• Reklama

problem z xiaomi red rice

Chińskie telefony z androidem, pytania, problemy, pomoc

Re: problem z xiaomi red rice

Postprzez bartazzz » wtorek, 29 kwietnia 2014, 13:45

Coockie napisał(a):Witam, podlacze się pod tematu . Red rice zakupilem z Aliexpress http://www.aliexpress.com/snapshot/6071986472.html
Antutu 4.4 daje wynik 15870, sprawdzanie kodu na stronie xiaomi nie bylo nigdy dla mojego kodu wykonywane, telefon zostal wyslany do miasta z ktorego przysla moja przesylka przez xiaomi 4 dni zanim telefon zostal wyslany do mnie przez sprzedawcę. Niepokoi mnie antena ktora nie jest widoczna lecz wszystkie kody i wyniki testow są ok. Załączam zdjęcia spakowane i wrzucone na sendspace:
http://www.sendspace.com/file/mupr06
Dodam ze zainstalowalem juz miui polska bez problemow w apce aparatu jest max 8 mp lecz teraz zaczela mnie niepokoic niska cena oraz to ze dosc dlugo czekalem az telefon zostanie wyslany, po zapytaniu sperzawcy dlaczego ten czas sie przedluza wykrecil sie "testowaniem" telefonu...

Kolego nie dubluj postów
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Reklama

Postprzez Coockie » wtorek, 29 kwietnia 2014, 13:47

Sorki, postanowilem zalozyc osobny temat gdyz dyskusja w tym podaza w innym kierunku, kolega ktory prosi o pomoc ma glownie problem z instalacja softu, a niestety nie wdzię opcji usunięcia/edycji postu

Wysłane z mojego ZP998 przy użyciu Tapatalka
Coockie

Postprzez marusiaa » środa, 30 kwietnia 2014, 00:18

sachar napisał(a):robie wszystko wg poradnika, otwieram toolbox, następnie wybieram recovery update wyskakuje mi jeden plik 'recovery.img' klikm na niego i pojawia się okienko 'are you sure recovery!' klikam ok i następnie wyskakuje kolejne okno 'reboot into recovery mode' klikam ok i otwiera mi sie stare recovery, to nowe wg poradnika ma być dotykowe, a mi nadal działa tak jak poprzednio przyciskami bocznymi, wybieram komendę apply update from sdcard i później spakowany plik z miui no i wyskakuję na końcu instalation error z czego wrzuciłem screena. opisałem wszystko po kolei więc pewnie juz możecie wskazać gdzie robię błąd

Ja pewnie nie znam się na tym jak niektórzy tu obecni ale laik laika czasami szybciej naprowadzi bo starzy wyjadacze to operują już takimi skrótowcami i pomijają banały na których zazwyczaj my padamy więc ja tylko z tego co pamiętam zapytam:
A ty nie masz na pulpicie telefonu po tej instalacji mobileuncle tools ?
Bo to z tego właśnie odpalasz to recovery z tego co pamiętam i potem masz już dotykowe i lecisz zgodnie z instrukcją.
Jak się mylę to sorki ale wydaje mnie się że właśnie tak robiłam i do tego miałam tel już z rotem to jeszcze nadawałam temu programowi uprawnienia ROOT z ( na pulpicie telefonu) panel sterowania --> uprawnienia.....
marusiaa

Postprzez sachar » środa, 30 kwietnia 2014, 01:15

bartazzz napisał(a):usuń wszystko

to znaczy co mam usunąć? te pliki które wrzuciłem uprzednio? co do posta wyżej pisząc toolbox miałem na myśli właśnie program mobileuncle
sachar

Postprzez mrergie » środa, 30 kwietnia 2014, 23:44

sachar, masz jakąś podróbkę. Nie zgadza się numer pod baterią. Jest złe oznaczenie wersji telefonu, w oryginale z WCDMA jest 2013023 a w TDSCDMA jest 2013022. Poza tym tandetnie wykonana osłonka głośnika i śrubki chyba nieco za duże.
Łap tutaj właśnie zrobione zdjęcie z prawdziwego Red Rice leżącego obok mnie:
Spoiler:
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 66

Postprzez ebola1972 » czwartek, 1 maja 2014, 01:43

Na podrobki chyba nie dawalo sie też wgrać nowych wersji antutu, które ujawniało prawdziwe bebechy telefonu

Wysłane z Xiaomi Redmi
ebola1972
VIP

Pochwały: 44

Poprzednia strona

Powrót do Pytania, problemy