• Reklama

Procedura zakupu telefonu z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Procedura zakupu telefonu z Chin

Postprzez fleiter » 28 lip 2013, o 17:23

Witam.
Kończy mi się we wrześniu umowa w orange i pomyslałem, że nie będę wybierał telefonu od nich tylko kupie sobie coś z Chin. Wydaje mi się to proste, kupić na aliexpress i czekać aż przyjdzie, tylko teraz rodzi się pytanie czy jest to bezpieczne i opłacalne?
Nie wiem na jakiej zasadzie odbywa się kupno elektroniki z zagranicy. Czy jest tak samo jak w przypadku gdy kupowałem sobie jakieś spodnie czy t-shirt, że przychodziło to jako GIFT ?
Jak się domyślam Samsungi proponowane na Ali to podróbki, które mogą zostać zatrzymane na granicy, a co z takimi markami jak Lenovo ?
Czy przy zakupie jednego telefonu płaci się jakieś cło ? Czy mogą być jakieś komplikacje z urzędem celnym ? Myślałem jeszcze nad kupnem jakiegoś taniego tableta ale własnie nie wiem jak to jest przy zakupie detalicznym z urzedami celnymi i opłatami dodatkowymi. Czy mogłby mi ktoś udzielić odpowiedzi na te pytania ? Bo jak jest to bardzo skomplikowana procedura, wymagająca dodatkowych oplat i załatwiania spraw z urzedami to już chyba lepiej wyłozyć wiecej pieniedzy i zakupić wszystko bez problemu w Polsce.
fleiter

Reklama

Postprzez LukC » 28 lip 2013, o 17:26

Na prawdę wszystko o co pytasz było już na forum poruszane wielokrotnie, opcja szukaj + parę minut czasu + dobre chęci i żaden zakup z Chin nie będzie ci straszny ;-)
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: Mi5 Pro
ROM: MIUI 8

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI