• Reklama

[G4S] Problem z "Usługi Google Play" zatrzymana (Rainbow TF)

[G4S] Problem z "Usługi Google Play" zatrzymana (Rainbow TF)

Postprzez biernus » 9 paź 2014, o 00:59

Postanowiłem napisać na forum ponieważ problem, który mam jest strasznie wkurzający.

Posiadam Jiayu G4S (2/16)
Recovery: CTR v2.4 (Carliv Touch Recovery)
Soft: Rainbow Rom 4.4.2 by RF
Posiadam moduł Xposed a w nim GravityBox-a

Rom pracował i w zasadzie pracuje doskonale przez wiele dni - ZERO problemów a telefon męczony do granic.
Niestety od pewnego z updatów Usług Google Play co jakiś czas pojawia i od razu znika komunikat, że "Niestety, aplikacja Usługi Google Play została zatrzymana". Zaczeło się to dziać na pewno po jednym z updatów ze sklepu. Aktualnie jest to wersja 6.1.11 (1474901-036).

Czego probowałem?:
- wyczyszczenie całej pamięcie podręcznej aplikacji Usługi Google Play
- deinstalacja usług google play czyli powrót do 4.3 (oczywiście wszystkie aplikacje się buntują, że wersja za stara)
- instalacja wersji 6.1.07, 6.1.08, 6.1.09 - to samo.
- deinstalacja usług google play następnie recovery i tam clear dalvik + cache - następnie ponowna instalacja

Niestety żadna z operacji nie przyniosła poprawy - komunikat nadal się pojawia w różnej częstotliwości.
Oczywiście z problemem chciałbym sobie poradzić w najmniej inwazyjny sposób (telefonik mam solidnie poustawiany pod siebie).
Czy ktoś z Was ma jakiś sposób do zdiagnozowania problemu i pozbycia się go?

Z góry dziękuję
biernus

Reklama

Re: [G4S] Problem z "Usługi Google Play" zatrzymana (Rainbow

Postprzez existe » 9 paź 2014, o 01:35

jest taka aplikacja
https://play.google.com/store/apps/deta ... emappmover
ona zmienia uprawnienia - czyli przeniesc sklep do app system bo moze jest jako user app

albo takie czary gdzies znalazlem, moze pomoze
----
- Set your mobile in “fligt mode” just to get rid of all the error messages from Google Play Store.
- Go to your application manager, then scroll to the right to “all apps”. Go to the very bottom and check that there are no deactivated apps/processes there. If so, enable them.”
- Deactivate “flight mode”. Now it should work again.
------
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Re: [G4S] Problem z "Usługi Google Play" zatrzymana (Rainbow

Postprzez biernus » 9 paź 2014, o 11:31

Appka jest w system.
btw: jak próbuje wejsc w aplikacje uslugi google wtedy mnie wyrzuca z komunikatem. Sklep natomiast działa poprawnie.
biernus

Powrót do ROM'y i modyfikacje