• Reklama

Protest w związku z długim czasem oczekiwania

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Protest w związku z długim czasem oczekiwania

Postprzez misiaq » 5 lip 2014, o 12:26

Witam, nie jestem obeznany w temacie protestów na Aliexpress i stąd mój problem.
Zamawiałem do kogoś paczkę i długość wysyłki znacząco przekroczyła czas 34(35?) dni roboczych.
Wtedy kiedy jeszcze nie przyszła otworzyłem protest domagając się pełnego zwrotu pieniędzy.
Paczka finalnie doszła w czasie bardzo opóźnionym a protest jest dalej otwarty.
Czy mogę w jakiś sposób teraz otrzymać zadośćuczynienie? Chińczyk napisał: "ty wyślesz paczkę z powrotem -> ty otrzymasz pieniądze".
Zależałoby mi na total refundzie wciąż, bardziej z racji tego jak Chińczyk się wykręcał przy moich zapytaniach
i wręcz kłamał że paczka jest już w Polsce (w czasie gdy od Polski była daleko). Ale może jest jakaś inna możliwość? Częściowe zadośćuczynienie?
Nie interesuje mnie ich "TRI PERCENT DISKOUNT MAJ FRIEND" ponieważ z tym sprzedawcą nie chce mieć więcej do czynienia.

Pozdrawiam wszystkich :) Jest to mój pierwszy post na forum i na pewno nie ostatni!
misiaq

Telefon:: Samsung

Reklama

Re: Protest w związku z długim czasem oczekiwania

Postprzez Maltis » 5 lip 2014, o 12:33

Jesli wyrobili sie w 60 dni to raczej nie powinieneś mieć pretensji. Taki czas dostawy gwarantują i na to sie zgodziles zamawiając towar na ali.

Oczekujesz full refund tylko dlatego że chinczyk zwlekał z wyayłką? przeciez masz towar i dostaawa była w czasie gwarantowanych 60 dni.

Rozumiem, ze mozesz być wkurzony, też bym był, ale to nie powod żeby zadac od chinczyka full refund. No chyba że odeślesz mu telefon. Sam sie na to zgodził - więc w moim przekonaniu to sprawiedliwe rozwiazanie.

Ja na Twoim miejscu chciałbym od niego czesciowego zwrotu, nie wiem 10-15% ceny.
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez ebola1972 » 5 lip 2014, o 12:35

Napisz cos wiecej, kiedy chinczyk podal ci tracking, czy opoznienie powstalo wyraznie z jego winy czy tez przez poczte. Czy z przesylka bylo wszystko ok? Bo domagasz sie full refundu a byc moze i poczestujesz sprzedawce negatywem z przyczyn od niego niezaleznych.
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez fake4r » 5 lip 2014, o 12:37

Jeżeli się zmieścił w czasie tak jak mówi kolega wyżej a sam towar jest taki jaki miał być to raczej nie masz na co liczyć, bo i na jakiej podstawie ?
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez ebola1972 » 5 lip 2014, o 13:01

No i pamietaj ze jeżeli telefon zatrzymasz lub komus go sprzedasz to nie wkurzaj niepotrzebnie sprzedawcy jesli na to nie zasłużył. Co masz do ugrania to ugraj ale bez przesady.Telefon moze sie zepsuc i potem po zlosci sprzedawca bedzie go pol roku naprawiał.
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez misiaq » 5 lip 2014, o 13:45

Dzięki za szybką odpowiedź !
Mój tracking RC490800100CN
Sprzedawca otrzymał zapłatę 2014-05-02 08:31
Postal notice w Polsce 2014-07-02 13:44
misiaq

Postprzez Maltis » 5 lip 2014, o 17:49

Co ty chcesz. Wina poczty. Sprzedawca wysłał przesyłkę 08.05.2014. Więc pięć dni po otrzymaniu wpłaty. Pozniej cos na poczcie były duze problemy z tego co widać po trackingu. Wg mnie, ze strony sprzedawcy było wszystko ok. Jeśli sprzedawca ci cos zwroci to tylko z jego dobrej woli.

Sory, takie już są zakupy w chinach...
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez TwojPsycholog » 5 lip 2014, o 18:11

Brawo , dostajesz odznake ONIONA

Obrazek

Dostałeś towar i myślisz że Chińczyk da Ci tak za darmo kase ? :roll:
Pośrednicze w zamawianiu telefonów z Chin ! Najniższe prowizje ! http://telchina.pl/kupno-telefonu-na-twoj-adres-t10812.html
TwojPsycholog

Pochwały: 9
Telefon:: Zenfone 5 2/16

Postprzez misiaq » 6 lip 2014, o 12:26

Dziękuje bardzo za odznakę, z całym szacunkiem możesz sobie są wsadzić :) Nie byłem w stanie z tego trackingu odczytać że to wina poczty, mój błąd.
Kierowało mną to, że sprzedawca kilkukrotnie utwierdzał mnie że paczka jest już w Polsce mimo iż była cały czas w drodze.
Protest zamknięty w takim razie :)

Dziękuje za pomoc i odpowiedzi.

Pozdrawiam
misiaq

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI