• Reklama

Problem z potwierdzeniem przelewu

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Problem z potwierdzeniem przelewu

Postprzez 10minut » 20 gru 2013, o 23:10

Wiem że w razie gdy paczka trafi do UC i oni mnie poinformują to trzeba wysłać potwierdzenie przelewu, screen a aukcji i chyba skan dowodu osobistego emailem..
Problem w tym że ja potwierdzenia przelewu nie mogę raczej mieć, bo przelew będzie robil kumpel który jest w USA ze swojej karty MasterCard (ja nie mam konta walutowego i tych rzeczy więc akurat trafiło sie jak znalazł, a jest mi winien trochę kasy to akurat część długu by spłacił)
Problem w tym że on mi nie da potwierdzenia przelewu bo nie zna się na tych bankowych sprawach - ja zresztą też , i do tego tam jest wszystko po angielsku to jeszcze bardziej utrudnia sprawę

Co w takiej sytuacji zrobić? Doradźcie coś? Oczywiście może obejść się bez podatku, ale wole być gotowy
10minut

Telefon:: SE Xperia X8

Reklama

Re: Problem z potwierdzeniem przelewu

Postprzez ventura » 21 gru 2013, o 00:34

Nie ma tłumaczenia, zapłaciłeś to musisz to udowodnić ale poczytaj o tzw. oświadczeniach wtedy nie trzeba przedstawiać tego papierku. Nie przybliżę Ci tematu ale coś takiego było poruszone na forum stosunkowo nie dawno.
ventura
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: Tronsmart ts7
ROM: stock

Postprzez kris_kjk » 21 gru 2013, o 03:06

Ja zrobiłem jedną rzecz źle, 2 grudnia kupiłem kilka rzeczy w tym telefon przez "dodaj do koszyka" i płatność kartą to suma tych zakupów, będzie mało ciekawie jak trafi coś do UC. Też się zastanawiam jak wtedy wskazać wyciąg z konta karty.
kris_kjk

Pochwały: 3

Postprzez ventura » 21 gru 2013, o 10:15

Nie produkujcie sobie sami problemów, póki co przesyłki nie zostały zatrzymane więc w czym problem a po drugie w takich sytuacjach róbcie zgodnie z prawdą, gdyż kara za oszustwo jest mało opłacalna a taki tam telefonik czy inny gadżet nie jest wart problemów.
ventura
AKTYWNY

Postprzez 10minut » 21 gru 2013, o 10:18

ventura napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

tzn. sprawdzałem coś na googlach ale nic nie znajduje na temat tych "oświadczeń". możesz mi napisać coś o tym bardziej szczegółowo?

ventura napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No właśnie, ja chciałbym zrobić to tak jak należy, bo po co mi problemy.

No dobra i kolejne pytanie.. jeśli UC zatrzyma paczkę i będą chcieli ode mnie te dokumenty a ja ich nie dostarczę to co się stanie? Cofną paczkę do nadawcy, sami oszacują wartość i naliczą vat od tego czy co?
10minut

Telefon:: SE Xperia X8

Postprzez ventura » 21 gru 2013, o 10:39

Tak jak pisałem, nie zbliżę Ci tematu bo go nie znam i nie zagłębiałem się w to, zamawiając jestem przygotowany na zapłacenie VAT więc nie jest mi to potrzebne a nie będę Cię wyręczał w poszukiwaniach.

Jeśli nie odpowiesz na wiadomość celnicza telefon czy też inny sprzęt zostanie przeznaczony na cele skarbu państwa. Możesz też napisać do nich, że odmawiasz odebrania przesyłki i wtedy zostanie przesyłka cofnięta do nadawcy ale sprawdź te dane, nie opieraj się na tym co tylko ja pisze są to zbyt poważne sprawy by sobie lecieć w kulki.

Tak swoją drogą jeśli nie stać Was na płacenie VAT, nie zamawiajcie z importu bo przez to cierpią ludzie, jeden drugi, setny tysięczny nie odbierze z cła przesyłki i dojdzie do tego, że Azja przestanie nadawać towar do Polski. Trochę przesadzam ale to jest możliwe.
ventura
AKTYWNY

Postprzez drago68 » 21 gru 2013, o 10:46

UC nigdy sam nie szacuje cła lub vatu. Musi mieć do tego podstawy, a jak nic nie wyślesz ... bywa to różnie, zależy od UC.
Np. masz 20 dni na dosłanie dokumentów, jeżeli z tego się nie wywiążesz paczka powinna wrócić do nadawcy, ale czasem UC wymaga pisemnego potwierdzenia, że paczki nie zamawiałeś i nie jest to Twoja.
UC także może paczkę zatrzymać z różnych względów np. podróbka, nie spełnia wymogów URE itp.
Poszukaj na forum, dużo razy poruszany był ten problem.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI