie chwalę się znalezieniem tutoriala, ale chcę podzielić się swoim doświadczeniem. Jeśli nie planujecie odsyłać telefonu do Chin do naprawy i nie zależy Wam na gwarancji producenta, śmiało możecie działać. Wbrew pozorom jest to banalnie proste.

Gdybyście mieli jakieś pytania dotyczące całej operacji chętnie pomogę.
pk.waw

Pochwały: 8

Reklama

Re: [Xiaomi Redmi Note 2] przednia kamera i kurz

Postprzez dash4 » 29 gru 2015, o 15:15

No dobra- ale którędy tam ten kurz się zjawia...?
Jeszcze czekam na swój RN2 i jakby przyszedł to bym go zabezpieczył żeby nie czyścić potem.
Z tego co zrozumiałem to ten kurz trafia tam gdzieś od spodu kamery i dlatego autor wlepił tam 4 kawałki taśmy dwustronnej jako izolacja?
dash4

Pochwały: 2

Postprzez wikens » 7 sty 2016, o 19:25

Siema!
Za bardzo nie rozumiem jak ma wyglądać rozmieszczenie tej taśmy. Jakbyś mógł to wytłumaczyć po polskiemu.
Dzięki, pozdro.
wikens

Postprzez arturiano » 8 sty 2016, o 00:42

Uspokajam Was. Mam ten telefon od 25 listopada. Uzywam go duzo mam etui i szklo hartowane. Zero kurzu na kamerce :)

Wysłane z mojego Elephone P3000S przy użyciu Tapatalka
arturiano

Pochwały: 1

Postprzez wikens » 22 sty 2016, o 18:18

U mnie jest jakaś masakra z kurzem. Napisałem do Goldwaya i powiedzieli żeby im odesłać, ale nie widzi mi się to. Chyba sam go rozkręcam.
wikens

Postprzez dash4 » 22 sty 2016, o 18:44

Widocznie to przypadłość tylko niektórych egzemplarzy...
dash4

Pochwały: 2

Postprzez qqryq » 9 kwi 2016, o 13:50

Miałem ten problem. Kurz za przednią kamerką był po prostu... nieestetyczny, pomijając jakość zdjęć.
Problem rozwiązany bez rozkręcania telefonu.
Potrzebne narzędzia:
- pompka do piłki (z igłą) , lub kompresor
- igłę przykładamy z lewej strony głośniczka jak najbliżej siateczki i pompujemy (wskazana pomoc drugiej osoby)
U mnie po piątym "pąpnięciu" wszystkie paprochy zniknęły. Przy okazji kurz z głośniczka również zniknął.
Mam niestety świadomość że problem pojawi się ponownie za jakiś czas, ale póki co "all clean"
qqryq

Powrót do Xiaomi