• Reklama

Problem z ładowaniem Zenfone 5

Problem z ładowaniem Zenfone 5

Postprzez Redami » 21 lis 2015, o 23:15

Witam wszystkich serdecznie,

Od jakiegoś czasu borykam się z ładowaniem mojego telefonu.
Od razu zaznaczam, że nie dzieje się to zawsze - ale dzieje się to tym momencie ;>

Zawsze gdy na noc podpinałem telefon do ładowania (ładuje go codziennie), to rano bateria miała 100%. Czasem ( w tym dziś) zdarza się, że rano, np jest 83% naładowania, 60% naładowania. Jak sprawdzam wykres użycia baterii, to prezentuje się on w następujący sposób: Obrazek
Jak widać (prawa strona) następuje rozładowanie telefonu do poziomu jak pika (czerwona kreska), potem poziom rośnie stromo, następnie widać, że telefon jest podpięty do ładowania, ale bateria praktycznie nie jest ładowana (wzniesienie bardzo delikatna). Teraz wyłączyłem i włączyłem telefon, podpoiłem do ładowania. Bateria miała na początku 15%, następnie spała od razu do 12%. Teraz ma 11% i tendencja jest w kierunku rozładowania (podpięta ładowarka, jest informacja, że telefon się ładuje, świeci się dioda na pomarańczowo).

Czy coś mogę na to poradzić?
Redami

Telefon:: Samsung

Reklama

Re: Problem z ładowaniem Zenfone 5

Postprzez ddr » 21 lis 2015, o 23:46

Może gniazdo puściło, do tego warto mieć charger doctora, tanie gówienko, a przydatne.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez Redami » 22 lis 2015, o 00:26

Jeśli to gniazdo, to ile może wyjść naprawa? I czy może znasz kogoś w Polsce/Krakowie, kto naprawia chińskie telefony? Coś czuje, że w pierwszym lepszym serwisie powiedzą 200+ z racji tego, że to nietypowy telefon
Redami

Postprzez ddr » 22 lis 2015, o 00:33

Jak czas to pieniądz to u mnie czy jakiego elektronika do 40 zł i jakieś złotówki za gniazdo, a jak ci się nie spieszy to płytka z gniazdem 20 zł i wymiana 20 zł. Tylko ja z BP to musiałbyś wysłać paczkomatem lub pocztą. Płytka niestety z Chin, więc chwilę trzebaby było poczekać.
Drugie rozwiązanie jest wiadomo lepsze.
No i bym sprawdził czy to na pewno gniazdo.

Zenfony 5 są w polskiej dystrybucji, ale niewiele to zmienia.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez Redami » 22 lis 2015, o 01:34

Właśnie zaczął ładować normalnie więc jutro przywrócę telefon do ustawień fabrycznych, usunę wszystko i sprawdzę telefon Wakelock detector i CPU Spy.
Jak problem się utrzyma to skorzystał bym z twoich usług ;)
Możesz podlinkować mi link do ali z odpowiednią płytką? Jak problem się utrzyma, to zamówię ją i podeśle Ci telefon.
Redami

Postprzez ddr » 22 lis 2015, o 03:21

Płytkę mogę zamówić sam, dla mnie to lepiej bo im więcej kupię od danego sprzedawcy tym większe szanse na rabaty w przyszłości. Jak wpiszesz w ali zenfone 5 usb to zobaczysz orientacyjne ceny.
ddr
VIP

Powrót do Pomoc techniczna