• Reklama

Proszę o radę jaki telefon wybrać

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Proszę o radę jaki telefon wybrać

Postprzez beltusss » 23 wrz 2014, o 11:52

Przedział cenowy: 130-220$ + VAT (właśnie ile % tego VATu doliczają?)

Telefon ma służyć do:
-dzwonienia/pisania smsów,
-przeglądania Internetu (posiadam Internet w abonamencie sieci Play - dobrze jakby to szybko hulało),
-słuchania muzyki w dobrej jakości (posiadam słuchawki JVC Xxplosive więc mam nadzieję, że nie stracą na jakości przez Chinola),
-nawigacji,
-sporadycznie grania,

wymagania:
-musi posiadać Dual SIM (2 numery),
-co do wielkości wyświetlacza to generalnie bez różnicy,
-przyzwoity aparat/kamerka (nie musi być extra turbo superb:) ),
-przyzwoita bateria- nie wiem ile trzymają takie telefony w ciągłym stanie czuwania ale jak by wytrzymał tak z 3-4 dni to starczy- przy ciągłym używaniu wiadomo, że raczej po dniu trzeba ładować- może się jednak mylę?
-dobra jakość wykonania, żeby nie skrzeczał i nie rysował od spojrzenia,
-ma chodzić płynnie i nie zawieszać się od byle gówna:P
-musi mieć aplikację Sklep Play- telefony z Chin mają go od razu czy trzeba jakość wgrywać?

W związku z tym, że jestem trochę laikiem i będzie to mój pierwszy Chinol więc wolę spytać- czy są jakieś różnice pomiędzy Chinolami a telefonami UE-przypomnę, że posiadam abonament z Internetem w Play i ma to mi wszystko hulać jak obecnie na moim HTC. Czy po otrzymaniu telefonu trzeba bawić się w jakieś aktualizacje, konfiguracje, itp.?

oraz czy można parować te telefony z TV Smart Samsung?

Rozważam:
Xiaomi Redmi Note
Xiaomi Red Rice 1S
Coolpad F1

Który z powyższych najbardziej będzie odpowiadał moim wymaganiom albo zaproponujcie coś, jestem otwarty na wszelkie propozycje.
beltusss

Telefon:: HTC Wildfire

Reklama

Re: Proszę o radę jaki telefon wybrać

Postprzez bolczan » 23 wrz 2014, o 11:55

Jeszcze bym dorzucił Asus Zenfone 5

VAT jest 23%
_
bolczan

Pochwały: 2
Telefon:: ZTE V975

Postprzez beltusss » 23 wrz 2014, o 12:14

Faktycznie nie jest zły jednak przeraża mnie co ludzie piszą nt. baterii. Jak to jest z tą bateria?
beltusss

Postprzez ddr » 23 wrz 2014, o 14:44

Baterią to ty się nie martw bo trzyma tyle co inne telefony 2ah. Bardziej z dźwiękiem może być problem, nie jestem audiofilem, ale mnie zadowala, jedynie z głośnością w części aplikacji jest problem (np. Youtube). Może z którąś aktualizacją viperfx będzie w porządku, chyba że asus to poprawi w update. Redmi 1s odpuść bo do gps to on się nie nadaje. Note już jest chyba w porządku. Coolpad f1 też jest spoko, jak nie chcesz się bawić w zmienianie romów to bierz zenfone, będziesz zadowolony.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez beltusss » 23 wrz 2014, o 15:14

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wyczytałem na tym forum, że Red Rice 1S nie ma problemu z GPSem.
O co chodzi ze zmienianiem ROMów? Rozumiem, że decydując się na Coolpad F1 będzie to konieczne? W jakim celu?
beltusss

Postprzez beltusss » 23 wrz 2014, o 15:33

a co sądzicie o Newman K1S - przystępna cena i dobre parametry.. spełnia moje wymagania czy nie?

http://www.aliexpress.com/item/Original ... k=vMf6NFBb
beltusss

Postprzez rk.rk » 23 wrz 2014, o 15:57

beltusss napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Miał wielkie kłopoty z romem ,podobno rozwiązane.
Kup Coolpada F1 w niedziele przez mobile i masz -20 $ .Wyjdzie 140$
Np. tutaj
rk.rk
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Z7 mini

Postprzez beltusss » 23 wrz 2014, o 16:46

Czy Coolpad F1 będzie 100% bezobsługowy- chodzi mi czy po otrzymaniu przesyłki będzie wszystko hulało bez jakichkolwiek aktualizacji, zmiany romu rootowania (cokolwiek to znaczy)... słabo się znam na telefonach więc jest to dla mnie dosyć istotne.
beltusss

Postprzez atoh » 23 wrz 2014, o 17:57

Skoro nie znasz się na telefonach, weź pod uwagę Umi C1 - z opinii użytkowników wynika, że po wypakowaniu jest gotowy do użycia bez wgrywania innych romów.
atoh

Pochwały: 1

Postprzez marx » 23 wrz 2014, o 18:05

duzo telefonów jest od razu "gotowa" problemy często robią jiayu i Lenovo
a np takie doogee robi telefoney na Europę i one są dobrze spolszczone , podobnie UMI itp
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez beltusss » 23 wrz 2014, o 18:59

dzięki panowie. Z decyzją wstrzymuję się do niedzieli. Ciągle waham się pomiędzy Coolpadem F1 (ludzie piszą że jest jakaś apka która polepsza wydajność dźwięku o ok. 30%), Xiaomi Redmi Note (cieszy się dużą popularnością) lub Asus Zenphone 5 (dobry stosunek ceny do parametrów).

Na spolszczeniu mi akurat nie zależy, najbardziej mi zależy żeby był niezawodny i w pełni funkcjonalny w realiach UE =)

w sumie dalsze rady mile widziane,

dzięki
pozdrawiam
beltusss

Postprzez beltusss » 24 wrz 2014, o 20:41

panowie jutro zamierzam zamówić telefon... krąg zawęziłem już tylko do Coolpad F1 lub Asus Zenfone 5.

przeczytałem tematy nt obu i im mam wrażenie że wiem mniej niż przed wgłębieniem się w temat...

to co przemawia za Coolpadem F1 do lepsza bateria (tylko czy w połączeniu z tym prockiem działa dłużej niż Zenfone 5?),aparat (13mpx), mniejsze wymiary oraz przede wszystkim niższa cena...
za Zenfonem 5 natomiast bardziej wydajny GPU,bezobsługowość, lepsze wsparcie.. no i to Asus..

podkreślam że wolałbym się nie bawić w zmienianie ROMów .. pewnie z obu byłbym zadowolony

pomóżcie na prawdę nie wiem,
CZY OBA MODELE MAJĄ NA STARCIE PLAY STORE?

:roll: :roll: :roll: :roll:
beltusss

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?