• Reklama

Problem ze sprzedawcą

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Problem ze sprzedawcą

Postprzez zdzislaw » 22 kwi 2016, o 15:04

Witam!
Kupiłem od jednego sprzedawcy na ali kilka sztuk tego samego produktu w osobnych zamówieniach.
Zrobiłem tak, aby wysłał wszystko osobnymi paczkami w celu uniknięcia VATu.
Pod każdym zamówieniem zostawiłem informację, aby wysłał osobno, dodatkowo napisałem do niego maila z taką prośbą.
Niestety chińczyk mnie olał i wysyła wszystko jedną paczką.
Kontaktowałem się ze supportem ali, ale Pani była bardzo niekompetentna i nic nie wskórałem, poza tym, że ma wysłać do niego maila.
Poleciła mi też otwarcie disputa jak tylko będzie to możliwe lub nie przyjęcie paczki po zatrzymaniu na cle i wtedy otwarcie disputa.
Czy ktoś z Was miał podobną sytuację?
Czy sprzedawca może wysyłać wszystko razem wbrew mojej woli?
zdzislaw

Telefon:: Sony

Reklama

Re: Problem ze sprzedawcą

Postprzez blue_voyager » 22 kwi 2016, o 15:15

Zwykle tak robią - dla zmniejszenia kosztów.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez zdzislaw » 22 kwi 2016, o 15:20

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Gdybym chciał żeby wysłał to razem to kupiłbym na jednej aukcji - miałbym dodatkowo zniżkę za zakup hurtowy.
W regulaminie ali nic nie mogę znaleźć na ten temat.
Jeśli zatrzyma to celny to co ja mam im wysłać za dokumenty. Screeny z każdego zamówienia i każdego przelewu?
Ciekawe jakbym wysłał tylko z jednego to czy puszczą paczkę.
zdzislaw

Postprzez Flyagaric » 22 kwi 2016, o 15:22

zdzislaw napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Pani ci dobrze poleciła - czemu mówisz, że niekompetentna, skoro nie bardzo może cokolwiek zrobić w tej sytuacji. Sprzedawca może robić co chce, nawet wbrew twej woli, ale musi się liczyć z tym, że Ali uzna wtedy twoje obiekcje.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 99
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez zdzislaw » 22 kwi 2016, o 15:26

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Pani ci dobrze poleciła - czemu mówisz, że niekompetentna, skoro nie bardzo może cokolwiek zrobić w tej sytuacji. Sprzedawca może robić co chce, nawet wbrew twej woli, ale musi się liczyć z tym, że Ali uzna wtedy twoje obiekcje.

Kilka razy musiałem powtarzać jej to samo i czasem podawała sprzeczne informacje - mniejsza o to.
Miałeś może podobną sytuację? Nie wiem czyje argumenty ali przyjmie, a mam jeszcze możliwość anulowania paru zamówień.
zdzislaw

Postprzez Flyagaric » 22 kwi 2016, o 15:30

Ale dlaczego chcesz się bawić we wróżkę? Po prostu przyjmij, że w tej chwili nie możesz nic więcej zrobić, tak samo nie może Ali. Jak ci oclą paczkę, to będziesz wtedy 'apelował'.
Ciężko powiedzieć co Ali zdecyduje, bo z definicji nie jest to portal do robienia zakupów hurtowo. Jeśli jednak to pani z Ali ci doradziła, żeby nie odbierać paczki, to ja bym tak zrobił i na to się powołał w dispute. Ciężko, żeby wtedy ci bruździli, jak stosujesz się do ich zaleceń.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 99
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI