• Reklama

Prośbą o radę co kupić : xrn2 vs xrn3

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Prośbą o radę co kupić : xrn2 vs xrn3

Postprzez lukaszpluku » 5 gru 2015, o 18:18

Witam mam pytanie do osób, które znają się bardziej na specyfikacji technicznej tych dwóch telefonów xiaomi Redmi Note 2 i 3 i umi Rome (głównie chodzi mi o xrn3 ale pisze tutaj bo zwrócono mi uwagę ze nie mogę pytać w dziale xiaomi - xiaomi Redmi Note 3 o rady techniczne dotyczące xiaomi Redmi Note 3).

Byłem zdecydowany kupić xrn2 ale wstrzymałem się gdyż pojawił się xrn3, teoretycznie kusi mnie xrn3 ze względu na metalową obudowe i większą baterie, Lubie jak telefon jest masywny. Czytałem również że cena xrn3 nie będzie sporo różna od xrn2.

Teraz okazuje się ze xrn3 niestety nie ma slotu na karty micro sd, wiec wchodzi w grę wersja prime czyli ta z 32gb jak juz ale niestety jest ona tylko w wersji złotej co mi nie pasi (wole kolory dark i grey) Ja nie potrzebuje bajerek typu odcisk palca itp. Bardziej liczy się dla mnie bateria i aparat no i (tutaj się nie znam) ale chyba pamięć na aplikacje.

Umi Rome jest kuszący pod kątem aparatu i matrycy niby takiej jak w Nexus 5 (czytałem na którymś portalu).

A wiec: co lepsze, iść za bumem na xrn3.? / pozostać przy xrn2 (i np wziąść wersje tdd bo chyba nie ma różnicy TDD a FDD) czy może zastanowić się i poczekać na umi Rome i zaoszczędzić grosza bo jest z nich najtańszy?

Jeszcze jedno: tak teraz mi wpadło do głowy, może iść na kompromis i racjonalność ceny... i.... Zakupić xrn2 a chcąc mieć metalowa obudowe tak jak w xrn3 poprostu do tego xrn2 kupić metal aluminium case (plecy) widziałem na ali takie po 6 $ no i do tego może szkło jakieś (znajdę sobie bo jest tutaj temat o szkle do xrn2) i (tu też proszę o opinie i pomoc co do praktyczności przy tym telefonie np przy poziomym przeglądaniu np www) czy kupić coś takiego jak na poniższym foto

Obrazek

i będę miał fajny komplet za nie wielkie pieniądze. Z góry dziękuję za pomoc.

Reklama

Re: Prośbą o radę co kupić : xrn2 vs xrn3

Postprzez Marcin. M » 6 gru 2015, o 16:56

Na twoim miejscu kupiłbym Note 2. Gdyby Note3 miał slot SD to sprawa była by prosta, większa bateria itd. Ja mam 16GB Note 2 i 32 GB na SD, podobno można nawet 64 wsadzić. Telefon spokojnie wytrzymuje od rana do wieczora przy w miarę intensywnym użytkowaniu, mam wszystko włączone (lte, transmisja, wifi, bt, synchronizacja Tapatalka, Gmail, mifit, Miband notify v2). Wiadomo że jak zaczniesz go zjeżdżać to po 6-7 godzinach się upomni o prąd. Ja nie gram w gry, ale dużo przeglądam internet, fora, blogi, FB no i dzwonie. Osiągamy w granicach 20 - 23 godzin na baterii. Dokup power bank od Xiaomi np 10000 i gadżety ważne dla ciebie.

XRN2 by Tapatalk
Marcin. M

Postprzez Marcin. M » 6 gru 2015, o 16:58

Z power bankiem będziesz niezależny od prądu. Metalowa obudowa to tylko kwestia gustu. Ja mam w kolorze Panda, bo taki mi się podoba [WHITE SMILING FACE]

XRN2 by Tapatalk
Marcin. M

Postprzez hormon » 6 gru 2015, o 21:53

Kup rn2, a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na dobre plecki i szkło na ekran. Brak slotu na karty SD to jakies nieporozumienie.

Wysłane z Redmi Note 2 Prime
hormon
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: K&M LIVE
ROM: 1.5

Postprzez lukaszpluku » 6 gru 2015, o 22:30

Marcin. M napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Świetna i wyczerpująca rada bardzo dziekuje za poświęcony czas :) zgadza się w tym xrn2 można nawet 64gb włożyć widziałem filmik wiec nawet xrn2 co do pamięci wypada lepiej niż xrn3, dzięki za informacje praktyczne coraz mocniej do tej opcji skłaniam się :) jeżeli jak mówisz trzyma dobę to już jest spoko,co do power banku już zakupiłem wcześniej xiaomi 10400 i baaaardzo sobie go cenie. Jedyne co do tego telefonu to jeszcze jakieś bluetooth chyba już 4.0 słuchawkę no i właśnie metal case i kabura jak na załączonym foto.

Postprzez Marcin. M » 6 gru 2015, o 22:36

Jeśli RN3 byłby młodszy o rok to sprawa byłaby trudniejsza, ale różnica między tymi telefonami to 4 miesiące. Do RN2 są juz dostępne fajne akcesoria ponieważ przeszedł już "okres niemowlęcy, zaraz po wykluciu". A jak ci się znudzi to za pół roku sprzedasz z niewielką stratą i kupisz RN3 lub coś innego

XRN2 by Tapatalk
Marcin. M

Postprzez lukaszpluku » 6 gru 2015, o 22:40

A no widzisz o tym nie pomyślałem, masz rację przecież teraz trudno o akcesoria do xrn3 a w xrn2 już rynek jest trochę rozdziewiczony i wybór jest. Faktycznie jeżeli potem nie wiele stracę to dobrze. Teraz przy moim urządzeniu hucznie zwanym smartphone to żeby go sprzedać choć nadal jest na gwarancji to bym musiał dopłacić i chyba hipotekę zaciągnąć....

Postprzez Marcin. M » 6 gru 2015, o 23:24

Zakładając hipotetycznie że rocznego Note 2 sprzedasz za połowę jego obecnej wartości, to jeśli nic się nie zmieni to dokładając 300 zł będziesz miał Note 4 lub 5, uważam to za świetną inwestycje.

XRN2 by Tapatalk
Marcin. M

Powrót do Porównania telefonów