• Reklama

Problem z płatnością na alie - karta mastercard i visa

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Problem z płatnością na alie - karta mastercard i visa

Postprzez Ślimak » 17 lip 2013, o 16:48

Otóż jak wiecie chciałbym zrobić większe zakupy na alie. Założyłem w tym celu konto w mbanku, dostałem dwie karty do płatności w internecie, bo na takich mi zależało - jedna jest visa, druga mastercard. No i dziś dostałem już na to moje embankowe konto środki, które przelałem już wczoraj.

Zgodnie z waszymi sugestiami wystąpiłem o kartę wirtualną do płatności w internecie, ale jeszcze jej nie otrzymałem, a chciałem dziś zakupić parę drobiazgów żeby sobie sprawdzić o ile taniej potem będzie już z kartą na własnym portfelu :P no i zonk. Na koncie mam środki i chcę zapłacić jedna kartą, potem drugą i za każdym razem wyskakuje mi to:

http://bankfotek.pl/image/1532446.jpeg

nie widzi tej kasy na koncie czy jak? dodam, że sprawdzałem w mbanku i obie karty ktore sa przypisane do konta gdziemam pieniadze maja do dyspozycji cala kwote... ratujcie!

Skoro odrzucilo kartę to z jakiego powodu? Środki są, karta miala przeznaczenie do platnosci w necie... mam juz powoli dosc tego mbanku. W kontakcie mejlowym i tak nie odpowiadaja na wszystkie pytania, a przy telefonach siedza jakies damy, ktorym najwyrazniej nie chce sie nikogo obslugiwac.
Ślimak

Reklama

Postprzez krzaki » 17 lip 2013, o 16:52

Jesli placisz debetowka to domyslnie karty te maja limity platnosci internetowych i telefonicznych ustawione na 0zl, musisz te limity zwiekszyc poprzez serwis internetowy lub mlinie.
krzaki

Pochwały: 2

Postprzez Ślimak » 17 lip 2013, o 17:02

Dzieki. ale dziwna akcja, sprobowalem stara kara z innego banku, ktory jest maly i prowincjonalny. Wczesniej nie dzialalo, a to zwykla karta platnicza podobno... wiec jakim cudem mi łykło? Teraz ma tam nastapic jakas weryfikacja... a pobrało mi kasy w kursie 3.27! A to zwykle konto. Mlodziezowe. Bezplatne! Wiecie o co kaman?
Ślimak

Postprzez krzaki » 17 lip 2013, o 17:09

Slyszalem, ze w takich przypadkach moze zostac jeszcze pozniej doliczona jakas dodatkowa prowizja za ta transakcje ale reki za to uciac nie dam. Czy to kredytowka czy debetowka to chyba nie ma wiekszego znaczenia dopoki masz na niej srodki.
krzaki

Pochwały: 2

Postprzez Ślimak » 17 lip 2013, o 17:31

a jeszcze mam takie pytanie, bo jak zamawialem to mi nie wyskoczylo o adres. I w transakcji jest moj podany z profilu, a bede tez chcial cos znajomemu zamowic... to cos trzeba kliknac czy jak? Zeby na jego adres szlo.
Ślimak

Postprzez existe » 17 lip 2013, o 18:19

Ślimak napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

a pisalem ? pisalem ! z daleka od mbanku i innych cudow niewidow, placic tym co sie ma a nie zakladac niepotrzebnych kont i napychac kase bankom.
a dodam - dzisaj sredni kurs waluty 3.24, cena kupna 3.20, sprzedazy 3.27

nie mialem dowodow, a tu macie dowod biały na czarnym i po diabla zakladac jakies konta dolarowe, placic za transfer zl na usd, placic mbankowi za karty wirtualne i placic mbankowi za karty wszelakie ?

ps
mbank jest obecnie chyba jedynym bankiem, z ktorego nie mozna wyplacic pieniedzy bez haraczu za karte w wysokosci 48 zl rocznie lub wiecej
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez ebola1972 » 17 lip 2013, o 18:45

karta wirtualna i limity na kartach służą dla waszego bezpieczeństwa
nigdy nie odważył bym się płacić kartą wydaną do rachunku osobistego przez internet w chinach czy gdziekolwiek za granicą
potem będzie płacz, że pieniądze z konta zeżarło, reklamacje z bankiem i przez miesiąc bez pieniędzy. Powodzenia.

