• Reklama

Prosze o rade :)

Tematy dotyczące wszystkich telefonów, sieci, operatorów, bateri itp..

Prosze o rade :)

Postprzez soyer93 » 27 gru 2010, o 18:19

chciałbym kupić sobie telefon, i mam takie pytania do was
czy warto kupic taki telefon? sie psuja szybko ?
zalezy mi na 2xsim wifi: zeby internet fajnie chodzil youtube, facebook itp
i zeby w miare szybko chodził
mi dwa wpadly w oko mianowicie DAPENG T5000 i WG3 TIGER, który byście polecili? chyba ze jest lepszy to mozecie podpowiedzieć...
i jeszcze zeby byl masywny :d
soyer93
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 18:09
Lokalizacja: Gliwice

Reklama

Postprzez HubertG » 28 gru 2010, o 11:11

Witaj,
Czy wartko kupić to niestety musisz sam przeanalizować.
Co do bezawaryjności to aktualnie posiadam już drugi chiński dual. Poprzedni (JC777) uzywałem bezawaryjnie przez 2 lata i zmieniłem tylko dlatego że chciałem coś nowszego a przy okazji z GPS-em.
Dual działa dobrze z tym że jak gadasz przez SIM1 to SIM2 jest niedostępny dla dzwoniących (jakby był wyłączony). W moim F035 internet chodzi wolno ale znosnie. WiFi działa. Używam Opera Mini 5.1 PL.
Sama opera uruchamia się wolno (9 zakłądek, 15sek) , ale jak już pójdzie to jest OKI.
Wersja wgrana seryjnie (5.0) wgrywa się dużo szybciej (10 sek).
Pozdrawiam
HubertG
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 lis 2010, o 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Banan2000 » 28 gru 2010, o 18:46

ja bym ci proponował telefon star x10
Banan2000
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 22:20
Lokalizacja: Końskie

Postprzez klocek » 29 gru 2010, o 10:15

Ja wolałbym Tiger Wg3. Miałem przyjemność go sprawdzić w praktyce - kolega zamówił telefon pół roku temu. Poza tym uwielbiam telefony HTC ;P. Poprzedni HTC Magic bardzo dobrze się sprawował, aż do spotkania z 4 letnik kuzynem, popływał sobie troszkę w umywalce... :(
Koszty naprawy telefonu przewyższały koszt używanego telefonu, a więc dałem sobie spokój.
klocek
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 gru 2010, o 21:14
Lokalizacja: Kraków - chyba

Postprzez soyer93 » 29 gru 2010, o 16:08

A mógł by sie ktoś wypowiedzieć, kto przez dłuższy czas użytkuje Tigera WG3,?
jak z nim jest z jego awaryjnościa?, i masywnościa ?:d
soyer93
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 18:09
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez egregious » 31 gru 2010, o 14:34

Niezawodność... ciężkie słowo :P
Mam go o lutego/marca o ile dobrze pamiętam.
Pierwsze co to w ciągu pierwszego tygodnia jak go kupiłem wybuchła mi kostka od ładowarki (zero ofiar tylko tak huknęła i nic poza tym nie rozpadła sie :P) i tyle by było z jego wad fabrycznych jakie poznałem odnośnie uszkodzeń...
Telefon niestety ładuję poprzez ładowarkę do baterii gdyż telefon grzecznie leżąc sobie na biurku i ładując się wpadł w ręce 5 letniej bratanicy która zahaczyła o kabel i jedyne co to zdążyłem złapać wlaśnie za kabel (a nie telefon ;/) no i chyba się coś oberwało :P Jak będę miał motywację (albo zastępczy telefon na wypadek uszkodzenia tego) to go rozbiorę, ale najpierw poczekam na telefon znajomego i sprawdzę czy może wina kabla (3funty na ebay'u więc jak on to mam szczęście :P)
A jeszcze jedno rozwaliłem sobie boczny klawisz podgłaśniania (ściszanie działa) ale to już moja wina... nie jest to znacznym problemem gdyż gdy chcę podgłośnić muzykę mogę to zrobić ekranem a gdy bezpośrednio głośność telefonu to wystarczy nacisnąć ściszanie po czym na ekranie wyskakuje menu głośności i na nim już sobie można podgłośnić (zrobiłem tak tylko raz z ciekawości po rozwaleniu guzika, ogólnie nie używa się tego)
Zaletą jego jest to że ważne by działał dotyk i czerwona słuchawka bo bez reszty klawiszy da się przezyć (słuchawka by podświetlić ekran by go odblokować, no chyba że się da inaczej to wtedy nawet jego nie potrzeba) no bo ile razy się latarki używa (środkowy klawisz) :P
O wiem co jest awaryjne... folia... od nowości mam już druga i ta też się prosi o wymianę ale to standard przy ekranach z rysikiem



EDIT
Zapomniałem o masywności:
nie jest on masywny na tyle by przeszkadzał, jest on normalnych wymiarów dla mnie może troche za mały jeśli chodzi o długość szerokość, głębokość nie jest zła... wydaje się gruby przez zagięcie dołu ale w gruncie rzeczy tak nie jest... jeśli będziesz go nosił w spodniach to tylko trzeba pamiętać by ekranem do nogi dzięki czemu zagięcie będzie w kierunku nogi a nie do zewnątrz więc jak będzie w pozycji horyzontalnej to będzie ładnie do nogi przylegał.

Ogólnie mimo moich perypetii z nim i odkrycia pewnych niedogodności w używaniu (ładnie je opisano w recenzji (pisemnej nie film) w dziale tego telefonu) jestem z niego zadowolony
Pozdrawiam
egregious
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 18:33
Lokalizacja: z Polski

Postprzez PhoneM » 2 sty 2011, o 17:37

Ja bym Ci polecił WG3 ;) dobrze zrobiony chinol ;)
Avatar użytkownika
PhoneM
 
Posty: 24
Dołączył(a): 8 lip 2010, o 11:56
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez Koron » 2 sty 2011, o 17:43

PhoneMaster, tiger praktycznie to samo w środku co masa innych telefonów typu, Cect m002l, dapeng t5000, podróbki htc itp... W tym przypadku możesz patrzeć bardziej na ceny i wygląd niż na to co w środku bo jak napisałem praktycznie wszędzie to samo, osobiście wybrał bym m002l, świetny telefon jedynie brak wejścia na mini jacka 3,5mm ;) Plusem przykładowo dapenga fizyczna qwerty, ale jak zepsuje się taśma to już nie ciekawie itp.. itp.. ;p
Avatar użytkownika
Koron
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 mar 2010, o 19:14
Telefon:: Samsung Galaxy S4
ROM: Android 4.3

Postprzez egregious » 2 sty 2011, o 21:46

PhoneMaster, pięknie i treściwie ująłeś to co chciałem przekazać :P
egregious
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 18:33
Lokalizacja: z Polski

Postprzez soyer93 » 4 sty 2011, o 13:13

dzieki za opisanie, ale dalej mam obawy... :d
wsumie z tego co patrze to nie jest tak zle z tym telefonem jak myslalem...
i nie wiem czy sobie go kupie, ale dzieki mimo wszystko :P ;d
soyer93
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 18:09
Lokalizacja: Gliwice


Powrót do Dyskusje ogólne o telefonach



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron