• Reklama

Problem z telefonem Dg200

ViVo, OPPO, Amoi, Goclever, Haier itd

Problem z telefonem Dg200

Postprzez pawlas44 » piątek, 13 grudnia 2013, 12:46

Witam wszystkich
Zakupiłem kilka tygodni temu telefon produkcji chińskiej;p.
Generalnie sprawował się świetnie do momentu gdy zainstalowałem nawigację IGO, któa zajmowałą sporo miejsca co skutkowało występowaniem częstych powiadomień o braku miejsca. Zakupiłem kartę sd - przerzuciłem co się dało na kartę - ale nie wiele pomogło.
Postanowiłem zmienić rozmiar pamięci "na aplikacje" za pomocą programu Mt657xRe partition zmieniłem rozmiar na 1GB.
Po tym zabiegu każdy restart telefonu powoduje usunięcie ustawień z aplikacji. Co więcej podłączenie USB niesie ten sam problem.
Przeszukałem internety w tej kwestii - ale odpowiedzi nie znalazłem. a "fachowiec" z serwisu stwierdził - że tak musi być.
Skusiłem się na androida z nadzieją, ze jest to system, który nie posiada blokad i tego typu problemów - a tu taka przypadłość.

Ktoś coś ? pomoże
pawlas44

Reklama

Re: Problem z telefonem Dg200

Postprzez zriel » piątek, 13 grudnia 2013, 13:08

Heh, trzeba było do nas odrazu, ale po kolei : zainstaluj na nowo CZYSTY ROM do swojego smartfona, zamontuj kartę SD, poszukaj(najlepiej na XDA Developers) pliku vold.fstab dla mtk 657x - ta modyfikacja zamienia miejscami pamięć zewnętrzną(SD) z pamięcią wewnętrzną. Inna opcja: root + app2SD, potrafi przenosić apki na kartę już na etapie instalacji. Ja osobiście polecam jeszcze Osmand - świetna nawigacja, ma te same mapy co duże płatne programy a za free możesz pobrać 10 modułów - ja np pobrałem mapę polski,czech,słowacji, polskie komunikaty dźwiękowe i jeszcze mi zostało parę plików do ściągnięcia. Osmand nie ma problemów z trzymaniem danych na karcie SD - nawet domyśłnie je tam kopiuje, ja na swoim (aktualnie jeszcz) Sony Ericsson LWW mam Osmand i działa on wyśmienicie, ale żeby nie było poczytaj sobie testy nawigacji na androida i Osmand jest jednym z polecanych programów.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez pawlas44 » piątek, 13 grudnia 2013, 13:21

Chętnie takowy czysty ROM zainstaluje - ale jak to uczynić ?
Jeśli byłby to bardziej popularny model - nie byłoby problemu. Ale tutaj
Nie mogę znaleźć instrukcji u jaki sposób to uczynić na tym modelu - no chyba, ze robi sie to tak samo jak w innych.
Z mojąwiedzą na temat telefonó zatrzymałem sie na etapie symbiana - ale szybko się uczę więc może i androida ogarne.
pawlas44

Postprzez pawlas44 » piątek, 13 grudnia 2013, 17:13

Problem rozwiązany !
Po zmianie rozmiaru pamięci należało przywrócić ustawienia początkowe - a więc i miejsce instalacji aplikacji
Domyślnym miejscem byłą karta sd - dlatego przy połączeniu USB android nie trzymał ustawień.
Jedno kliknięcie i problem rozwiązany.
pawlas44

Powrót do INNE MARKI