@Ślimak - albo masz zerowe limity na kartach, albo karty nie aktywowałeś przed pierwszym użyciem

Podaj za kilka dni jaka kwotą obciążyło ci rachunek , czy ci jakiś prowizji nie naliczyło, itd.
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez Ślimak » 17 lip 2013, o 19:01

JAK CHCECIE robić czarnym PR MBankowi to spoko, mi to loto. Ale może ktoś odpowiedzieć na moje pytanie? Jak z tymi adresami?

Przelew nie był wykonywany żadnym kontem walutowym, ani kartą wirtualną. W innym, małym banku, który nigdy nie jest dostępny ani u buków ani w allegro jako bank, z którego można płacić przez neta bez wchodzenia w konto, etc.

Wcześniej mi ta karta na alie nie działa, wiec zalozylem w mbanku. Zobacze czy mi zeżrę coś dodatkowo czy policzy 3,27, dla mnie super jest 3,27. Bo spodziewałem się 3,40. Jestem na ten moment 50 złoty do przodu.

Jesli ta cala karta za 25 zeta z MBanku sie nie sprawdzi to zamkne tam konto i tyle. W MBanku jest za duze zamieszanie, nic nie jest ustawione jak nalezy, nikt Ci nic nie powie. Limit 0? Okej, ale na co to komu? A jak zadzwonią to co robią? Nie, nie możesz nic zmienić w koncie, choćby głupiego numeru telefonu podanego, bo? Zadzwoń na infolinię, ale pierdzielą Ci przez 17 minut jakieś bzdury i wciskają możliwośc info o przelewie smsem. Wzialem. Tylko kilka przelewow w miesiacu przychodzacych... mysle, i co? Owszem. Info dostałem. Jakos godzine po tym jak sam sprawdzilem ze przelew doszedł... juz zdazylem o nim zapomniec i dostalem esa. No rewela!
Ślimak

Postprzez ebola1972 » 17 lip 2013, o 19:09

zaloguj się przez mbank.pl wejdź w karty - wybierz aktywuj karte jesli tego nie zrobiles
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez Ślimak » 17 lip 2013, o 19:47

karty aktywował mi gość na infolinii jak dzwonił. Pytałem o te adresy na alie. wiecie?
Ślimak

Postprzez marx » 17 lip 2013, o 20:06

ebola1972 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

dokładnie tak jak piszesz, na zachodzie ludzie maja po 3 karty w portfelu a za zakupy w internetowych sklepach płaca paypalem !

Prawie wszystkie banki ustawiają limit 0 na kartach debetowych dodawanych do konta ROR .
Był byś na tyle odważny aby na karcie napisać nr PIN, albo nie mieć limitu na transakcje zbliżeniowe ?
A tak to własnie wygląda. Limit podnosisz na własna odpowiedzialność, wszystkie dane potrzebne do tego aby wyczyścić konto sa na karcie!!!

głowna cecha kart wirtualnych i internetowych jest bezpieczeństwo a nie najtańszy zakup.

na aliexpress mozesz dodać 5 adresów do wysyłki, teraz ci wyślą na ten z rejestracji.

adres dodasz w: My aliexpress>> Shipping Address
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez Ślimak » 17 lip 2013, o 21:05

nie da się zmienic? Napisalem do niego, ale stwierdzil ze to niedozwolone, napisalem mu ze pomylilem adres. Bo wczesniej miałem wpisany taki przykładowy... da się to jakos odkręcić?
Ślimak

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI