• Reklama

Proszę o pomoc w sprawie zakupu zegarka

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Proszę o pomoc w sprawie zakupu zegarka

Postprzez lol1234 » 24 mar 2014, o 20:25

Witam
Na stronę aliexpress trafiłem gdy kupiłem na allegro przedmiot z wysyłką z chin. Gdy kiedyś zobaczyłem fajny zegarek w którym bym z chęcią chodził był oznaczony że jest wysyłka z china zacząłem szukać skąd oni mają te zegarki i znalazłem Aliexpress
Mój problem polega na tym że zakupiłem zegarek
http://www.aliexpress.com/item/New-Mens ... 85046.html
Niestety nie da się inaczej linka napisać więc proszę złączyć
Myślałem że jest to oryginał ale po przeczytaniu kilku tematów dziś na temat kupowania na tej stronie dowiedziałem się że ten zegarek może być podrobiony .
Zegarek przyszedł do Polski i na stronie poczty polskiej wyświetlił się taki komunikat.
Zatrzymanie przez urząd celny 2014-03-20 07:56 WER Zabrze
Zatrzymanie przesyłki w cle 2014-03-20 12:59 WER Zabrze
Nie wiem co to oznacza ale nie brzmi to fajnie gdy dziś zacząłem szukać rozwiązania tego problemu napotkałem się z z tym że to na pewno podróbka i co mam teraz zrobić szukałem na forum różnych rozwiązań ale nic konkretnego nie znalazłem.
Może miał ktoś podobny problem i zechciał by mi pomóc lub wie jak rozwiązać tą sprawę.
Czy jest jakiś sposób na uniknięcie Problemu i czy paczka jest już stracona ??
Czytałem o karach jakie mogą mnie spotkać i jestem przerażony .
Jestem ciekaw bo w aukcji nic nie pisze o nazwie marki jak wybrnąć z tego problemu ?? Przecież jak by nie patrzeć nie mam wpływu co chińczyk wyśle do mnie jak by wysłał narkotyki .

Po czym przyszedł list w liście pisze żeby wysłać kserokopie dowodu osobistego i potwierdzenie transakcji zakupu

Z góry dziękuje za pomoc

Numer przesyłki .
RC423068041HK
lol1234

Telefon:: Nokia

Reklama

Re: Proszę o pomoc w sprawie zakupu zegarka

Postprzez fake4r » 24 mar 2014, o 20:29

No to już sam musisz się zdecydować co robić. Zabrze może nie puścić tego dalej i będziesz udupiony. Chyba najlepszym wyjściem jest po prostu nie odebrać tej paczki i poczekać aż odeślą wystąpić o zwrot pieniędzy i spróbować zamówić znowu jeśli zależy Ci na tym zegarku, może przejdzie kolejny raz bez zatrzymywania w cle.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI