• Reklama

[G4T] Problem z tylnim aparatem (brak ostrości)

[G4T] Problem z tylnim aparatem (brak ostrości)

Postprzez Kaktusck » niedziela, 13 grudnia 2015, 23:29

Witam. Od pewnego czasu borykam się z problemem braku focusa w tylnim aparacie w moim Jiayu z bliskiej odległości. Zjarzyłem, się nie dawno, że tak mi się stało gdy chciałem zrobić zdjęcie kartki papieru z tekstem i wychodziło mega niewyraźnie. Kiedyś z bliskiej odległości aparat robił ostre zdjęcia.
Zdjęcia z odległości 10 cm :
Obrazek
Brak focusa mimo to, że dotykam palcem aby się zrobił. Jak widzicie nie da się nic doczytać.
Zdjęcie z odległosci 50 cm:
Obrazek
Jest już lepiej coś tam widać ale wydaje mi się, że mój Jiayu robił wcześniej i tak lepsze zdjęcia.
Instalowałem już inne apki do camery typu camera 360 itp itd żadna nic nie zmieniła.
Nie wydaje mi się również aby to była wina ROM-u (wcześniej przecież chodziło prawidłowo).
Przetarłem również tylnią szybkę aparatu, nie wydaje mi się żeby była porysowana bo raczej nic nie widać.
Macie może jakieś pomysły ? Mogę spróbować rozkręcić go i przeczyścić aparat ale może ktoś zna jakieś inne rozwiązanie.
Zostaje jeszcze opcja uszkodzonego modułu i z tego co udało mi się poszperać na aliexpres to takie coś znalazłem
http://www.aliexpress.com/item/Jiayu-G4-Rear-Facing-Camera-Original-Rear-Camera-Replacement-For-jiayu-G4-G4C-G4S-back-camera/32309075832.html?spm=2114.01020208.3.11.YoOQ2H&ws_ab_test=searchweb201556_2_79_78_77_82_80_62,searchweb201644_0,searchweb201560_4
No ale trzeba by to zamawiać z Chin i koszt będzie około 120 zł co wydaje mi się dość drogo. Wolałbym wybrać tą opcję jako ostateczność :)
Czekam na jakieś podpowiedzi bo często korzystam z aparatu na studiach albo na wyjazdach a niestety brak ostrości utrudnia mi robienie zdjęć :)
Pozdrawiam Kaktusck
Kaktusck

Reklama

en.001phone.cn=

Re: [G4T] Problem z tylnim aparatem (brak ostrości)

Postprzez Kaktusck » wtorek, 15 grudnia 2015, 22:29

Rozkręciłem telefon przeczyściłem aparat niestety dalej to samo ... nawet odinstalowałem stockowy aparat i zainstalowałem z wersji 4.3 ale nadal to samo. Już nie mam pomysłów ... I jest lipa go telefon świetny, śmiga jak przecinak to aparat się musiał zepsuć ...
Kaktusck

Postprzez Kaktusck » czwartek, 17 grudnia 2015, 13:08

Uwaga !!!
Nie wiem jak to możliwe. Od wczoraj nic nie zmieniałem aleee aparat zaczął robić ostre zdjęcia z bliska a przestał z daleka ...
Z bliska : ekran laptopa (do tej pory wszystko rozmazane nie dało się doczytać)
Obrazek
Zdjęcie zrobione z normalnej odległości :
Obrazek

Może teraz ktoś wie co może być nie tak, że wczoraj telefon robił zdjęcia niewyraznie z bliska a z daleka dobre a teraz jest na odwrót( przy czym zaznaczam jedyne co zmieniłem to lekko przeczyściłem moduł aparatu i wgrałem nową stokową apke z 4.3 Androida). Nie mam już pomysłów ...
Kaktusck

Postprzez ddr » czwartek, 17 grudnia 2015, 15:59

Uszkodzony aparat.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez Kaktusck » czwartek, 17 grudnia 2015, 19:45

To jak w takim razie wyjaśnić to, że wcześniej z bliskiej odległości robił rozmazane zdjęcia a teraz z dalekiej ? Czyli jedynym rozwiązaniem jest zakup modułu aparatu z aliexpress tak ?
Kaktusck

Powrót do Pomoc techniczna