• Reklama

Problem z wysyłką telefonu z aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Problem z wysyłką telefonu z aliexpress

Postprzez aquer » 11 maja 2014, o 23:32

Serdecznie witam wszystkich na forum,
jest to mój pierwszy post więc jeśli jest w złym miejscu to proszę o wyrozumiałość.

Piszę w pewnej sprawie
Przeglądając aliexpress w poszukiwaniu telefonu natrafiłem na bardzo atrakcyjną ofertę Xiaomi Mi3 WCMDA w cenie 110 dolarów.
http://www.aliexpress.com/snapshot/6088048054.html
Najpierw mówię, że to jakaś podpuch, nowy kosztuje w innych ofertach ponad 300dolarów. Postanowiłem że skrupulatnie sprawdziłem całą ofertę oraz komentarze kupującego. Po sprawdzeniu wszystkiego wydawało mi się wszystko ok, tak więc kupiłem go. Zaraz płatność kartą i oczekiwanie na weryfikacje płatność.
Po jakimś czasie płatność przeszła i oczekiwanie na wysyłkę telefonu i nadanie numeru paczki.

Po kilku godzinach wiadomość na ali od sprzedającego że zaszła pomyłka i żebym zrezygnował z telefonu.
"hi friend
this phone is for wrong post.so sorry to make you trouble.pls apply to cancel the order.
sorry again"

Chwilę sie zastanawiałem czy zrezygnować ale pomyślałem że jak mam stracić kasę lub mieć ją zamrożoną na miesiąc to się nie będę upierał.
Zrobiłem rezygnację z winy sprzedającego "nie chce wysłać towaru (telefonu)".

Po kilku godzinach gościu piszę że mam zmienić powód rezygnacji.
"hi friend pls change the refund reason , ok? change to other reasons.then we will refund you right await
thank you
Britney Chen"

Odpisałem że ma się zastanowić czy chce mi wysłać ten telefon czy nie. Bo to nie jest moja wina.
Pytanie do Was co dalej z tym zrobić. Odwiesić rezygnację z powody sprzedającego?
Ja wiem, że to jest super oferta za 110 dolarów i że na pewno gościu się pomylił wpisując taką kwotę ale czy to jest moja wina że udało mi się kupić zanim sie skapnął.
Po tym fakcie jeszcze przez kilka godzin była możliwość kupienia za 110 dolarów ale później zmienił na 399$
http://www.aliexpress.com/item/Original ... 01420.html

Może ktoś miał już taki przypadek i powie co dalej robić.

Pozdrawiam wszystkich
Ostatnio edytowano 12 maja 2014, o 00:02 przez aquer, łącznie edytowano 1 raz
aquer

Telefon:: htc
ROM: miui v5

Reklama

Re: Problem z wysyłką telefonu z aliexpress

Postprzez existe » 11 maja 2014, o 23:50

mysle, ze moge poprzec Twoj pierwotny punkt widzenia - nie Twoja wina niech zwraca kase z zaznaczeniem, ze to jego pomylka
To moze byc (byc moze) dla innych cenna uwaga
Zbyt czesto robia pomylki i oferuja smieszne korzysci w zamian za przyznanie im wszelkich mozliwych gwiazdek, z Twojego punktu widzenia - nie masz chyba nic do stracenia, co najwyzej potrzyma Ci kase miesiac dluzej niz gdyby
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez kendi » 12 maja 2014, o 11:23

Mała uwaga, gdyby jednak wysłali, pamiętaj o zrobieniu filmu z otwarcia paczki :)

Autor postu otrzymał pochwałę
kendi

Pochwały: 1
Telefon:: xioami hongmi

Postprzez aquer » 12 maja 2014, o 15:33

kendi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Masz rację, dzięki za cenną uwagę.

No i kolejne widomości
"
Britney Chen
Mon May 12 01:48:36 PDT 2014
pls don't put the reason as "buyer refuse ship out".just use "other" reason.
thank you
Britney Chen
Mon May 12 01:47:19 PDT 2014
hi dear
this is wrong post, so we can't ship to you now , just hope you that you cancel the order as the other reason for cancel order.
thank you

"
Zaczyna mnie gościu wkurzać.
I teraz jeszcze spojrzałem na konto w ali to odrzucił moje Anulowanie zamówienia wysyłki z winy sprzedającego, czyli potwierdza że wyśle ale zarazem chce żebym zmienił sposób anulowania :(
aquer

Telefon:: htc
ROM: miui v5

Postprzez ebola1972 » 12 maja 2014, o 15:50

Jak ci wysle to mysle ze juz szuka fejka odpowiedniego dla ceny ;-)

Wysłane z mojego Onda V975m przy użyciu Tapatalka
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI