• Reklama

Prowizje bankowe

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Prowizje bankowe

Postprzez veilen » 4 sty 2013, o 12:54

Przy kupnie telefonu na aliexpress zapłaciłem przelewem bankowym z własnego konta w BGŻ.
Za przelew 181$ prowizje pobrane przez bank wyniosły w sumie 95 zł 15 zł BGZ i 80 zł Bank w Singapurze. Interesuje mnie czy przy innych metodach płatności jest podobnie.
veilen

Reklama

Postprzez marx » 4 sty 2013, o 13:57

przy innych bankowych jest podobnie!
Najtaniej jest płacić przez system płatności Skrill moneybookers
Skrill dolicza do każdego dolara ok 8 groszy licząc od kursu NBP
Czyli za 181 dolarów skrill pobierze 586 złotych i żadnych dodatkowych prowizji!
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez rybnic » 4 sty 2013, o 14:49

Witam,ja płacę z konta wirtualnego w ING ,koszt otwarcia to 20 pln , konto ważne 2 lata ,zakładając że masz bankowość internetową dostajesz nr konta data ważności oraz kod CVV, koszt przelewu to koszt $ +spreed np. za zakupy w kwocie 10,46$ zostało mi ściągnięte 33,38 pln Pozdrawiam[/b]
rybnic

Postprzez bumbum » 4 sty 2013, o 14:55

Potwierdzam. Tylko skrill moneybookers. Prowizja jest minimalna.
Zakładam ze chcesz zapłacic 181 dolców za coś tam.
Patrzysz na kurs (strona głowna telchina), dodajesz do kursu 0,10usd tak na wszelki wypadek aby nie zabrakło ,czyli na dzień dzisiejszy 3,15+0,10=3,25usd x 181=588pln
Robisz transfer z BGŻ i z prowizja wychodzi ci 593.29pln
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Pochwały: 29
Telefon:: brak (czekam)

Postprzez marx » 4 sty 2013, o 15:08

na skrill idzie bez prowizji przelewać pieniądze - trwa to 2 dni ale 0% prowizji.
Ja korzystam z darmowego konta w mBanku, ma ono wiele zalet poza tym że np najtaniej ubezpieczysz samochód to jeszcze mozesz łatwo inwestować w fundusze inwestycyjne i na samej giełdzie.
Podpowiem wam że ostatnio bardzo dobre wyniki notują fundusze inwestujące w Turcji - ponad 60% zysku w rok.
obecnie wiekszość funduszy idzie ostro do przodu.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez xm3 » 4 sty 2013, o 20:26

@veilen
Niestety wybrałeś najdroższy sposób, pomyśl teraz jak będzie w przypadku zwrotu śrdoków znowu zabulisz opłaty bankowe. Przelew jest w miarę dobry dla UE chociaż też zajmuje do 3 dni na obsługę.
Ja uzywam karty internetowej (multibank i chyba bz wbk to też ma) działa podobnie jak opisany wcześniej wirtualny rachunek w ing. Można nią zasilać Paypal (ebay) lub płaćić jak karta kredytową do wysokości jej salda, rozliczana jest w USD.
xm3

Pochwały: 2
Telefon:: w450

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI