• Reklama

Prośba o ocenę sprzedawcy na alibaba

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Prośba o ocenę sprzedawcy na alibaba

Postprzez ded » 15 cze 2016, o 16:44

Chciałbym kupić trochę towaru na sprzedaż. Sprawę z celnym mam obcykaną w teorii, jutro się wybieram wyrobić eori i co tam jeszcze potrzeba. Znalazłem na alibabie kilka ofert, które by mi pasowały. Napisałem do sprzedawców i dostałem oferty. Jedna z nich była szczególnie korzystna cenowo. Chodzi o tego sprzedawcę http://potentiometer.en.alibaba.com/?sp ... 0.0.TYC8wE Czy możecie ocenić jego wiarygodność? Towar który chcę zakupić to rezystory mocy czyli w sumie kawałek drutu w aluminiowej obudowie. Koszty wysyłki paczki ok 8 kg wycenił na 70 usd, jak chciałem podwoić zamówienie to 16kg za 100 usd. Czy to się mniej więcej pokrywa z rzeczywistością w przypadku DHL albo TNT? Czy ochrona kupującego wygląda podobnie jak w przypadku aliexpress? Większość sprzedawców koniecznie chciała mojego maila wiec domyślam się, że oprócz newsletterów dostałbym oferty poza serwisem alibaba, tak?

Do tej pory brałem ten towar dwukrotnie od różnych dostawców i było ok (mały procent uszkodzonych, zdecydowanie uzasadniający zakup w Chinach niż w krajowej hurtowni). Czy ochrona kupującego wygląda tak jak na aliexpress?

Jeszcze pytanko odnośnie cła i vatu. Domyślam się, że mnie on nie ominie z uwagi na wagę paczki. W serwisie miałem podany prywatny adres bo kupowałem towary do użytku własnego. Czy jak mi Chińczyk wystawi fakturę a wysyłka będzie na adres prywatny to nie będzie problemu z odliczeniem tego vatu? Firmę prowadzę w domu więc to tylko kwestia dodania nazwy firmy, ale nie wiem czy to potrzebne.
ded

Pochwały: 3
Telefon:: Moto G

Reklama

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI