• Reklama

[aliexpress] Problem ze sprzedawcą

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[aliexpress] Problem ze sprzedawcą

Postprzez Shaq » 8 kwi 2013, o 14:53

Chciałem dziś skasować zamówienie, gdyż opóźniała się wysyłka Newmana K1 do mnie. Jeszcze raz dziś poprosiłem o info, czy coś wiadomo więcej. Odpisali że nie mają i mogę coś innego kupić itd. Teraz sprawdziłem skrzynkę i mam maila że telefon mi wysłali!!! Oczywiście nie wierzę w to, tylko już nie ma aktywnego przycisku "Cancel Order" Co mam teraz zrobić żeby oddali mi kasę? Napisałem wiadomość ale są oczywiście offline :/

Podaje link do sklepu:

http://www.aliexpress.com/store/415849
Shaq

Reklama

Postprzez dnb8 » 8 kwi 2013, o 15:18

ja bym u tego sprzedawcy bał się cokolwiek kupić - ma zaledwie 80 komentarzy
dnb8

Postprzez bartazzz » 8 kwi 2013, o 16:09

dokładnie, otwórz spór i popros żeby zaakceptowali
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez Shaq » 8 kwi 2013, o 20:44

Chciałbym bardzo otworzyć spór ale nie ma tej opcji dostępnej przy zamówieniu :-/
Shaq

Postprzez arti.sa » 8 kwi 2013, o 23:15

Spór dostępny będzie po 6 dniach od "niby" wysyłki.
arti.sa

Telefon:: mi4c, cool1
ROM: miui, eui

Postprzez Shaq » 9 kwi 2013, o 07:58

arti.sa napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ok, dzięki. Oto co mi odpisali z tego sklepu:

Hi dear,
Good morning !
Thanks a lot for your mail.
Because of the order valid time is over, so we put a shipping NO. to keep this order.
The K1 we already booked, the stock will come very soon, pls kindly give us more patience. We will ship it as soon as we get the stock.
Very sorry for this delay, hope you can understand us for this pre-order new model. Thanks a lot !

Niezly wałek. Potrzebuje miec telefon przed wyjazdem na długi weekend a nie czekać w nieskonczoność.
Shaq

Postprzez bartazzz » 9 kwi 2013, o 10:45

tak to jest z pre-order. Raz się nawet naciąłem na telefon którego nie ma na stanie, więc zanim kupię to się pytam czy mają na stanie
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez arti.sa » 9 kwi 2013, o 12:20

Nie masz szans na weekend majowy. K1 nie ma nikt jeszcze na stanie. Możesz zapytać czy sprzedawca zaakceptuje zwrot kasy po otwarciu sporu. Albo czekasz na wysyłkę 30dni a następnie transport czasami nawet do 2miesięcy. Ja też miałem podobny problem ale sprzedawca nie miał na stanie raptem jak trzeba było wysłać, tyle że miał 5dni na wysylkę po tym jak nie wysłał (nie mylić ze statusem na stronie) napisał ze nie ma na stanie to poinformowałem, że będę żądał sporu i zwrotu kasy. Zaakceptował raptem dzisiaj spór a alixpress ma 7 dni na zwrot więc od 21.03 do 16.04 kasa zamrożona. ;)
Na dobre to wyszło bo teraz jeszcze chwile poczekam i kupię lepszą słuchawkę ;) z okazji obfitości 4 jajek i nowości. ;)

Powodzenia ;)
arti.sa

Postprzez existe » 9 kwi 2013, o 12:44

no wg mnie tez masz male szanse na spor, poki co wywiazuja sie ze wszystkiego, w opisie jest wysylka do 30dni od zaplaty, czyli do 27 kwietnia maja czas
natomiast w swietle maila, ze nie wyslano - nie rozumiem zbyt statusu na stronie ze wyslany - chyba tu jest powod do sporu jakis

ps
a te K1 to juz sa w sprzedazy normalnie ? bo nie sledze tego modelu
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez arti.sa » 9 kwi 2013, o 13:58

Tak robią aby nie wycofać się z zamówienia- wpisują nr kwitu nadania, akceptują i czekają na dostawę ;)
arti.sa

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI