• Reklama

Proszę o poradę- 5 cali do 700 zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Proszę o poradę- 5 cali do 700 zł

Postprzez patras001 » 29 lut 2016, o 22:24

Witajcie.
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna chińskiego smartfona. Poczytałem, prześledziłem różne wątki. Sugerowałem się cenami z allegro póki co i sprawa wygląda następująco.

Cena (bez VAT): 700 zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5 cali
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2GB/16GB
Dual/Single sim: TAK - dobra jakość rozmów
Preferowane marki: bez znaczenia- ma uchodzić za powiedzmy mało awaryjną
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): chyba POLSKA
Wymagania (parametry, funkcje):
- nie jestem komputerowcem więc najlepiej gdyby miał w miarę dobre spolszczenie bez mojej skomplikowanej ingerencji w soft
- ekran z metalu, aluminium ze szkłem (czyli coś trwalszego niż tworzywo- plastik), dobrze spasowane
- LTE
- nienajgorszy aparat do fotek
- GPS, który doprowadzi od punktu A do punktu B
- bezproblemowe działące WI-FI
- nie jestem maniakiem gier, więc miło gdy procesor i system pozwolą na płynną pracę bez spowolnień, lagów itp.
- bateria niech potrzyma 2-3 dni normalnego użytkowania( rozmowy, smsy, poczta)
- nie lubię zmieniać telefonów więc niech mi posłuży rok-dwa lata

Według ofert z allegro w tej cenie dostanę:
- UMI eMAX MINI
- KINGZONE N5
- OUKITEL K4000
- XIAOMI REDMI 3
- CUBOT X17, X16, X9
- ULEFONE PARIS LUB PARIS X

Co sądzicie? Może inne sugestie....Licze na Waszą fachową pomoc i rozwiązanie mojego dylematu......
Ostatnio edytowano 1 mar 2016, o 00:32 przez patras001, łącznie edytowano 1 raz
patras001

Reklama

Re: Proszę o poradę- 5 cali do 700 zł

Postprzez blue_voyager » 29 lut 2016, o 22:25

Ubierz to w obowiązkowy szablon.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 237
Ostrzeżenia: -1

Postprzez sznikers99 » 29 lut 2016, o 22:29

Dodałbym do listy oukitela k4000 pro, ale musisz wziąć pod uwagę że użytkownicy narzekają na jego wagę.

No i z tańszych mlais mx base ;-)

porównaj sobie telefony na kimovil.com żeby mieć lepszy pogląd na sprawe :-)
sznikers99

Postprzez Herezja » 1 mar 2016, o 00:53

Jak przedmówca napisał. Mogę polecić Ci Mlais-a MX. Sam go posiadam i ma bardzo mocną baterię, w miarę precyzyjny gps, zdjęcia w dobrym świetle na dworze robi niezłe w domu już słabe, WiFi ma wszystkie zakresy i większość pasm GSM (włącznie z LTE 800), nie "zamula" i jest dobrze spasowany. Raz na przysłowiowy ruski rok sam się zresetuje (czytaj parę razy sam się zresetował od października zeszłego roku co uważam za niezły wynik).

Z minusów. Musisz go kupić od razu z hartowanym szkłem bo nie ma żadnego Gorrilla Glass (co i tak nie jest złe bo choć szkło mi pękło jakieś 2 tygodnie temu to nic się z komórką nie stało a nowe szkło idzie powoli z chin do mnie za całe 4 $ kupione). Dodatkowo pojawiają się tzw sunspoty czyli miejsca na ekranie z wyraźnym rozjaśnieniem i widoczne tylko na jasnych tłach. Nic nie zmieniają w odbiorze treści pokazywanych na ekranie i o ile zrozumiałem jest to bolączka wielu telefonów z chin.
Herezja
AKTYWNY

Pochwały: 29

Postprzez clorox » 1 mar 2016, o 01:31

Zastanów się nad Meizu M2 (mini) z Euro RTV za 599 zł. Polska oficjalna dystrybucja, 24 miesiące gwarancji w kraju. Telefon za tę cenę świetny, co prawda policarbonowa obudowa (wcale nie mniej wytrzymała od aluminium) , ale reszta całkowicie spełni Twoje wymagania.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 64

Postprzez --==P==-- » 1 mar 2016, o 03:38

Jak wyżej: Meizu M2 mini. Mam go, śledzę na bieżąco wszystkie nowości, przyglądałem się każdemu z podanych telefonów... i nadal brałbym M2 mini.
--==P==--

Pochwały: 4

Postprzez areq1987 » 1 mar 2016, o 03:56

M2 mini ma Flyme i niestety nie wiele ma on wspólnego ze stockowym androidem ale to rzecz gustu.. No i to ciężka nakładka w porównaniu do czystego Androida. Miałem m1 note no i niestety powiadomienia z apek nie dochodziły, a to problemy z facebookiem i messengerem, to ubijal apki etc. A jesteś skazany na flyme bo meizu nie pozwala na odblokowanie bootloadera. Niestety w ich ślady poszło teraz xiaomi..

Ja właśnie zamówiłem k4000 bez "pro" wygląda na co najmniej 3x droższy, parametry przyzwoite jeśli nie zamierzasz grać maniakalnie w gry 3d. Bateria przyzwoita, system to praktycznie czysty android tylko ikonki inne, ale zmieniasz launcher i masz stockowy android. No i cena bez VAT 400zl.
areq1987
AKTYWNY

Pochwały: 5

Postprzez patras001 » 1 mar 2016, o 09:59

Dziękuję koledzy za zainteresowanie tematem. A nikt nie ma zdania na temat moich pozostałych propozycji???? Xiaomi Redmi 3, Ulefony czy Cuboty? Nie spełnią ,moich oczekiwań?
patras001

Postprzez clorox » 1 mar 2016, o 10:42

@areq1987 Akurat w Meizu M2 ruskim udało się odblokować bootloader, jest port AOSP z ElePhone 8000, jest działające custom recovery (TWRP), pojawiły się źródła kernela więc jest widok na np. Cyjanogenmod. Po za tym niedługo wychodzi Flyme 5, który według testujacych jest znacznym krokiem naprzód w stosunku do wersji obecnej. Trochę kolega jest do tyłu z informacjami więc może lepiej nie wprowadzać innych w błąd.

@patras001 Z tych co wymieniłeś, to zdecydowanie redmi 3
Ostatnio edytowano 1 mar 2016, o 13:51 przez clorox, łącznie edytowano 2 razy
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 64

Postprzez sznikers99 » 1 mar 2016, o 10:45

Redmi 3 jest trochę droższy od moich propozycji, ma nakładkę miui na androida więc to też nie jest czysty system. Nie wiem jak z ulefonem i cubotą ale w redmi 3 masz procesor snapdragon, do tego całkiem dużą baterią 4100mah. Jeśli dałbyś rade się przyzwyczaić do miui to chyba najlepsza opcja. Więcej możesz sobie poczytać na forum miui ;)
sznikers99

Postprzez Gravis » 1 mar 2016, o 11:21

Właśnie trafił do moich rąk Redmi 3 i na pierwszy rzut bardzo przyjemne wrażenie. Zamów u Spemall i będziesz Pan zadowolony :)
Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Pochwały: 30

Postprzez fake4r » 1 mar 2016, o 11:28

Też polecam Redmi 3. Tylko trzeba poczekać na rom miuipolska, a tak to telefonik pierwsza klasa :) Również ze spemall, odebrałem wczoraj.
fake4r
VIP

Pochwały: 202

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?