• Reklama

[aliexpress] problem z odzyskainem wpłaty

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[aliexpress] problem z odzyskainem wpłaty

Postprzez robert83 » 21 cze 2013, o 21:35

Na wstępie witam wszystkich - mój pierwszy post, szkoda, że w takich okolicznościach (o czym niżej).
Zostałem oszukany przez Chińczyka, dostałem towar niezgodny ze specyfikacją (parametry tak słabe, że w zasadzie do niczego się nie nadaje), wymieniłem kilka wiadomości ale nie dało się z nim dogadać, w zasadzie nic nie odpisywał, albo, że mam zajrzeć do instrukcji i że jest ok. Oczywiście rozpocząłem spór - bez efektów (nawet uważam, że chciał mnie oszukać bo ciągle zmieniał wartość zwrotu na 0$), następnie 4 maja zgłosiłem go do obsługi, towaru nie odsyłałem bo nie dało się dogadać z Chińczykiem, leży cały czas u mnie i czeka. Do 31 maja nikt nie raczył się tym zająć i zgłosiłem sprawę do banku z tytułu chargeback. Dzisiaj dostałem wiadomość z ali że mam 3 dni na podanie informacji czy odesłałem towar, dostarczenie dowodów (list, śledzenie) nagranie z pokazaniem różnic w specyfikacji. Dają mi 3 dni jak nie zrobię tego to zwolnią wpłatę na rzecz sprzedającego.
Co radzicie w tej sytuacji jak mam otwartą reklamację w banku?
Odpisać coś do ali? nie wysyłać teraz? czy może odesłać teraz i wysłać dowody? czy olać ich i czekać na odpowiedź na reklamację w banku?
Miał ktoś może podobny problem i uruchamiał chargeback?
z góry dzięki za pomoc i rady
Robert
robert83

Reklama

Postprzez dwade4 » 21 cze 2013, o 21:47

Napisz jaki chinczyk ci to sprzedał daj linka do sklepu to tak na przestroge dla innych.
dwade4

Postprzez robert83 » 21 cze 2013, o 21:52

jasne już podaję:
min fu's store
robert83

Postprzez existe » 21 cze 2013, o 23:06

najgorsze co mozna zrobic, to nic nie robic
niestety zalecam dzialac i wyslac co oczekuja
a mozesz podac w czym roznica ? bo to ze parametry w ich opisach sa z sufitu, to ja tu juz nie raz pisalem, standard to pisanie nieprawdy o matrycy foto w telefonach, przy czym sam nie wiem, czy to sprawka sprzedawcy czy producenta, wiec pytanie czy ten przedmiot u innych sprzedawcow opisywany jest podobnie ? niezgodnie z rzeczywistoscia ?
a w banku nie zadali dowodow zwrotu towaru ?
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez eRd » 22 cze 2013, o 03:30

Ja bym ten shit odesłał, porobił fotki przed wysyłką wszystkiego, przed i po zapakowaniu i do ali przesłał zdjęcia z opisem. Powinni zwrócić kasę moim zdaniem. Naciąć się można w sumie jak wszędzie, nawet na rodzimym allegro.
eRd

Pochwały: 3

Postprzez robert83 » 30 cze 2013, o 20:53

sprawa wygląda tak, że odpisałem, opisałem co i jak, wysłałem zdjęcia, napisałem, że nie odesłałem bo sprzedający nie zaakceptował zwrotu pieniędzy po odesłaniu towaru. Mieli się zająć po 3 dniach więc pewnie poczekam z 3 miesiące (skoro 2 dni zajęły im prawie 2). W syncu cisza, reklamacja w toku, wysłałem im wszystko co miałem, zapis wiadomości, screeny itp, łącznie chyba z 16 stron. Jeszcze nie pisali o uzupełnienie i informacje czy odesłałem.
Co do parametrów: kupowałem konkretny model mikrokamery 808#16 z zamiarem przerobienia na rejestrator do samochodu. Ten model ma konkretne parametry, które u innych są dostępne o ile sprzedają wersję 16. To co dostałem to jakiś staroć coś koło #3. Nie nadaje się nawet na przycisk do papieru.
Wiem, że można wszędzie trafić na oszusta, szkoda, że serwis działa strasznie wolno. Kupowałem telefon i akcesoria, i wcześniej nie miałem problemów, teraz mi się oszust trafił.
Będę informował jak się sprawa potoczy. Może na koniec zrobię jakiś opis i poradnik bo nigdzie nie widziałem podobnego tematu o reklamacji chargeback.
robert83

Postprzez marx » 1 lip 2013, o 07:11

jak możesz to zrób poradnik
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI