• Reklama

Problem z sms-ami od orange.pl

Xiaomi

Problem z sms-ami od orange.pl

Postprzez bumbum » czwartek, 11 września 2014, 21:18

mam ustawione w poczcie orange że na sms-a przychodza mi powiadomienia o otrzymanym e-mailu od orange.pl.
Nadawca jest "orange.pl" a nie jakis tam numer. Po prostu numeru nie ma nadawca i wtedy w powiadomieniu na ekranie głownym, po sciągnięciu odblokowania zamiast nadawca "orange.pl" mam jakis kontakt z listy kontaktów, dla przykładu.
Przychodzi sms od orange.pl a pokazuje mi ze przyszedł od pana Henia. Usuwam pana Henia z kontaktów, robie test i wysyłam sobie maila i w powiadomieniu sms, nie ma ze otrzymałem smsa od orange.pl ani od pana Henia tylko od pana Zdzicha z kontaktów, usuwam Zdzicha i przy następnym smsie pobiera z nastepnego kontaktu,
Próbowałem tez utworzyc kontakt Orange i zamiast numeru wpisałem orange.pl i nic nie daje.
Jest to bardzo irytujace, bo zawsze w pierwszej chwili mysle ze mam sms-a od Henia czy Zdzicha a dopiero gdy odblokuje ekran to widac ze to od orange.pl
Nie moge zrobic zrzutu ekranu bo na zablokowanym ekranie się nie da. Jest to dokładnie w chwili kiedy przeciągam punkt odblokowania w dół.

Usuwałem kontakty dopuki nie wskoczył mi kontakt telefonu stacjonarnego Policji, hehe teraz jak widzę policja to wiem ze to od orange.pl bo ze stacjonarnego sms-a mi policja nie wysle.
No ale wolałbym aby było normalnie, albo niech wcale nic nie pokazuje.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Pochwały: 29

Reklama

Re: Problem z sms-ami od orange.pl

Postprzez ddr » czwartek, 11 września 2014, 21:39

Uroki miui. Zgłoś to na forum, a na ten czas po prostu wyłącz te powiadomienia.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez bumbum » piątek, 12 września 2014, 08:44

No i tak na ten czas zrobiłem

p.s.
chciałem wyłączyc ta funkcję, jest opisana tak. "Pokazuj podgląd wiadomosci na ekranie blokady i pasku statusu."
Niestety i ta funkcja nie działa bo po wyłączeniu jej i tak pokazuje podgląd na ekranie blokady.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Postprzez bumbum » sobota, 13 września 2014, 16:59

Widzę ze brak zainteresowania, ale dla potomnych, znalazłem wyjscie z sytuacji.
1.Robimy kopię wszystkich kontaktów z google.
2.Kasujemy wszystkie kontakty z smartphona
3.dodajemy jeden kontakt o nazwie "Orange" i wpisujemy numer losowy np 500100100
4.Wysyłamy maila na konto orange i czekamy na powiadomienie sms
5. Nasz Miui przypisze sobie ten numer bo innych nie ma.
6. Teraz trzeba przywrócic kontakty google i wykonać synchronizacje na smartphonie

No ale myslę ze Twórcy Miui coś zdziałaja i poprawią błąd.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Powrót do Pomoc techniczna