• Reklama

Problem z wyciągnięciem karty sim.

Problem z wyciągnięciem karty sim.

Postprzez Belv » 21 sie 2014, o 20:30

Witam.

Mam takie pytanie, ponieważ to mój pierwszy chiński telefon nie wiedziałem, że zamiast karty sim jest wejście na kartę micro sim. Po obejrzeniu filmiku szybko ją przerobiłem. Tylko mam takie pytanie. Bo to wejście na kartę jest takie ciasnawe i nie wiem jakim sposobem mam ją teraz wysunąć w celu zamiany na inną kartę.. :D Czy tam się jakość to podważa, czy jak?

Chodzi o ZenFona5. :)
Ostatnio edytowano 21 sie 2014, o 20:44 przez Belv, łącznie edytowano 1 raz
Belv

Reklama

Re: Problem z wyciągnięciem karty sim.

Postprzez basa » 21 sie 2014, o 20:42

Ciezko odpowiedziec na twoje pytanie skoro nie wiemy o jaki telefon chodzi , rozne telefony maja rozne sloty , generalnie wyciagasz tak samo jak wlozyles , jezeli nie potrafisz zlapac tego plastiku a karte wsuwales w slot to wez maly nozyk i wbij go lekko w plastik karty i wysun ciagnac wbity nozyk.

Obrazek

Edit: Jezeli chodzi o Zenfone 5 prosze bardzo czasem warto zajrzec do manuala :

http://www.manualslib.com/manual/697169 ... =18#manual
basa
VIP

Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Postprzez existe » 21 sie 2014, o 21:25

hmm zazwyczaj (pomijajac fony po 10$) przed wysunieciem, trzeba wepchnac/dopchnac aby puscil zatrzask
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez Belv » 21 sie 2014, o 21:52

Wiem, problem banalny, ale ja naprawdę nie mogę jej wyciągnąć. To wejście jest tak wąskie, że karta weszła i wyjść nie chce. :D Próbowałem tak zwanego (wepchnij i wyskocz), ale skończyło się na wepchnij. Pytanie kieruje głównie do właścicieli Zenfona5 jak oni sobie z tym radzą.. Może tu się z któreś strony podważa tą osłonkę i normalnie wyjmuję?
Belv

Postprzez maciejczapla » 21 sie 2014, o 23:10

Kolego, jeśli kupiłeś tel bezpośrednio z chin i jest oryginalny, to w folii w której był zenfone była również karteczka, na której było przedstawione nie tyle co pisemnie ale również obrazkowo(jak dla kompletnego imbecyla) że NIE NALEŻY przycinać karty sim do micro sim, tylko i wyłącznie wymienić kartę na taką w standardzie micro sim. Ty byłeś oczywiście mądrzejszy i zamiast przejść się do punktu na wymianę bezpłatną karty zakombinowałeś i masz.

Dodam że w zenfone, jeśli karta zaskoczyła w zatrzask, to cięzko będzie Ci ją wyciągnąć bez rozwalania slotu. Od to mądry polak po szkodzie.
maciejczapla

Pochwały: 4

Postprzez Belv » 22 sie 2014, o 00:16

Karta wyszła, więc nie ma co panikować.. W zasadzie karta ta będzie używana cały czas, więc wielkiej szkody by nie było. Głównie zastanawiałem się, czy jest jakaś możliwość zdjęcia ochronki, co jest możliwe w niektórych modelach. Telefonu nie zamierzam sprzedawać, a jak już wcześniej dodałem, karta wyszła. Jeśli chodzi o obrazki dla imbecylów. W opakowaniu dostałem dwie małe książeczki, niestety całe w języku chińskim. Na obrazku niestety takich oczywistych informacji nie wyczytałem. Życzę dalej takie spostrzegawczości i inteligencji, którą ja, pospolity Polak jak ktoś ujął nie dysponuję! :)
Belv

Postprzez siwers1986 » 22 sie 2014, o 01:22

maciejczapla napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie jest tak latwo wymienic karte ja czekalem 4 dni w plusie. Po dostaniu nowej salonie nie zglosili aktywacji karty dopiero napisanie na forum plusa ruszylo sprawe. I koszty wyminany cos kolo 12 zł a najgorsza wada fakt ze trzeba zarejstrowac numer przed dostaniem duplikatu kary micro sim
siwers1986

Telefon:: Sony

Postprzez RiXo » 22 sie 2014, o 09:31

Kartę bynajmniej w Play dają od ręki....
RiXo

Pochwały: 1
Telefon:: ASUS ZenFone 5
ROM: 1_16_40_50

Postprzez picapau » 22 sie 2014, o 10:08

Bynajmniej to nie przynajmniej.
Mi pełną kartę SIM przycieli gilotyną w sklepie GSM za "na piwo".
AHa wyciągania z nożykiem nie polecam bo po którymś radzie wyskrobiemy ją z plastiku. Ja popycham paznokciem, w którymś miejscu się da niestety teraz nie pamiętam.
picapau

Pochwały: 3
Telefon:: Zenfone 5 2/16

Postprzez Belv » 22 sie 2014, o 12:20

No właśnie się tak zastanawiałem, czy nie przyciąć w serwisie. Niestety mieszkam na wsi i nie mam takich możliwości. A taka przycięta w serwisie będzie wchodzić i wychodzić bez problemu? Bo wychodziłem z założenia, że jak to zrobię dobrze, to nie będzie większej różnicy. :-D W każdym bądź razie kartę da się wyciągnąć, lecz trzeba uważać. Jak napisała osoba wyżej,można po pewnym czasie uszkodzić plastik. Tak w ogóle świetny telefon. :-D
Belv

Powrót do Pomoc techniczna